Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Се извинвуам ако ова некој го постирал ама


55.4% — Kepa Arrizabalaga has the worst save percentage of any keeper in the Premier League. 127th — Out of 132 keepers from Europe's top seven leagues Kepa ranks 127th in save percentage. £72m

TOP 7 LEAGUES!!
Кои уоште се топ 7 leagues? Некој од Зулте Варагем има полошо од него???
Надреално еј...

За таа сума што е платен треба да биде меѓу топ 5 во цел свет...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Тоа е тоа, со оваа 11ка против екипа што има само еден кикс во 20 и кусур утакмици мислам дека повеќе од ова и неможеше.


Честито победа, па и титула успут.. сосема заслужени и двете.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Дали можам некако да дознаам што тренирал Салах за да има волку добар баланс и снага?
Се сеќавам во Челзи беше тешка мифка, во Рома не го гледав, ама од кога дојде во Ливерпул ко тенк е станат.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
У последни 5 минути коа сите би лежеле да задржат време, они даваат 70 метарски пасови за да даат втор гол, иако не им треба. Мислам дека нема човек освен навивачиве на Јунајтед што го мразат овој Ливерпул.
Како ги склопи Клоп, им вгради победнички менталитет на сите, од прв до последен. Затоа ќе лапаат титули.
Ненормален Јирген.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Дали можам некако да дознаам што тренирал Салах за да има волку добар баланс и снага?
Се сеќавам во Челзи беше тешка мифка, во Рома не го гледав, ама од кога дојде во Ливерпул ко тенк е станат.
Во Рома беше зицераш.

Инаку какви 2 спринта извади човекот во 90та минута, како во 85та да влегол во игра.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.005
Знам дека е небитно, ама ако ова последново беше офсајд, не требаше алисон да ја спушти топката на земја?
Му даде пас на салах од рака.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Знам дека е небитно, ама ако ова последново беше офсајд, не требаше алисон да ја спушти топката на земја?
Му даде пас на салах од рака.
Мислам дека коментиравме лани ваква ситуација, не е офсајд!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Мислам дека коментиравме лани ваква ситуација, не е офсајд!
Мислеше офсајд од Мата. Ама не свирна главниот судија, без разлика што крена знаме помошнокот и остави да тече играта.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.072
Океј беа Јунајтед за условите во тимот што нудеа, Фред солиден натпревар одигра, штета што Марсијал ја силуваше таа шанса, со технички шут поголеми шанси имаше за гол, тоа е.
Мило ми е за Пул што ќе освојат ама мора еден пораз да имат до крајот на сезонава, милум или силум :icon_lol:
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
У последни 5 минути коа сите би лежеле да задржат време, они даваат 70 метарски пасови за да даат втор гол, иако не им треба. Мислам дека нема човек освен навивачиве на Јунајтед што го мразат овој Ливерпул.
Како ги склопи Клоп, им вгради победнички менталитет на сите, од прв до последен. Затоа ќе лапаат титули.
Ненормален Јирген.
e bash ova... pr City lani stavase 6 odbranbeni i drzese i se vleckase po teren pri kraj na sezona na 1-0, a liverpool ete i vo derbi i sl ednostavno si igraat fudbal do kraj i toa dopolnitelno i dava vrednost na ovaa ekipa i igra vo celost.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom