Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Кристиано беше страшен во тој поглед, пред да замине во Реал.
Веројатно тој беше најблиску, ама многу кратко за беше, замина во Реал

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Мене Роко Сифреди ми оставил таков впечаток кога го гледав како има моќ во секој момент да направи магија и кога си поигруваше со чехињите, како жежок нож низ путер ги врвеше :oops:

Што муабети се овие бе, впечаток
Не е уметничко лизгање ова
Кун е бољи од ракометарот
Ок

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Фала

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Ама стварно, не знам ни дали добро те сфатив дека велиш дека Анри е многу подобар од Ширер?

Уопште не е точно, и не само што не е туку Ширер е подобар.

Ширер е легенда во фудбалот. Не само од статистика туку и ова што го збориш за осечај и све по ред.
Човекот на времето и трансфер рекорд има срушено. Има дадено маестрални голови, има решавано утакмици и се тоа.


Еве, види го Варди....и замисли си некој што е за класа подобар и уште од млади години е на тоа ниво.

Едноставно број 1 е Ширер и стварно не знам зошто го зема како пример кога сите би се сложиле дека Ширер > Анри
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
Ама стварно, не знам ни дали добро те сфатив дека велиш дека Анри е многу подобар од Ширер?

Уопште не е точно, и не само што не е туку Ширер е подобар.

Ширер е легенда во фудбалот. Не само од статистика туку и ова што го збориш за осечај и све по ред.
Човекот на времето и трансфер рекорд има срушено. Има дадено маестрални голови, има решавано утакмици и се тоа.


Еве, види го Варди....и замисли си некој што е за класа подобар и уште од млади години е на тоа ниво.

Едноставно број 1 е Ширер и стварно не знам зошто го зема како пример кога сите би се сложиле дека Ширер > Анри
Баш сите? Тоа е релативна работа... Според мене Анри е подобар и од Ширер и од Агуеро ама не класи и класи туку некои нијанси. Анри е на ниво со легендите во фудбалот, Роналдо, Роналдињо, Меси, Кристијано, Пеле, Марадона, Баџо, Ширер и компанија. Агуеро не знам дали би бил во оваа категорија.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Dva dena verglate za Henry, Shearer i Aguero a nikoj ne spomna deka Man City postignaa vo poslednive nekolku sezoni dva pati nad 100 gola i ednash mislam deka bea okolu 90, dodeka Arsenal vo sezonite so Henry neznam dali broea do 80. Ne deka Aguero e poslab so ova shto go sporeduvam, toa e stvar na vkusovi, ama da se zamarate dva dena za toa koj kolku gola dal...

Za Shearer nema shto da se komentira, on kje ostane najuspeshniot strelec so ogled deka svojata kariera ja pomina vo tim koj samo ednash mislam beshe top 4 (koga bea isfrleni od Partizan)
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Ама стварно, не знам ни дали добро те сфатив дека велиш дека Анри е многу подобар од Ширер?

Уопште не е точно, и не само што не е туку Ширер е подобар.

Ширер е легенда во фудбалот. Не само од статистика туку и ова што го збориш за осечај и све по ред.
Човекот на времето и трансфер рекорд има срушено. Има дадено маестрални голови, има решавано утакмици и се тоа.


Еве, види го Варди....и замисли си некој што е за класа подобар и уште од млади години е на тоа ниво.

Едноставно број 1 е Ширер и стварно не знам зошто го зема како пример кога сите би се сложиле дека Ширер > Анри
Дали знаеш Ширер колку сезони има играно во ПЛ?
Апсолутно никој не би се сложил дека Ширер е подобар од Анри

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Анри е подобар за мене од Агуеро, ама не би рекол дека тоа е неколку класи или светлосни години, или така нешто... Да, Анри беше ѕвер, можам да речам и еден од најдобрите што сум ги гледал, ама и тој и Агуеро се легенди. Кун е за мене дури и потценет играч. Често пати како да не се збори толку за него како за други напаѓачи, а човекот е најдобра деветка во последните 10 години. Двајцата се и најдобри играчи во историјата на нивните клубови - Анри на Арсенал, Кун на Сити.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Кун да играше во Арсенал или Јунајтед ќе го сметеа за бог. Но поради тоа што игра за Сити нема кој да му ги крева акциите.
За мене не можеш да кажеш дека едниот бил подобар од другиот оти и двајцата се најдобри во Пл. Ова ти е исто ко да кажеш Тери беше подобар од Рио.
Послем нив следи Ширер, само поради тоа што играше само за помали клубови па не знаеме како ќе се снашол во екипа под притисок. Исти слчај е Кејн моментално.
Тек послем тоа следат Руни, Дрогба, Кол
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Прашање на вкусови е...За мене Анри е нешто посебно од играч, но Кун е во негов ранг, како и ред други играчи со сличен учинок и перформанси.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom