Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.338
Кај Марсијал веќе и пишав неколку пати дека нема никаков напредок последниве година дека и искрено полека губам надеж дека ќе си го исполни потенцијалот.
Само ти и Монако изгледа останавте да се надевате. Они уште се надеваат дека ќе освои Балон Д'Ор за да земат уште некој милион :icon_mrgr:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Постои причина зашто токму овие играчи се избрани да бидам главни у најјакиот клуб на светот моментално. И зашто токму они се вклопуваат и токму тие играат стандардно по 2 утакмици неделно више со месеци. Причината не е само во поглед на вештина, туку е и психолошка, карактерна, нешто што е клучно за да бидеш најјак меѓу најјаките. Нешто што моментално апсолутно не постои кај играчите кои вие ги имате, макар и да речеме дека би биле блиску во поглед на природна вештина и техника.

Познавање како да играш во секоја дадена ситуација, и да го искористиш умот за да придонесеш, таму е разликата. Затоа вашиве колку и да се добри, на секоја утакмица изгледаат ко да шљакаат наоколу ко муви без глави.
Па тоа го зборам и јас. Ливерпул како колектив се неверојатни. И тоа не тие 11 кои играат редовно во прв тим, туку сите 20тина души кои регуларно добиваат минути, од Адриан како резервен голман, преку Лалана, до кој и да е петти напаѓач после Ориги.

Како колектив се неверојатни, кога ќе земат залет нема застанување. Ете со Јунајтед да го земам мечот од претходната недела, првите 15 минути од второ полувреме буквално ги силуваа, можеа да им дадат 5 гола.
Значи воопшто не е битно кој е на терен. Фабињо, кој ви беше убедливо најдобар играч во средина во 2019та не игра веќе 3 месеци и ниту во еден момент не се осетило тоа. Ориги ја реши Барселона и стави точка на финале Лига на Шампиони. Тепаа мал милион утакмици "на мускули", ама ги тепаа пошто веќе знаеја дека ќе ги тепаат. Пишав и пред некој месец, на 90% од тие утакмици Ливерпул не остави впечаток дека ќе киксне, не ги фати паника ни секунда, тоа се вика самодоверба и менталитет. Едноставно кој и да влезе на терен знае што треба да направи, каде треба да покрие и знае дека ќе даде се од себе. И тоа е тоа.
Автоматски споено мислење:

Само ти и Монако изгледа останавте да се надевате. Они уште се надеваат дека ќе освои Балон Д'Ор за да земат уште некој милион :icon_mrgr:
Чека прво Џош Мекекран и Лофтус-Чик да освојат, културен дечко е, нејќе преку ред. :kuracc:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
1579825520466.png

Сам поцна да се цитираш ти ебам буталиот, те збрлавевме :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Прегледај го приврзокот 230371

Сам поцна да се цитираш ти ебам буталиот, те збрлавевме :D
Па нормално дека ќе се цитирам, кога Рики ми објаснува работи кои сум ги кажал претходно. xD


Туку и јас глупак 3 дена по ред главам од 8 до 8 на работа и часови за возачка, сум земал за факинг Ливерпул да се расправам у 2 сабајле како некој идиот. Да даде господ да се распаднете како клуб до крајот на 2020, поззи4. :love:
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.487
Поени од реакции
62.216
Переира, Лингард, Џонс се сега прв тим. Составот на Јунајтед беше ваков:

Херера-Матиќ
Рашфорд - Погба - Марсијал
Лукаку
Башка, Матиќ беше во далеку подобра форма од ова што го игра во моментов, а Херера нека ти текне какви три месеци изигра лани пред да се повреди и да не откачи за нов договор.
Рашфорд на десно крило ништо не играше. Се обидувам да се сетам која утакмица Погба ја изигра на 10-ка, кога Оле и сега го турка на 8-ка. Лукаку падна во депресија од Април навака. Можам да те разберам до некаде за навалната линија да кажеш дека се доста квалитетни, но како целина, тешко.

Едно нешто си занемарил, а тоа она каде што најмногу инвестиравме летово, каде што пул не шие, и онаму каде што сметам дека јазот беше доста голем, одбраната. Тука немаш еден бек ориентиран за напад. Ама еден.

Ние ги имавме Јанг, Шо, Смолинг, Линделоф, Валенсија, Дармиан, Џонс и Баји.

Од овие, само Линделоф играше нешто лани. Спореди форма, статистика, игра, менталитет, со нивната одбрана.

Скоро сите шампионски тимови се составени од солидна одбрана. Ние тоа го немаме со години.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Па нормално дека ќе се цитирам, кога Рики ми објаснува работи кои сум ги кажал претходно. xD


Туку и јас глупак 3 дена по ред главам од 8 до 8 на работа и часови за возачка, сум земал за факинг Ливерпул да се расправам у 2 сабајле како некој идиот. Да даде господ да се распаднете како клуб до крајот на 2020, поззи4. :love:
Конечно ти падна камен од срце и кажа дека сакаш Пул да пропадне а не да ми глумиш тука индиферентен као me boli kurac sto se desaa so pul, onaka mi e dali pul ili totnem kje osvoi LS seedno mi e hehheeuheuhue :D
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.278
Поени од реакции
4.685
@Peja989 @RickyLFC9
Јебал ве бороШампионче давајте инфо за Мане алармантна е ситуацијава цел тим фантази ми се повреди задњо коло се да им испи.......
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.104
Поени од реакции
34.970

На денешен ден 2007, Астон Вила го потпишале Ешли Јанг.

Не ми беше толку за Јанг колку да ја спомнам оваа интересна екипа на Астон Вила со Агболахор, Герет Бери, Џон Керу, Мелберг и Рио Кокер. :D и Јанг нормално. :D

Убави времиња на Премиер Лигата. :)
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.351
Поени од реакции
3.130
Јакиот Ливерпул кој изгуби од Наполи а дома знаеме "како"(Ловреница даде гол) и изиграа нерешено...
Барем паднаа во вода оние фамозни постови "најјака лига во свет" па имаше истражувања и на други планети...
Ништо појака од Серија Јувентус и Лига ПСЖ...:)
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
Јакиот Ливерпул кој изгуби од Наполи а дома знаеме "како"(Ловреница даде гол) и изиграа нерешено...
Барем паднаа во вода оние фамозни постови "најјака лига во свет" па имаше истражувања и на други планети...
Ништо појака од Серија Јувентус и Лига ПСЖ...:)
Не се бламирај. ПСЖ лани испадна од Јунајтед, а Јувентус од Ајакс.
По твоја логика и српската лига е појака од ПЛ затоа што Ѕвезда го победи Ливерпул нели?
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.351
Поени од реакции
3.130
Не се бламирај. ПСЖ лани испадна од Јунајтед, а Јувентус од Ајакс.
По твоја логика и српската лига е појака од ПЛ затоа што Ѕвезда го победи Ливерпул нели?
Мојата логика е дека Ливерпул тие е како Јуве и ПСЖ доминира во никаква лига.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.557
Поени од реакции
13.887
Добро рече @ManUtdChampions , Ливерпул ја исфрли Барса со факинг Ориги и Шакири, играчи од Стоук ранг, не се гледаше разлика дали играат Салах и Фирмино или не, дури и подобри беа. Од нафталин да извади некој Клоп пак ќе е ист ко Салах, Фирмино, Мане. Уствари кој беа овие пред да ги земе Клоп, ветар во магла.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.854
Поени од реакции
1.284
Јакиот Ливерпул кој изгуби од Наполи а дома знаеме "како"(Ловреница даде гол) и изиграа нерешено...
Барем паднаа во вода оние фамозни постови "најјака лига во свет" па имаше истражувања и на други планети...
Ништо појака од Серија Јувентус и Лига ПСЖ...:)
Pool vo grupna faza nikogas ne igral nesto narocito, samo da se projde i toa e toa, a posle e druga prica i sam si svesen deka pool u evropa za 180 minuti moze da pobedi sekogo, edino Real moze da mu napeavi problem.
Ne e ligata slaba kolku sto se poslabite timovi pojacani i pametno gi koristat parite i investiraat, ako do pred nekoja god imavme top 6 ekipi Pool, City, Arsenal,chelsea, utd i tot... sega realna opasnost imas i od drugi ekipi kako lester koj godinava si obezbedi epten lagano mesto u LS, a isto ima i epten dobar tim so mladi deca... zagledaj im go sostavot i ke vidis... isto taka i wolvs se mnogu opasni i trener i tim im e sasvim soliden pa i mozam slobodno mozam da recam deka se jade so Arsenal po kvalitet pa moze i podobri se. Tuku gi imas i Everton koj vrtoglavo vlozuva vo svojot tim i kaj da e i oni ke pocnat da pokazuvaat rez. Godinava za iznenaduvanje e sefild koj gi namuci pola ekipi i kotira epten visoko, a nikoj ne ocekuvase realno. Ne znam dali e ligata slaba ili poslabite pocnale da vlozuvaat pametno.
Dodusa znam boli dominacijata na vakov Lpool, dve godini finale LS - od koj edna e osvoena, lani 97 poeni... godinava gi ubivaat site itd itd. Ke kazam uste ednas, znam deka boli ovaa dominacija, ama navikni se, ke potrae ;)

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.560
Поени од реакции
38.683
Значи сеа Наполи е најдобар клуб во светот зошто они го тепаа Ливерпул, уствари не, Фиорентина е најдобра у свет пошто изгуби Наполи од неа 2-0
 
  • Хаха
Reactions: S.L

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.351
Поени од реакции
3.130
Pool vo grupna faza nikogas ne igral nesto narocito, samo da se projde i toa e toa, a posle e druga prica i sam si svesen deka pool u evropa za 180 minuti moze da pobedi sekogo, edino Real moze da mu napeavi problem.
Ne e ligata slaba kolku sto se poslabite timovi pojacani i pametno gi koristat parite i investiraat, ako do pred nekoja god imavme top 6 ekipi Pool, City, Arsenal,chelsea, utd i tot... sega realna opasnost imas i od drugi ekipi kako lester koj godinava si obezbedi epten lagano mesto u LS, a isto ima i epten dobar tim so mladi deca... zagledaj im go sostavot i ke vidis... isto taka i wolvs se mnogu opasni i trener i tim im e sasvim soliden pa i mozam slobodno mozam da recam deka se jade so Arsenal po kvalitet pa moze i podobri se. Tuku gi imas i Everton koj vrtoglavo vlozuva vo svojot tim i kaj da e i oni ke pocnat da pokazuvaat rez. Godinava za iznenaduvanje e sefild koj gi namuci pola ekipi i kotira epten visoko, a nikoj ne ocekuvase realno. Ne znam dali e ligata slaba ili poslabite pocnale da vlozuvaat pametno.
Dodusa znam boli dominacijata na vakov Lpool, dve godini finale LS - od koj edna e osvoena, lani 97 poeni... godinava gi ubivaat site itd itd. Ke kazam uste ednas, znam deka boli ovaa dominacija, ama navikni se, ke potrae ;)

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
Значи сеа Наполи е најдобар клуб во светот зошто они го тепаа Ливерпул, уствари не, Фиорентина е најдобра у свет пошто изгуби Наполи од неа 2-0
Џабе и 2- цата пишете....Премиер лига, Серија А и Лига 1 ти е исто....1 добар тим останатото боранија...(Сити- се засити....Арсенал, МЈ, Челзи- ептен слаби оваа година...Лестеро нешто се труди и то)....
P.S. Која ја е таа јака лига каде еден тим ги онаде сите по список?! ...Ај Ви се молам доста со небулозиве...
 
  • Тажно
Reactions: S.L
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom