Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Интересно е вака пост-мортем коа ќе фатиш да ги читаш мислењана.

Рашфорд, Гринвуд, Марсијал поопасни од Салах, Мане, Фирмино.
Матич, Фернандеш, Погба боље од Хендо, Вајналдум, Фабињо.
Марсијал боље од Стерлинг.

Убаво вака класично летање у вис и после се дешава човек што пада на дупе и се понаша као ништо да не се десило.
Кај го извади пост мортем у тема за фудбал бе другар? Фала Богу сите живи здрави сме. Или Филипче ефект, па се што е отпосле го сметаш "post mortem" без разлика дали имало смртен случај или не. :icon_mrgr:
Ваљда на пост фестум си мислел ама нема врска.

Иначе да Фернандеш, Погба, Матич > Хендо, Вајналдум, Фабињо и пост и пре мортем .
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Кај го извади пост мортем у тема за фудбал бе другар? Фала Богу сите живи здрави сме. Или Филипче ефект, па се што е отпосле го сметаш "post mortem" без разлика дали имало смртен случај или не. :icon_mrgr:
Ваљда на пост фестум си мислел ама нема врска.

Иначе да Фернандеш, Погба, Матич > Хендо, Вајналдум, Фабињо и пост и пре мортем .
Не по глаа.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Ако бе нека си тераат муабет со тешењево, боље за нас само :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ако бе нека си тераат муабет со тешењево, боље за нас само :D
Macedonia Timeless не е фан на МЈ.

А на тема овој подобар од оној, сум рекла и ќе кажам, многу е поважно да го имаш погодено сетапот и синергијата меѓу играчите отколку да ги земеш најталентираните на свет.
Автоматски споено мислење:

Долги пасови со фаца на куроболие?
Јунајтед е 20ти на список по игри со долги топки, Ливерпул 4ти :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Macedonia Timeless не е фан на МЈ.

А на тема овој подобар од оној, сум рекла и ќе кажам, многу е поважно да го имаш погодено сетапот и синергијата меѓу играчите отколку да ги земеш најталентираните на свет.
Автоматски споено мислење:


Јунајтед е 20ти на список по игри со долги топки, Ливерпул 4ти :D
Не не, не долги топки/рогања, него алудирав на пасовите на Погба кои му се снајперски прецизни.

Иначе, се слагам дека глуп е муабетот „овие играчи се боље од овие“. За системот на Клоп НИКАД не би успеал спор играч ко Матиќ (Видук, не ме прашувај колку е спор :D ) и куроболие играч ко Погба.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.180
Поени од реакции
14.434
Стартот на Ромеу е за мене црвен, ама толку е не конзистентно судењето што не ме чуди и нога да искршат на некој а да нема црвен.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom