Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ќе го оставиме светот да се моли за Садио, дај ние за тебе да се помолиме.
Машки си ја одработува Ливерпул работата, Јунајтед се посра. Ќе ги испратевме пластичните во ЛЕ. :(
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Ок, зошто тогаш не ја запре играта главниот ако овај е сигурен. Нема што да продолжува акцијата. Си крена знаме, застана, застанаа и сите играчи, а играта продолжи.
Линискиот си крева ако е сигурен. И покрај тоа, главниот често знае да ја остави акцијата ако е пред крај, баш поради можна грешка. А ако играчите си застанат без главниот судија да свирне, заслужуваат да примат гол.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Najlosa pozicija e Lester.. Na celzi i man utd posledno kolo im e dovolen bod a i celzi moze poraz da si dozvoli dokolku tepa man utd, a isto i utd moze poraz da si dozvoli dokolu tepa wotford...
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Najlosa pozicija e Lester.. Na celzi i man utd posledno kolo im e dovolen bod a i celzi moze poraz da si dozvoli dokolku tepa man utd, a isto i utd moze poraz da si dozvoli dokolu tepa wotford...
Па од три екипи ако се бркаат за две места, генерално во најлоша ситуација е онаа која има најмалку бодови.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.311
Јас само да ви кажам дека следна сезона муабети за Свонси ќе се он-топик во темава.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Снајпер.
Автоматски споено мислење:

Ме претрка хахаха
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Не знам кој пратеше чемпионшип (коа имаш освоено од февруари имаш време да се занимаваш со баналности јбг), али каков great escape направија Лутон свака част. Тотални аутсајдери беа коа почна сезоната, мизерно клубче. На сметка на нив испаѓаат Хал, Чарлтон и Виган, што се екипи што претендираат нагоре да идат, не обратно.

А Форест фрлија плејоф место ко најголеми ботови...
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
ВБА во премиерлига од следна сезона. Се надевам не го играат истиот очобол од фудбал.

Интересно беше за последното место во плејофот. Од нигде Форест изгуби 1-4 од Стоук, а Свонси со истиот резултат ги тепаше Рединг и со тоа направија исто бодови но и подобра гол разлика од нив.

Во плеоф Лондон против Велс. Брентфорд - Свонси и Фулам - Кардиф.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Јас само да ви кажам дека следна сезона муабети за Свонси ќе се он-топик во темава.
Ај со ГоспоТ напред и со разиграни Вулфси, може следната сезона муабетите за Челзи да бидат оф-топик во темата за ЛШ.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.291
Поени од реакции
12.645
Брентфорд ташаците 8 победи по ред имаа, таман кога се беше во нивни раце за да обезбедат пласман во ПЛ тие изгубија, се посраа.
Автоматски споено мислење:

Барнсли како се сапсија :pos:
ако им ги вратат на Виган поените пак ќе одат во Лига 1.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.311
Стоук бе гнасна екипа. Во стилот "нема зашто да играат" им земаа поени на Брентфорд за директен пласман во ПЛ прошло коло, а колово ги тепаа и им уништија голема гол разлика на Нотингем за плејоф.
Туку ај, фала им. Ако се изборат Свонси за ПЛ ветуавам нема веќе да ги хејтам Стоук :D

Мене ми е криво за Брентфорд, сакав тие да се наместо ВБА. За промена добро ќе дојдеше, доста едни исти екипи се вртат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.583
Брентфорд ташаците 8 победи по ред имаа, таман кога се беше во нивни раце за да обезбедат пласман во ПЛ тие изгубија, се посраа.
Автоматски споено мислење:

Барнсли како се сапсија :pos:
ако им ги вратат на Виган поените пак ќе одат во Лига 1.
Ќе изгубат и во плеј оф, ги гледав со Стоук и изиграа доста слабо. Реков и пред некој ден дека многу е слаба лигата, плус имаат 8000 утакмици годишно.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.230
Па татко ми да не им е крив на Брентфорд што изгубија од селски екипи и шитнаа директен пласман. Фулам ќе изрутинира у плејофов а и време им е да се зацементираат у Премиер лига.

Следната сезона Астон Вила и ВБА на исто место. :pov:

Жал ми е за Хул и Виган.

Лажам, кур ме боли.


Чехехехехехехелзи
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom