Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.377
Поени од реакции
5.838
Колку јака досетка, на никој друг не му текнало да си ибеш векот.

Се надевам (за тебе) дека годинава во никнејмот не ти е година на раѓање. :D
Ептен безвеза е пецкањето околу години, и јас неодамна сум 40+ а го паметам Клинсман во Тотнем, што тоа, повозрасни од 25 е срамота да пишуваат или? Која е таа граница, да знаеме.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ептен безвеза е пецкањето околу години, и јас неодамна сум 40+ а го паметам Клинсман во Тотнем, што тоа, повозрасни од 25 е срамота да пишуваат или? Која е таа граница, да знаеме.
Се извини тру блу, и тој е многу коректен дечко, така да, батали.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.377
Поени од реакции
5.838
Јас ти кажувам дека екипата има конечно и глава и опашка, дека има позитивна атмосфера и скоро комплетиран тим, прв пат после многу години, ти кажуваш банални работи кои ги повторуваат сите хејтери на Јунајтед. Ме мрзи да ти го повторувам истото, затоа нека остане на тоа ќе видиме.

Инаку само уште една работа, моментално по кладилници прв фаворит за следната година е Сити, со коеф околу 2.10, втор е Ливерпул со коеф околу 2.8, и трет е Манчестер со коефициент 9. Она што е интересно што само пред една недела коефициентот на Јунајтед беше 15. Очекувам после комплетирањето на сезоната и купувањето на Санчо да падне на 4-5.
Автоматски споено мислење:



Е не можам се да погодам.
Банални и многу вистинити, а тоа е мантрата на фанови на М.Ј. за фалење на уште пар играчи секоја сезона 7 по ред.
Да не треба да измислам некоја оригинална причина зошто М.Ј. не припари до борба за титула 7 сезони?

Не знам кој е тој Санчо, се надевам дека ќе се исплати неговото доаѓање во М.Ј. кој и да е, па и што да не, што повеќе конкуренти за титула тоа поинтересно, тоа ми одговара најмногу, да има драма :) Сепак, ако го пропуштат Покетино, ќе направат голема грешка.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Инаку само уште една работа, моментално по кладилници прв фаворит за следната година е Сити, со коеф околу 2.10, втор е Ливерпул со коеф околу 2.8, и трет е Манчестер со коефициент 9. Она што е интересно што само пред една недела коефициентот на Јунајтед беше 15. Очекувам после комплетирањето на сезоната и купувањето на Санчо да падне на 4-5.
Според мене реални се коефициентите. Јас не би очекувал борба за титула догодина. За тоа да се случи треба ептен среќа. Ако Јунајтед на крај на сезона биде втор, со едноцифрен заостаток зад првиот, и пружи одлични партии во ЛШ против сериозни екипи, би бил пресреќен.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Сепак, ако го пропуштат Покетино, ќе направат голема грешка.
Во моментов, никој не ни помислува да го замени Солскјер. Тоа воопшто не е тема на дискусија, со оглед на тоа што моментно Јунајтед е екипа што е во најдобра форма во ПЛ.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Moже да си го лапнат Крул од Норич за ситни пари, и да инвестираат во саглам дефанзивец. За Кепа е Прајм Де Геа.
Ист тип на голман како Крул имаат во Кабљеро. Пастирав во темана за трансфери, наводно договориле некој од турска лига, мислев некој ќе пише повеќе :D
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Според мене реални се коефициентите. Јас не би очекувал борба за титула догодина. За тоа да се случи треба ептен среќа. Ако Јунајтед на крај на сезона биде втор, со едноцифрен заостаток зад првиот, и пружи одлични партии во ЛШ против сериозни екипи, би бил пресреќен.
Види, Ливерпул не може да повтори ваква сезона. Колку и да се добри, и колку и да им е заслужена титулата, факт е дека оваа година се што можеше на добро да тргне за Ливерпул, тргна. Голови во последни минути, среќни голови од одбивање, по некоја ситна судуска грешка, биквално се. Сити од друга страна сметам дека е екипа која има надолна линија. Ако не ја освежат екипата со шпиц и централни одбранбени, не сум толку уверен дека ќе бидат надмоќни.

Во секој случај сметам дека Јунајтед следната година има шанса да се вмеша во борба за титула.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Кај Јунајтед е добро што ако го купат Санчо/Грилиш заедно со овие што ги имаат, Хендерсон, Мегваер, Шо, Бисака, Гринвуд, Рашфорд практично ја имаат пола англиска репрезентација (некои од овие идни репрезентативци). Секоја текма пенали ќе им судат :icon_lol:
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Кај Јунајтед е добро што ако го купат Санчо/Грилиш заедно со овие што ги имаат, Хендерсон, Мегваер, Шо, Бисака, Гринвуд, Рашфорд практично ја имаат пола англиска репрезентација (некои од овие идни репрезентативци). Секоја текма пенали ќе им судат :icon_lol:
Хендерсон премина во Јунајтед? :vozbud:

Зошто бе не кажувате вакви работи?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Види, Ливерпул не може да повтори ваква сезона
Зошто?
Лани освоија 97, годинава нешто ситно над тоа. Дај ми легитимно мислење, зошто не би ја повториле?
Истиов муавет и лани се водеше на форумов а и општо heheh osvoija 97 a ne zemaa titula, nikad nema sea da zemar.

Зошто не би имале подеднакво јака сезона? Нит играч си оди, нит па се некои лежерни тикваци вклучувајќи го и Клоп, напротив се мотивираат од сопствен неуспех.

Уште побитно е што нит имаат стари играчи кои што ќе мораат да ги менуваат. Затоа, искрено не знам и не гледам зошто не би ја повториле сезоната, по трет пат.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Зошто?
Лани освоија 97, годинава нешто ситно над тоа. Дај ми легитимно мислење, зошто не би ја повториле?
Истиов муавет и лани се водеше на форумов а и општо heheh osvoija 97 a ne zemaa titula, nikad nema sea da zemar.

Зошто не би имале подеднакво јака сезона? Нит играч си оди, нит па се некои лежерни тикваци вклучувајќи го и Клоп, напротив се мотивираат од сопствен неуспех.

Уште побитно е што нит имаат стари играчи кои што ќе мораат да ги менуваат. Затоа, искрено не знам и не гледам зошто не би ја повториле сезоната, по трет пат.
Па напишав во продолженито на реченицата зошто.:unsure:
Автоматски споено мислење:

Голманон што ви е на позајмица не е енглез?
Знам бе за кој мислеше, аман. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кај Јунајтед е добро што ако го купат Санчо/Грилиш заедно со овие што ги имаат, Хендерсон, Мегваер, Шо, Бисака, Гринвуд, Рашфорд практично ја имаат пола англиска репрезентација (некои од овие идни репрезентативци). Секоја текма пенали ќе им судат :icon_lol:
Како што кажа Ставро, така се работи по план и програм.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Зошто?
Лани освоија 97, годинава нешто ситно над тоа. Дај ми легитимно мислење, зошто не би ја повториле?
Истиов муавет и лани се водеше на форумов а и општо heheh osvoija 97 a ne zemaa titula, nikad nema sea da zemar.

Зошто не би имале подеднакво јака сезона? Нит играч си оди, нит па се некои лежерни тикваци вклучувајќи го и Клоп, напротив се мотивираат од сопствен неуспех.

Уште побитно е што нит имаат стари играчи кои што ќе мораат да ги менуваат. Затоа, искрено не знам и не гледам зошто не би ја повториле сезоната, по трет пат.
И јас мислам дека нема шанса. 3 сезони со ред тешко. Ене ги Сити се распаднаа сезонава. Лалана си оди. Шакири изгледа и тој. Ако не купат ништо, тешко пак ваква сезона. Блиску до 90 бода можеби. Повеќе не верувам
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom