Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Нека купуваат двајца класа дефанзивци (или барем еден), Зума и Томори да се бекап, Рудигер и Кристенсен аут.



Греота.
Зума мислам дека покрај класа дефанзивец би бил ок, вака и тој тони заедно со Рудигер ботот
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Тоа е само твоја перцепција. Јас најискрено ти посакувам кога ќе бидеш на мои години да бидеш детинест како мене.
Па секој коментира од своја перцепција.

Ок, можда претерав малку у нервоза заради имбециливе, сори.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Добро работи Лампард ама мислам дека на погрешно место му се приоритетите.
Spored mene, ovaj sezona e overachievment za Lamparda sas ogled na ekipu. Generalno, odlican fudbal igrasmo pred pauzu ama kroz tek na celu sezonu, regresiramo u odbranu, e toj me plashi deka Lampard i strucan stab nemav kapacitet da se spraviv sas problemi u odbranu, jos pa kupuvanje na Chilwella ke bide kulminacija. Osven toj, za drugo nemam zamerke i smatram deka smo na dobar put, rezultati kako ovj i eventualno ispustanje na LS, mora da gi bide red flag i mesto Havertza, mora da se kupi Kulibali ili nekoj slican.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
На Челзи како прво им треба голман. Оној Кепа е изгубен во просторот и времето. Нешто налик Аспас. Само голманска верзија. Има смешен изглед. Од оној не бива ништо.Им треба барем еден стопер ако не и два. Со оние кловнови назад тешко. Лев бек исто така само да не е Чилвел пошто со него ќе бидат циркус Медрано. Средината им е добра. Пулишич и Зијеч(овој е малку исфорсиран играч) се добри трансфери. За ѓупчено Одои требаше тогаш да ги истрижат Баерн. Вернер исто е добар трансфер. Жиру за бекап е таман. Тами Абрахам. Со вакво име и презиме единствено може да има кариера како проповедник за јеховини сведоци :pos: Али ајде ќе се најди за бекап. Оној Бачуаи треба да го пратат во Партизан да биде атракција. Буразерот @Sasa Ilic да се радува со него. Како и да е, ако средат одбрана би требало следна сезона да се ок. За топ 4 :coffee:
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.378
Поени од реакции
5.840
Истото што ти го кажуваш за Ливерпул дека беа на два три играчи до конкурентен тим тогаш, и кој проблем ги решија со носењето на Ван Дајк и Алисон јас можам да ти го кажам сега за Јунајтед. Десно крило, стопер и уште еден играч за ротација. И како е ова смешно, а твоето за Ливерпул не е смешно? Затоа што потоа Ливерпул освои? Тоа е заклучување пост фактум, не е предвидување. Ако Јунајтед се смеша во борба за титула следната сезона, тогаш не е смешно, ако не се смеша е смешно. Во секој случај аргументот со седумте години е невалиден.

Зошто би било твоето предвидување повалидно? Оти имаш подобар аватар од мене?
Не знам дали имам поубав аватар, рондела на Романска авијација :D Cruce galben.
Каде тоа споменав дека нешто е смешно, дај цитирај го пошто не се сеќавам да сум споменал дека нешто е смешно. Заклучување пост фактум 2 сезони и пост фактум 7 сезони нема иста тежина, и ти го знаеш тоа само што истото се случува секогаш кога се дебатира, од една страна мене ми е сеедно а на соговорникот не му е сеедно кој ќе биде шампион, или во ЛШ или во ЛЕ итн. Емоции заебуваат муабет.

Добро, останува да видиме колку е невалидно, јас би рекол дека на М.Ј. му треба промена на клупа, Покетино е очигледен избор, Гунар e out of his depth за да освои титула, ми текнува утакмицата пред вирусот со Вотфорд кога еден Пирсон тактички го затвори во шише Јунајтед/Гунар, така да останува оптимизмот за титула 2020/21 кај фановите на М.Ј. базирана на истите сегменти од 2013/14 наваму, ако Јунајтед не се засилил, едно време рушеше и светски рекорди во трансфери, не знам кој се засилил, секоја божја година 7 години по ред им фалат уште 3-4 играчи :D Според мене на М.Ј. му фалат Џорџ Бест и Пеле за да освои 2020/21 но ќе видиме.
Автоматски споено мислење:

И Норич и Фулам беа симпатични, напаѓачки фудбал, на крај ги пробија сите негативни рекорди.

Освен Бормут што се задржа, сите други што играа напаѓачки испаднаа одма.

Додека Барнли, Шефилд со копачки фудбал дури и за Европа се натреваруваа.
Што има копачко во фудбалот на Шефилд Јунајтед? Вулфс игра напаѓачки и ете ги во горен дел, лани беа 7. Барнли е едина копачка екипа, Стоук со Пјулис за сиромашни, све дрвосечи од 190+ како шифоњери, само што немаат касапи какви што имаше Стоук тогаш и немаат нова верзија на Рори Делап.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.325
Moже да си го лапнат Крул од Норич за ситни пари, и да инвестираат во саглам дефанзивец. За Кепа е Прајм Де Геа.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.601
Поени од реакции
38.755
Не знам дали имам поубав аватар, рондела на Романска авијација :D Cruce galben.
Каде тоа споменав дека нешто е смешно, дај цитирај го пошто не се сеќавам да сум споменал дека нешто е смешно. Заклучување пост фактум 2 сезони и пост фактум 7 сезони нема иста тежина, и ти го знаеш тоа само што истото се случува секогаш кога се дебатира, од една страна мене ми е сеедно а на соговорникот не му е сеедно кој ќе биде шампион, или во ЛШ или во ЛЕ итн. Емоции заебуваат муабет.

Добро, останува да видиме колку е невалидно, јас би рекол дека на М.Ј. му треба промена на клупа, Покетино е очигледен избор, Гунар e out of his depth за да освои титула, ми текнува утакмицата пред вирусот со Вотфорд кога еден Пирсон тактички го затвори во шише Јунајтед/Гунар, така да останува оптимизмот за титула 2020/21 кај фановите на М.Ј. базирана на истите сегменти од 2013/14 наваму, ако Јунајтед не се засилил, едно време рушеше и светски рекорди во трансфери, не знам кој се засилил, секоја божја година 7 години по ред им фалат уште 3-4 играчи :D Според мене на М.Ј. му фалат Џорџ Бест и Пеле за да освои 2020/21 но ќе видиме.
Реално Солшер Гунар не е за јунатед, нема капацитет едноставно.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Многу реално, тренерот кој го врати Јунајтед од мртвите и кој досега нема промашено трансфер. Оди тепај пајки, неписмен еден.
Ако е на онаа играта од нинтендо и јас сакам.
Туку ти прогнозираше дека Погба за 3 сезони зема POTY
4 поминаа, тој ни во Јунајтед не е најдобар :icon_lol:
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Реално Солшер Гунар не е за јунатед, нема капацитет едноставно.
Ба ви парот, Муерте и Бургундецот си лупате лајкови и тресете зелени! Не бе Оле нема капацитет, вие имате :facepalm:
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Добро, останува да видиме колку е невалидно, јас би рекол дека на М.Ј. му треба промена на клупа, Покетино е очигледен избор, Гунар e out of his depth за да освои титула, ми текнува утакмицата пред вирусот со Вотфорд кога еден Пирсон тактички го затвори во шише Јунајтед/Гунар, така да останува оптимизмот за титула 2020/21 кај фановите на М.Ј. базирана на истите сегменти од 2013/14 наваму, ако Јунајтед не се засилил, едно време рушеше и светски рекорди во трансфери, не знам кој се засилил, секоја божја година 7 години по ред им фалат уште 3-4 играчи :D Според мене на М.Ј. му фалат Џорџ Бест и Пеле за да освои 2020/21 но ќе видиме.
Јас ти кажувам дека екипата има конечно и глава и опашка, дека има позитивна атмосфера и скоро комплетиран тим, прв пат после многу години, ти кажуваш банални работи кои ги повторуваат сите хејтери на Јунајтед. Ме мрзи да ти го повторувам истото, затоа нека остане на тоа ќе видиме.

Инаку само уште една работа, моментално по кладилници прв фаворит за следната година е Сити, со коеф околу 2.10, втор е Ливерпул со коеф околу 2.8, и трет е Манчестер со коефициент 9. Она што е интересно што само пред една недела коефициентот на Јунајтед беше 15. Очекувам после комплетирањето на сезоната и купувањето на Санчо да падне на 4-5.
Автоматски споено мислење:

Ако е на онаа играта од нинтендо и јас сакам.
Туку ти прогнозираше дека Погба за 3 сезони зема POTY
4 поминаа, тој ни во Јунајтед не е најдобар :icon_lol:
Е не можам се да погодам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom