Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.180
Поени од реакции
14.434
Убав фудбал на Брајтон на моменти, чудно како дадоа само 1 гол прво полувреме.

Туку што праиме со стартот на Тарковски прееска што воопшто не беше гледан на ВАР?
Зашто/како е ова различно од тоа на Нкетиа вчера?

 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Имаше и Гомез фаќање за врат или бар мене така ми се виде и не беше санкциониран. Исто Трент нагази еден...
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.180
Поени од реакции
14.434
Тоа на Гомез не беше за црвен бар по мене.
Глуп потег за жолт, ама црвен премногу би било.

тоа за ТАА не го приметив.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Имаше и Гомез фаќање за врат или бар мене така ми се виде и не беше санкциониран. Исто Трент нагази еден...
Не е црвен тоа на Гомез зашо предолг фор си даде тој од Брајтон, Алисон прв ќе стасаше до топката.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Едно е добра младинска школа а друго е скаутингот за млади играчи да им е добар, тоа пробувам да му го објаснам.
Во последно време некако и двете како да се во кохезија, затоа и двајцата некако сте ми во правo :D

Подеднакво тешка работа е да се коцкаш со пубертетлии и да ги собираш по светов како и на одредени фудбалери да им помогнеш да ја пребродат транзицијата од резерви во прв тим.

Гледам ги спомнавте Стерлинг (КПР - Ливерпул) и Ван Дајк (Селтик - Саутемптон). Точно е дека Стерлинг не е од академијата на Ливерпул ама Ливерпул имале каде каде потешка работа од Саутемптон со ВВД. Ме мрзи да пребарувам сега ама ВВД сигурно имаше 23-4 години кога дојде во Саутемптон, Стерлинг не повеќе од 16-17.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Не може се на Сотон да се препише за Дајк. Он како играч првин израсна во Гронинген и Селтик, па послем се надополни во Сотон. Сотон доби скоро готов производ, за разлика од Стерлинг кој имал уште бајги леб да јаде во Ливерпул.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да, ВВД уште во Селтик си газеше ама што се вика не бираше во кој клуб ќе се пресели во ПЛ зошто важно му беше само да дојде и да го забележат. Истото беше и со голманон на Саутемптон што дојде од Селтик, заборавив како се викаше, кажуваше дека колку сакаш биди јак во SPL, тешко да се избориш до репрезентација и откако дојде во Англија, стигна до настапи.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.180
Поени од реакции
14.434
Се знае кои се од младинска школа, пример:

Гринвуд
Сака
ТАА
Фоден

Тие што доаѓаат на 15 години јок :)
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Се знае кои се од младинска школа, пример:

Гринвуд
Сака
ТАА
Фоден

Тие што доаѓаат на 15 години јок :)
Од овој Фоден, на толку фалење, ама баш ништо не сме виделе досега.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Од овој Фоден, на толку фалење, ама баш ништо не сме виделе досега.
Значи ништо не гледаш. Фоден може ретко добива шанси, ама кога игра, стварно игра.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom