Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ајре бе, каков Ер :icon_lol: Срамота е да го грешите светото име на господинот, легендата, магот на преговорите за трансфери :coffee:
Никад, апсолутно никад Ayre нема да се чита Ајре ти ебам тоа другарот на Џони :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Еве за да те пржи малку повеќе, додека се глеаш у огледало и се убедуваш дека ти е сеедно и составот на УТД и оној на Пул се изедначени (УТД има боље напад, ние боље одбрана, еве со Оле супер играат).

95' Mane v Chelsea
80' Firmino v Burnley
90' Milner v Leicester
85' Lallana v Man Utd
90' Origi v Arsenal
87' Robertson v Villa
90' Mane v Villa
85' Firmino v Crystal Palace 90' Firmino v Monterrey
99' Firmino v Flamengo
90' Salah v Man Utd
84' Firmino v Wolves
А не ли играа супер тие 2-3 месеци? Играа. Кажав и тогаш дека и мене ми е страв оти може да биде само моментум и при прв пораз да отиде се у курац (пошто ако не се лажам во тој период два пати максимум се најдоа во ситуација први да примат гол), ама факт е дека Јунајтед играа фудбал на високо ниво во тој период. Со изградени акции, со пресинг, со брз проток на топка, итн..

После се повреди Ерера, почнаа шпекулации за Погба дека сака во Реал и овој јавно му излижа гз на Зидан на прес конференција и тргна некако се наопаку.

Небитно, во моментот кога сум кажал дека Јунајтед игра добар фудбал - играа добар фудбал, а крај краева и да сум згрешил нешто, големо чудо. Нема да сум ни прв, ни последен да има дадено погршно предвидување во спортот.

Пак ме враќаш на муабетите за екипите и ме мрзи по 123412ти пат да се објаснувам за ова. Ама ајде, само во овој пост, да не биде дека сум избегал. Овој период лани кога зборевме правев муабет кој играч од Ливерпул би го земал во Јунајтед, да го среди тимот демек. Не каде е Ливерпул појак/послаб од нашите. Значи овие две работи се сосема различни, ра разграничам од старт. И кажав одбрана било кој и напад Мане. Ете сега ќе го додадам и Фабињо, после игрите во цела 2019та.

Дали Хендерсон ќе го среди овој Јунајтед? (фудбалски зборам, за мотивација би влијаел сигурно) - Никако. Дали Вајналдум ќе го среди овој Јунајтед? -Многу тешко. За Салах и Фирмино ти кажав дека не би ги земал од "љубов" према Рашфорд и Марсијал. Искрено, Рашфорд не би го менувал ни за Роналдо, единствен играч ни е во тимот кој покажува било каква желба за успех и резултат. Со Марсијал губам трпение полека, ама ете има време до крај на сезона да покаже дека е конечно спремен да созрее како играч.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Лелеее заборавив дека тврдеше дека составот на Јунајтед и Ливерпул е тука негде по квалитет :pos:

Јакото е што можно е уште да го нема целосно променето мислењето, а и да го има, последниов месец го променил :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.324
Наврати се сеа на муабетите на Боро од пред 12-15 месеци, те молам.
Не делев исто гледиште ни тогаш, ни сега за тоа тврдење. Јунајтед може на ура да тепа секој, но она што ги дели клубовите од успешни и овие, шарам барам како што е Јунајтед е одржување на форма на подолг период. И тука Јунајтед каска зад многу состави, и оној од пред 12 месеци, и овој. Переира, Лингард, Џонс не би ни копачки чистеле во пул, играчиве се uncoachable. A нон стоп ни се во прва постава.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
А не ли играа супер тие 2-3 месеци? Играа. Кажав и тогаш дека и мене ми е страв оти може да биде само моментум и при прв пораз да отиде се у курац (пошто ако не се лажам во тој период два пати максимум се најдоа во ситуација први да примат гол), ама факт е дека Јунајтед играа фудбал на високо ниво во тој период. Со изградени акции, со пресинг, со брз проток на топка, итн..

После се повреди Ерера, почнаа шпекулации за Погба дека сака во Реал и овој јавно му излижа гз на Зидан на прес конференција и тргна некако се наопаку.

Небитно, во моментот кога сум кажал дека Јунајтед игра добар фудбал - играа добар фудбал, а крај краева и да сум згрешил нешто, големо чудо. Нема да сум ни прв, ни последен да има дадено погршно предвидување во спортот.

Пак ме враќаш на муабетите за екипите и ме мрзи по 123412ти пат да се објаснувам за ова. Ама ајде, само во овој пост, да не биде дека сум избегал. Овој период лани кога зборевме правев муабет кој играч од Ливерпул би го земал во Јунајтед, да го среди тимот демек. Не каде е Ливерпул појак/послаб од нашите. Значи овие две работи се сосема различни, ра разграничам од старт. И кажав одбрана било кој и напад Мане. Ете сега ќе го додадам и Фабињо, после игрите во цела 2019та.

Дали Хендерсон ќе го среди овој Јунајтед? (фудбалски зборам, за мотивација би влијаел сигурно) - Никако. Дали Вајналдум ќе го среди овој Јунајтед? -Многу тешко. За Салах и Фирмино ти кажав дека не би ги земал од "љубов" према Рашфорд и Марсијал. Искрено, Рашфорд не би го менувал ни за Роналдо, единствен играч ни е во тимот кој покажува било каква желба за успех и резултат. Со Марсијал губам трпение полека, ама ете има време до крај на сезона да покаже дека е конечно спремен да созрее како играч.
Друже, шефче, баце, батуле, муабетот ми беше дека екипата ви е полна просеци, ви беше тогаш, ви е и сега. Моментум беа тие 10тина добри утакмици коа сам ми се закачи тука и ми рече „ете, ти реков дека е до Жозе а не до тимот“ за после 2-3 утакмици па до ден денес да имаат relegation form.

Ти мењај или не мењај играчи, мене ми е гајле али Хендо и Џини во овој тим на Јунајтед ќе додадат во динамика, квалитет и менталитет.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Лелеее заборавив дека тврдеше дека составот на Јунајтед и Ливерпул е тука негде по квалитет :pos:

Јакото е што можно е уште да го нема целосно променето мислењето, а и да го има, последниов месец го променил :D
Јас уште тврдам дека оваа екипа на Ливерпул е машинерија поради Клоп, а не индивидуалните фудбалски квалитети на играчите.

Како колектив се неверојатни, кога ќе земат залет нема застанување. Ете со Јунајтед да го земам мечот од претходната недела, првите 15 минути од второ полувреме буквално ги силуваа, можеа да им дадат 5 гола. Ама индивидуално, освен Ван Дајк нема играч во тимот кој неможе да се замени. И башка има мал милион примери, кога не играл ни Салах, ни Мане, ни Бане, ни Дане и воопшто не се осетило тоа.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Не делев исто гледиште ни тогаш, ни сега за тоа тврдење. Јунајтед може на ура да тепа секој, но она што ги дели клубовите од успешни и овие, шарам барам како што е Јунајтед е одржување на форма на подолг период. И тука Јунајтед каска зад многу состави, и оној од пред 12 месеци, и овој. Переира, Лингард, Џонс не би ни копачки чистеле во пул, играчиве се uncoachable. A нон стоп ни се во прва постава.
Переира, Лингард, Џонс се сега прв тим. Составот на Јунајтед беше ваков:

Херера-Матиќ
Рашфорд - Погба - Марсијал
Лукаку
Башка, Матиќ беше во далеку подобра форма од ова што го игра во моментов, а Херера нека ти текне какви три месеци изигра лани пред да се повреди и да не откачи за нов договор.

Ние уште ти се смееме.
Па, бар јас знам да си кажам мое лично мислење тука, без да ми е гајле дали ќе ми се смее било кој падобранец на форумов. Ти, од друга страна, и на 20 бода предност, уште ти е страв да го отпишеш Сити од борба за титула, што јас мислам дека е уште посмешно.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
Дали Хендерсон ќе го среди овој Јунајтед? (фудбалски зборам, за мотивација би влијаел сигурно) - Никако. Дали Вајналдум ќе го среди овој Јунајтед? -Многу тешко. За Салах и Фирмино ти кажав дека не би ги земал од "љубов" према Рашфорд и Марсијал. Искрено, Рашфорд не би го менувал ни за Роналдо, единствен играч ни е во тимот кој покажува било каква желба за успех и резултат. Со Марсијал губам трпение полека, ама ете има време до крај на сезона да покаже дека е конечно спремен да созрее како играч.
ova e eden od onie primeri kade se potvrduva momentot deka ljubovta e slepa, u konkrentiov slucaj maloumen krt koj kopa u obraten pravec nakaj magmata. :ROFLMAO:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
ova e eden od onie primeri kade se potvrduva momentot deka ljubovta e slepa, u konkrentiov slucaj maloumen krt koj kopa u obraten pravec nakaj magmata. :ROFLMAO:
Нема врска, како фан на екипа има играчи кои ти се при срце, ги толерираш кога грешат и тоа е тоа. Дали ти би го заменил Занети во прајм со Лам или Дани Алвеш во прајм на кариера, кои јас мислам дека се подобри од вашиот?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Јако е чувството коа до скоро време целта ти била да се надеваш на топ 4, а сеа да се бориме за у иста сезона да ги срушиме 100-те поени на Сити у 2018та, Invincibles на Арсенал 2004та, и тројната круна на Ферги со Манчестер 1999та :X3:

Згора на тоа што више ставивме две трофејчиња у џеп сезонава.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
Нема врска, како фан на екипа има играчи кои ти се при срце и тоа е тоа. Дали ти би го заменил Занети во прајм со Лам или Дани Алвеш во прајм на кариера, кои јас мислам дека се подобри од вашиот?
Ич не ти е адекватен примеров, занети се докажал на секое можно ниво во интер, зашто би го мењал за други јаки фудбалери, газел десно, газел лево, газел во средина, капитен беше, срце и душа на тимот, борец ко ретко кој у историја на клубот, лојален, легенда години и години пред да се пензионира, и у прајмот еден од најдобрите десни бекови у свет, сеедно дали бил или не најдобар.

И сеа ги имаш рашфорд и марсијал, никој и ништо, мотори у фичо, нарочито рашфорд, овој вториов ни тоа не е, нит па у својот прајм се истакнале нешто воув, добри биле ама никад спектакуларни, лесно заменливи профили на играчи ако станува збор за Класа фудбалери што би требале да дојдат на нивни позиции, што не е случај на пример со занети и дури срамота е да ти се објаснува зашто е тоа така. Можда не си асално растен у ерата кога имаше такви профили на играчи јунајтед па овие да ти се при срце, иако никад нема да сфатам како марсијал има таков статус кај тебе, ај овој другиов е дете на екипата ако не се лажам и стварно е ретка светла точка у клубот, ама марсијал бе : )))

Како и да е и двајцата на сметка на фирмино и салах треба со шлајмовача да ги ишутираш од клубот, и да им речеш никад више да не ве видам тука, нарочито тебе марсијал.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Јас уште тврдам дека оваа екипа на Ливерпул е машинерија поради Клоп, а не индивидуалните фудбалски квалитети на играчите.

Како колектив се неверојатни, кога ќе земат залет нема застанување. Ете со Јунајтед да го земам мечот од претходната недела, првите 15 минути од второ полувреме буквално ги силуваа, можеа да им дадат 5 гола. Ама индивидуално, освен Ван Дајк нема играч во тимот кој неможе да се замени. И башка има мал милион примери, кога не играл ни Салах, ни Мане, ни Бане, ни Дане и воопшто не се осетило тоа.
Постои причина зашто токму овие играчи се избрани да бидам главни у најјакиот клуб на светот моментално. И зашто токму они се вклопуваат и токму тие играат стандардно по 2 утакмици неделно више со месеци. Причината не е само во поглед на вештина, туку е и психолошка, карактерна, нешто што е клучно за да бидеш најјак меѓу најјаките. Нешто што моментално апсолутно не постои кај играчите кои вие ги имате, макар и да речеме дека би биле блиску во поглед на природна вештина и техника.

Познавање како да играш во секоја дадена ситуација, и да го искористиш умот за да придонесеш, таму е разликата. Затоа вашиве колку и да се добри, на секоја утакмица изгледаат ко да шљакаат наоколу ко муви без глави.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Ич не ти е адекватен примеров, занети се докажал на секое можно ниво во интер, зашто би го мењал за други јаки фудбалери, газел десно, газел лево, газел во средина, капитен беше, срце и душа на тимот, борец ко ретко кој у историја на клубот, лојален, легенда години и години пред да се пензионира, и у прајмот еден од најдобрите десни бекови у свет, сеедно дали бил или не најдобар.

И сеа ги имаш рашфорд и марсијал, никој и ништо, мотори у фичо, нарочито рашфорд, овој вториов ни тоа не е, нит па у својот прајм се истакнале нешто воув, добри биле ама никад спектакуларни, лесно заменливи профили на играчи ако станува збор за Класа фудбалери што би требале да дојдат на нивни позиции, што не е случај на пример со занети и дури срамота е да ти се објаснува зашто е тоа така. Можда не си асално растен у ерата кога имаше такви профили на играчи јунајтед па овие да ти се при срце, иако никад нема да сфатам како марсијал има таков статус кај тебе, ај овој другиов е дете на екипата ако не се лажам и стварно е ретка светла точка у клубот, ама марсијал бе : )))

Како и да е и двајцата на сметка на фирмино и салах треба со шлајмовача да ги ишутираш од клубот, и да им речеш никад више да не ве видам тука, нарочито тебе марсијал.
Знаев у старт дека не ми е адекватен примеров ама у 1 вечерта со 3 саати спиење од претходно толку ми работи мозокот.

Небитно, не знам ете лично за тебе, ама секој од нас си има играчи кои му се онака "при срце", без разлика на нивните веќе познати слабости.


За Рашфорд уопште нема да зборам, 22 години има едвај, сезонава конечно крена ниво на игра и убеден сум дека може да оди само нагоре. Плус е дете на Јунајтед, можда еден од тројца или четворица што покажува желба за фудбал во клубов, па како што кажав, моментално буквално за никој не би го сменил.

Кај Марсијал веќе и пишав неколку пати дека нема никаков напредок последниве година дека и искрено полека губам надеж дека ќе си го исполни потенцијалот. Стварно е срашно талентиран играч, го има фудбалот е мал прст, ама невројатно глупо дете, кое нема осет ни кога да се уфрли, ни кога да шутне, онака мислиш игра со исклучен мозок, колку да се истрча.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom