Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Според Тајмс, доколку нема опција да се заврши лигата до крај на Јули (односно да се изиграат заостанатите натпревари во 4 до 6 недели), ќе се изиграат заостанатите натпревари да се заврши 29то коло и тоа ќе биде финална табела. Две испаѓања, две влагања во лига, моментален топ4 во ЛШ итн итн.

 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Сега дури и ретфејс вика дека треба да се доигра (n)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Малку чудно како од ова


Дојде до ова


Во рок од две недели.

Иначе, ептен го ребраат на овој твит навивачи на Јунајтед.

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
Малку чудно како од ова


Дојде до ова


Во рок од две недели.
Многу еднсотавно.

Во првиот твит другар се шегува со другар.

Во вториот твит познат фудбалер дава сериозно мислење како личност.

Првиот твит не е негово мислење (нити па има некој збор во него), туку е само шега помеѓу другари што се одвива на социјални мрежи и не е напишано во улога на познат фудбалер туку во улога на... обичен човек што сака да се зафркава со другари во слободно време.

Вториот твит му е посериозен и се обраќа попрофесионално кон фановите (за разлика од првите каде што не се обраќа кон никого освен кон Карагер)

Дисклејмер: Не знам ништо за ситуацијава, можеби зборел за ова претходно, само ги објаснувам двава твита како јас ги сфаќам
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Многу еднсотавно.

Во првиот твит другар се шегува со другар.

Во вториот твит познат фудбалер дава сериозно мислење како личност.

Првиот твит не е негово мислење (нити па има некој збор во него), туку е само шега помеѓу другари што се одвива на социјални мрежи и не е напишано во улога на познат фудбалер туку во улога на... обичен човек што сака да се зафркава со другари во слободно време.

Вториот твит му е посериозен и се обраќа попрофесионално кон фановите (за разлика од првите каде што не се обраќа кон никого освен кон Карагер)

Дисклејмер: Не знам ништо за ситуацијава, можеби зборел за ова претходно, само ги објаснувам двава твита како јас ги сфаќам
Брат, види, неам твитер и не можам да баратам за да видам што лајкувал (фејвал или како и да е точниот израз на таа неебитис платформа) ама се', буквално се' до пред некој ден му беше за воид на сезоната. Сега, промена на ставот. Дали тоа што е во Скај а Скај ќе губи пари ако не се доиграат утакмиците има улога во промена на неговиот став, дали можноста УТД да не фати ЛШ или нешто трето, не знам али со последниов пост менува реторика.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Брат, види, неам твитер и не можам да баратам за да видам што лајкувал (фејвал или како и да е точниот израз на таа неебитис платформа) ама се', буквално се' до пред некој ден му беше за воид на сезоната. Сега, промена на ставот. Дали тоа што е во Скај а Скај ќе губи пари ако не се доиграат утакмиците има улога во промена на неговиот став, дали можноста УТД да не фати ЛШ или нешто трето, не знам али со последниов пост менува реторика.
Настрана ривалството ама факт е дека Јунајтед беа во добра форма и нив не му одговара да се прекини првенството..плус што спомна за Скај има логика
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Настрана ривалството ама факт е дека Јунајтед беа во добра форма и нив не му одговара да се прекини првенството..плус што спомна за Скај има логика
Мене ми е кристално јасно за ривалството и најверојатно да би била обратна ситуација и јас инстант би посакал сезоната да е воид, од љубомора, дури јас би имал и повеќе причини за тоа затоа што Ливерпул не бил првак на Англија 200 години ама во последни 30 години да имаш 13 титули и уште да си bitter? Ептен ми е некст левел моронско размислување. Е сеа, ги сфаќам и оние кои од курч (не навиваат за премиерлигаш) чекаат да биде поништена сезоната и на навивачи на Пул да ни се качат на кур дека никад нема да освоиме. Ене Стек вчера ме праша коа ќе сме праеле lihihihihihihverpool :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да бидеме реални го здоболе Гери за Јунајтед, да беше другарче негово менаџер (Гигс, Сколс, кумот му) немаше да ги руга толку колку Солскер. Знам дека треба да трпи критики Солскер ама не може да е крив 24/7. Гери го интересира да има читаност и гледаност, да го лајкаат, да му твитаат и тоа е се. Се помалку го чувствувам како екс играч на Јунајтед.

Јунајтед губи повеќе отколку што Ливерпул добива иако делува смешно, наредните 5 години од Адидас ќе зема кикирики и кога ќе ја додадеме рецесијата во која влага светот и накај иде сево ова, најголем трансфер може да им е откупување на Игало.

Едит: Ок глупа компарација ама во секој случај Јунајтед губи многу. Во секој случај повеќе се исплати Ливерпул да освои а Јунајтед конечно да се крене горе отколку да речеме Ливерпул не освојува и Јунајтед пак углавен во ЛЕ
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Во секој случај повеќе се исплати Ливерпул да освои а Јунајтед конечно да се крене горе отколку да речеме Ливерпул не освојува и Јунајтед пак углавен во ЛЕ
Фрос, нормална личност вака размислува. Ливерпул и да освои, на УТД му треба ЛШ. Следна сезона во ЛЕ и сама кажуваш дека финансиите ќе се намалат. Не дека ФФП ќе ги допре ама нема сега, што не значи дека ако продолжат така и наредни години нема да осетат затегања.

Иначе, ова Донев што го има постирано е исто можна опција, на Ст Џорџ парк, каде што има 11 игралишта.

 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Јако би било ради моментот само да се поништи сезоната, уште на ваков начин на Ливерпул не им избегала ПЛ титулата. :D


Како и да е, мене лично повеќе ми одговара да се продолжи со фудбалот што е можно побрзо, пошто моментално сум "на одмор" од едната работа, а богами и на Јунајтед - така да, се надевам ќе најдат решение и ќе може бар да се гледа на ТВ, ако веќе се игра на празни стадиони. :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.407
Поени од реакции
61.999
Гери го интересира да има читаност и гледаност, да го лајкаат, да му твитаат и тоа е се. Се помалку го чувствувам како екс играч на Јунајтед.
Гери Невил не е никој фактор да одлучува што ке се случува со сезоната. Он може да си даде само негово мислење, да пишува писма до ФА и тоа е тоа.

Повеќе го интересира хотелскиот бизнис, од било што друго. Главното прашање, по кое ке се решава се останато е до кога ке трае срањево со вирусот. Со оглед на тоа дека никој не може да одговори со точност, останува да си нагаѓаме. Охрабрува тоа што во Англија последните 2 дена има тренд на опаѓање на новозаразени.

Од Јунајтед се изјаснија дека се за продолжување на сезоната, и ова кинење на сезоната може на нив највеќе ке им се одрази, зашто влегоа во добра мини серија, додека Тотенхем беа болница.



 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom