Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Еве за да не мислиш дека се нарушил балансот, ја за Челзи ќе навивам, да сме квит.
Види, на @Peja989 веќе му кажав. Ако не го тепате Челзи ќе ви биде одземена титулата. Сега со врски не морате ни да го тепате Челзи, ама не смеете да изгубите никако, инаку замина титулата.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
3 европски титули пред Абрамович, ме натера да гуглам :pos:

2 од тие Куп на победници на куп т.е. на ниво на Интертото и 1 Супер Куп една утакмица што е :vozbud:

:pos: :pos: :pos:

Убаво што си започнал да ги користиш плодовите на интернетот, уште да си го вклучел мозокот паралелно.
Интертото купот, како што го нарекуваш, најмногу пати го има освоено екипата за којашто навиваш. Дури четири. И единствено била релевантна во Европа во 20 век, ако може да зборуваме за релевантност, само преку тие трофеи.
Барселона, да.

:vozbud::vozbud::vozbud:


Твојов одговор ќе беше смешен и релевантен, само доколку дискусијата беше на тема ,,Најсилни и најтрофејни тимови во европски натпреварувања", а јас ги наведов постигнувањата на Челзи во Европа во периодот пред Абрамович.
А бидејќи јас одговорив на сосема друга тема и изложив сосема друга поента, смешно може да им биде само на напатенковците под твојот коментар.

Трофеите во ,,тралала европските купови", се однесуваат на она ,,Челзи е вештачки клуб, Челзи не постоел пред Роман Абрамович". Тие се показател, скромен, но значаен во оваа дискусија, дека Челзи постоел и пред доаѓањето на рускиот тајкун и дека Челзи дури и во Англија не бил League One тим. И Лидс и Нотингем, апсолутно со ништо повеќе не заслужуваат да играат во Премиер Лига од Челзи.

Жал ми е што со болдирани букви морам да ти објаснам. Јас се чувствувам глупаво и криво ми е што се доведов до таква ситуација.
Значи, уште еднаш. Не само што ја имаш промашено поентата, туку во истата акција имаш удрено три пречки и уште петпати го погаѓаш голманот во гради од зицер ситуација.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.097
Поени од реакции
9.695
Види, на @Peja989 веќе му кажав. Ако не го тепате Челзи ќе ви биде одземена титулата. Сега со врски не морате ни да го тепате Челзи, ама не смеете да изгубите никако, инаку замина титулата.
Ќе ги тепаме. Лестер ќе завршат 3ти, а Јунајтед 4ти. Волфс ќе освојат ЛЕ, а Челзи ќе направат сензација и ќе освојат ЛШ. Така четвртиот нема да игра ЛШ. Донев ќе ве гони на форумов до смрт :icon_lol:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
:pos: :pos: :pos:

Убаво што си започнал да ги користиш плодовите на интернетот, уште да си го вклучел мозокот паралелно.
Интертото купот, како што го нарекуваш, најмногу пати го има освоено екипата за којашто навиваш. Дури четири. И единствено била релевантна во Европа во 20 век, ако може да зборуваме за релевантност, само преку тие трофеи.
Барселона, да.

:vozbud::vozbud::vozbud:


Твојов одговор ќе беше смешен и релевантен, само доколку дискусијата беше на тема ,,Најсилни и најтрофејни тимови во европски натпреварувања", а јас ги наведов постигнувањата на Челзи во Европа во периодот пред Абрамович.
А бидејќи јас одговорив на сосема друга тема и изложив сосема друга поента, смешно може да им биде само на напатенковците под твојот коментар.

Трофеите во ,,тралала европските купови", се однесуваат на она ,,Челзи е вештачки клуб, Челзи не постоел пред Роман Абрамович". Тие се показател, скромен, но значаен во оваа дискусија, дека Челзи постоел и пред доаѓањето на рускиот тајкун и дека Челзи дури и во Англија не бил League One тим. И Лидс и Нотингем, апсолутно со ништо повеќе не заслужуваат да играат во Премиер Лига од Челзи.

Жал ми е што со болдирани букви морам да ти објаснам. Јас се чувствувам глупаво и криво ми е што се доведов до таква ситуација.
Значи, уште еднаш. Не само што ја имаш промашено поентата, туку во истата акција имаш удрено три пречки и уште петпати го погаѓаш голманот во гради од зицер ситуација.

Да не ми кажеше дека Барселона има 4 такви титули, немаше да знам. Затоа што никој навивач на било која релевантна екипа не ги смета овие трофеи. Побогу, сметаш ревијална утакмица за европска титула и ја споредуваш со оние на Форест.
За останатото

wtf.jpg

Уствари не беше Даворче што го ебававме на форумов ти? :pos:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Да не ми кажеше дека Барселона има 4 такви титули, немаше да знам. Затоа што никој навивач на било која релевантна екипа не ги смета овие трофеи. Побогу, сметаш ревијална утакмица за европска титула и ја споредуваш со оние на Форест.
За останатото

Прегледај го приврзокот 258933

Уствари не беше Даворче што го ебававме на форумов ти? :pos:
Фотографиите на Андрес Иниеста од победничкиот гол на најлоповскиот и најсрамниот меч во историјата на ЛШ, со сигурност ќе се сметаат за едно од најголемите ,,ебавања" (побогу, 2020 година, некој на светот го користи зборот ебавање :pos:) во историјата на социјалните мрежи.
Содржајно, интелигентно, оригинално, дотогаш невидено.

А помислив дека постојат шанси нешто да разбереш. Штета за загубеното време.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Го видов распоредот на сите 3 екипи што се борат за ЛШ, според мене последно коло одлучува све.. Јас искрено шансите ги делам на 3 подеднакви проценти за сите 3 клуба..
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Очите ми искапија преѓе дури ги гледав Рудигер Зоума и Кепа како си ја подаваа топката назад во добар дел од второто полувреме.
Никаква идеја да нападнат за втор гол, среќа го извадија оној Тод Кентвел инаку ако им збрцаа гол ќе имаше смешки.

Им фали Канте во екипата, играч кој знае да ја повлечи топката напред, да разбие "линии" кога играат против екипа која се брани, така и Вилијан и Пулишич би имале повеќе простор напред и ќе ствараат повеќе шанси, вечерва ова беше мачно да се гледа.

Жиру, бандера да имаа денес место него ќе се одбиеа неколку топки в гол,ама добро даде еден, и тоа победнички па можи да му се прогледа низ прсти. :)
Шо е со Алонсо, како без ќеф ми игра, планираат да го шитнат наредна сезона ?
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Од кога Канте е играчот шо знај да повлечи напред и да разбие линии да ми е да знам :icon_lol:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Опа бато, Пеп је мало нервозан.

Венгер го кажа како некој што трошел пред 20 години :icon_lol::icon_lol::icon_lol:

 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Where is Roy Keane when you need him...

А јас вчера ова пе*ерче го загледав, си викам добар играч ќе испадне од овој! Он со промаја во главата, како нашиот фризпано!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom