Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Fenel na aparatima?
Fennel се пишува со две n( Fennel)!
На ова време штосот на апарати баш и не е вкусен :tapp:
Што се мачиш, отвори си тема фан клуб Мурџо и главен ќе бидеш! Плус ќе прдите у една тиква со другарчето ти од фан клуб Челзи:D
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Fennel се пишува со две n( Fennel)!
На ова време штосот на апарати баш и не е вкусен :tapp:
Што се мачиш, отвори си тема фан клуб Мурџо и главен ќе бидеш! Плус ќе прдите у една тиква со другарчето ти од фан клуб Челзи:D
Ne ni ocekuvav razlicna replika od ovaa. Mourinjo od kjermidi ti se moca vo faca. Samo nemas doblest da go priznaes toa.

Da ja osporuvas karierata na Morinjo e ramno na ludilo, pa vidi ti sega natamu.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Мурињо, поранешниот тренер на Јунајтед - Прво место
Мојс, поранешниот тренер на Јунајтед - петто место
Јунајтед - деветто место

Хмм, можеби не било до тренерите? Хммм
Еве одма титула им даваме, најдобри се. Мурињо нема да ме чуди на крај на сезона да пафта со прстите колку утакмици/месеци бил прв на табела.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Сега читав нешто што немав прочитано за трагедијата Минхен 1958 година. Вакви работи ми се појјаки од фудбал, се наежив дур читав, знам доста од вас имате информации и знаете ова, ама еве за тие што немаат прочитано.

Charlton and teammate Dennis Viollet swapped places with Tommy Taylor and David Pegg, who had decided they would be safer at the back of the plane.

The plane clipped the fence at the end of the runway on its next take-off attempt and a wing tore through a nearby house, setting it alight. The wing and part of the tail came off and hit a tree and a wooden hut, the plane spinning along the snow until coming to a halt. It had been cut in half.

Charlton, strapped into his seat, had fallen out of the cabin; when United goalkeeper Harry Gregg (who had somehow got through a hole in the plane unscathed and begun a one-man rescue mission) found him, he thought he was dead. Nevertheless, he grabbed both Charlton and Viollet by their trouser waistbands and dragged them away from the plane, in constant fear that it would explode. Gregg returned to the plane to try to help the appallingly injured Busby and Blanchflower, and when he turned around again, he was relieved to see that Charlton and Viollet, both of whom he had presumed to be dead, had got out of their detached seats and were looking into the wreckage.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Сега читав нешто што немав прочитано за трагедијата Минхен 1958 година. Вакви работи ми се појјаки од фудбал, се наежив дур читав, знам доста од вас имате информации и знаете ова, ама еве за тие што немаат прочитано.

Charlton and teammate Dennis Viollet swapped places with Tommy Taylor and David Pegg, who had decided they would be safer at the back of the plane.

The plane clipped the fence at the end of the runway on its next take-off attempt and a wing tore through a nearby house, setting it alight. The wing and part of the tail came off and hit a tree and a wooden hut, the plane spinning along the snow until coming to a halt. It had been cut in half.

Charlton, strapped into his seat, had fallen out of the cabin; when United goalkeeper Harry Gregg (who had somehow got through a hole in the plane unscathed and begun a one-man rescue mission) found him, he thought he was dead. Nevertheless, he grabbed both Charlton and Viollet by their trouser waistbands and dragged them away from the plane, in constant fear that it would explode. Gregg returned to the plane to try to help the appallingly injured Busby and Blanchflower, and when he turned around again, he was relieved to see that Charlton and Viollet, both of whom he had presumed to be dead, had got out of their detached seats and were looking into the wreckage.
Па имаш неколку документарци баш за несреќата, на national geographic имаше една епизода на
Air Crash Investigation баш за падот. Имаше и филм пред неколку години што искочи, погледни го.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Мурињо, поранешниот тренер на Јунајтед - Прво место
Мојс, поранешниот тренер на Јунајтед - петто место
Јунајтед - деветто место

Хмм, можеби не било до тренерите? Хммм
Човек да добие излив од обидов за хумор...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
Човек да добие излив од обидов за хумор...
Хаха чек сеа друг обид за хумор ќе ти пишам

Листа на стрелци во ПЛ во моментов:
Calvert-Lewin: 10
Son Heung Min: 9
Vardy: 8
Salah: 8

А чек уште една имам добра

Екипи со најдобра гол разлика во ПЛ до сега:

Тотенхем: +12
Челзи: +12
Астон Вила: +7
Вест Хем: +6

..не ти е смешна ни оваа?
Хмм...

Да не е тоа така поради тоа што....

СТАТИСТИКА НЕ Е ОБИД ЗА ХУМОР ДАЈ ОПРАЈТЕ СЕ ИДИОТИ ЕДНИ, НЕ Е СЕКОЈ ПОСТ ХУМОР, НЕ Е СЕКОЈ ПОСТ НАВРЕДА, НЕ Е СЕКОЈ ПОСТ ПРОВОКАЦИЈА, ВАЉДА НА ФОРУМ МОЖЕ ДА СЕ ОТВОРАТ ТЕМИ ЗА ДИСКУТИРАЊЕ БЕЗ НЕКОЈ ДА ПРОБА ДА БИДЕ СМЕШЕН, ПРОВОКАТИВЕН ИЛИ ИНТЕЛИГЕНТЕН

И да, ни овој пост не е обид за хумор.
Исто како ни твојот.
А ни тој над тебе.

Пиши ПП ќе ти објаснам што е хумор а што не.
Еве утре фудбал ќе има, некој ваљда ќе пише во темава "Добро играат домаќиниве (y)" - тоа ќе биде коментар за натпреварот, а не обид за хумор или провокација па да му скокнеш со "А ШТО ЈУНАЈТЕД ДА НЕ НЕ ИГРААТ ДОБРО???"
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.402
Каков 'Конте' потег на Анчелоти. Диње му е аут. Минатата утакмица неможеа да се склопат кога играа со Ајоби на лев винг бек, овој натпревар го игра Делф таму кој е injury prone и без права минутажа подолго а на клупа има само еден централен одбранбен, тројца напаѓачи и двајца од среден ред. Нкунку кој е фит и игра LB, не е ни повикан.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Каков 'Конте' потег на Анчелоти. Диње му е аут. Минатата утакмица неможеа да се склопат кога играа со Ајоби на лев винг бек, овој натпревар го игра Делф таму кој е injury prone и без права минутажа подолго а на клупа има само еден централен одбранбен, тројца напаѓачи и двајца од среден ред. Нкунку кој е фит и игра LB, не е ни повикан.
Делф има играно лев бек во Сити. Нкунку не знае за професионален фудбал се уште.
Сосема логично ми е што почна со Делф.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.402
Делф има играно лев бек во Сити. Нкунку не знае за професионален фудбал се уште.
Сосема логично ми е што почна со Делф.
Не ми беше муабетот дека почнал со Делф, туку дека не земал никој како замена од клупа за крилните позиции.
Делф е познат по тоа дека лесно се повредува. Нема речиси никаква опција на позиција бек, а Нкунку кој е единствен кој може да покрие на таа позиција не го зима за на клупа а ги повикал Тосун, Бернард и Сигурдсон. Ок Сигурдсон ќе разберам, ама еден од Бернард и Тосун морал да испадне за да го земе Нкунку. И онака Ричарлисон може да игра и шпиц во случај да се повреди ДКЛ.
Сега со Делф повреден и Диње, ќе мора да стартува со Нкунку наредна освен ако не реши Ајоби на лева страна а некој централен среден на десна страна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom