Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Одлично играше Челзи, посебно Бачуаи и Вилијан. Двата гола беа оправдано поништени. Фред малку го поттурна Азпиликуета, а овој го однесе Вилијамс и потоа асистираше за голот. Не знам во кој Универзум тоа не е оправдано поништен гол. Мегваер немаше никаква намера да повреди, тој беше пред тоа турнат и заврши на тревата со подигната нога.

Ама џабе правиме муабет, жолтиот на Зума го реш натпреварот. Тоа беше врв.
Апсолутно. Бачуаји со тестисите в раце тргна накај ногата од Мегваер. Па тоа цел свет го виде.
Дури и слепец како тебе, претпоставувам.

И ниту еден сарказам на светот нема да ти ја скрие фудбалската неписменост, намали со време. Доволно се избрука после првата реченица.
 
Член од
15 февруари 2020
Мислења
104
Поени од реакции
142
Апсолутно. Бачуаји со тестисите в раце тргна накај ногата од Мегваер. Па тоа цел свет го виде.
Дури и слепец како тебе, претпоставувам.

И ниту еден сарказам на светот нема да ти ја скрие фудбалската неписменост, намали со време. Доволно се избрука после првата реченица.
Знам, ти си професионален гледач на фудбалски натпревари, за разлика од мене кој само аматерски гледам фудбал, па сум малку неписмен. Чисто ме интересира, колку се движат моментално платите за професионално гледање фудбал?
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Не дека во другите лиги нема глупи одлуки, ама да си знаат овие што жуљаат во Серие А, дека ПЛ е врв од кретенизам на тоа поле! Не само за оваа утакмица, овде може и најмалку глупости имаше!
Инаку Челзи кај утепан со ростер уште и Канте рано им излезе! Јунајтед двапати у првенство ги тепа на иста фора, за замислување е галиба!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Не знам што ти е смешно, но драго ми е што те насмеав, смеењето е одлично за здравјето.

Посебно ако навиваш за Интер.
Stavro vo red e bro, te primetiv use od prvoto mislenje. :D
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Кога ќе му текне на човек што дерби беше Челзи - Јунајтед пред 10 години, а што е сега... :rolleyes: Небо и земја разлика...

До сега Лампард направи стварно добри работи со оглед на ситуацијата. Ова што се се уште четврти е и повеќе од максимум со ваков состав. Ама мислам дека многу брзо ќе потонат. Ич не верувам дека ќе го тепаат Тотенхем а мислам дека Баерн ќе ги згази. Натаму гледа работата. Тотенхем не поради Мурињо (кој за мене до сега не направи ништо посебно) туку поради тоа што реално има подобар ростер од другите кандидати за 4. место веројатно пак ќе фати ЛШ. Настрана оваа победа вечер Јунајтед пак очекувам да продолжи топло-ладно и „за малку“ да не фати топ 4.
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Скомина и Мажиќ се доктори за овие англискиве судии и без ВАР. Јас не знам кој седи во ВАР собата, па и покрај можноста по неколку пати да ја видат снимката носат погрешни одлуки.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.763
Поени од реакции
14.028
Челзи оштетен ама тоа е фудбалот, идеме понатаму :)
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Posle ke mi kazuvaat ovie od Scum deka Lpool gi bustale... mrsh be.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Криво да не ти е?
Сети се на утакмицата на Емирати.
Жоргињо :rolleyes:
Баш заради тоа, вакви срања можат пак да ни се десат и нас, апсолутно чист гол им поништија за 1-1, а ние не добиваме ништо со победава на Јунајтед, може и полошо за нас

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.324
Баш заради тоа, вакви срања можат пак да ни се десат и нас, апсолутно чист гол им поништија за 1-1, а ние не добиваме ништо со победава на Јунајтед, може и полошо за нас

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Како полошо за вас, да тепаше Челси, ке отидеа на плус 10. Вака, сите се на купче.
 
Член од
15 февруари 2020
Мислења
104
Поени од реакции
142
Баш заради тоа, вакви срања можат пак да ни се десат и нас, апсолутно чист гол им поништија за 1-1, а ние не добиваме ништо со победава на Јунајтед, може и полошо за нас

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Kаква врска има со Арсенал она што се случува во борбата за ЛШ? Мерете се со еднаквите со вас, Евертон, Волфс... За два три кола отсега и Челзи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom