Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.504
Нормално дека ќе ги казнат и овие дебили што фрлаа ама не ми беше тоа поентата. Не смее да има такви работи, не е фрлањето предмети и не смее да биде аргумент за или против подобра атмосфера или театар.
Нормално дека не смее, затоа е и забрането.

Какви морони еј, 20 дена до 2020та, уште фрлаат предмети на терен по противнички играчи.
Какви идиоти се фановиве на сити еј, кај се оние муабетите дека неправда за човештвото би било Ливерпул да освои. Па ова се едни од најголемите дегенерици у Англија, никад вакво нешто не сме правеле.
Но и чудење како сме биле 2020 и барање театарски претстави и мир во светот од НАВИВАЧИ за мене е глупо.
Па уште фановите на Сити не чинеле, а тие на Ливерпул лани му го размонтираа автобусот на Сити.

1575835434997.png



Тоа е тоа, пак ќе кажам кој што губи има право да се лути и тепа, ќе си сноси последици и се тоа е дел од оваа убава игра во која се вложуваат многу емоции без разлика дали сме 78 или 2045 година, мене барем нема да ме чудат вакви испади.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Нормално дека не смее, затоа е и забрането.




Но и чудење како сме биле 2020 и барање театарски претстави и мир во светот од НАВИВАЧИ за мене е глупо.
Па уште фановите на Сити не чинеле, а тие на Ливерпул лани му го размонтираа автобусот на Сити.

Прегледај го приврзокот 224673



Тоа е тоа, пак ќе кажам кој што губи има право да се лути и тепа, ќе си сноси последици и се тоа е дел од оваа убава игра во која се вложуваат многу емоции без разлика дали сме 78 или 2045 година, мене барем нема да ме чудат вакви испади.
Брат, моронско беше и ова. Едно е да им напраиш атмосфера за да ги збуниш, со бакљи со пеење, урлање и дерење, да не знаат кај се наоѓаат (што им се и задеси) ама да фрлиш со шише и да скршиш стакло притоа на автобус е моронски, идиотски и кретенски потег, потег поради кој цела фан база ќе биде окарактеризирана како таква а не само ликот кој го направил тој потег. Овој случај е исклучок, зошто се случил еднаш во 10-20-30 години (карикирам). Да се случува секој пат, тогаш цела фан база ќе биде окарактеризирана како таква и тоа со право.

Патем, Клоп на при меч интервју кажа дека навивачот, кој и да е е голем идиот и дека треба да биде казнет. Не знам дали се дозна кој е и дали го казнија.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Ова е извадок од текстот на Live Forever од Oasis иначе, нели Ноел е фан на Сити па сакале интересни да се направат. xD


Од друга страна, Гери Невил:

 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Дај нека освојат више, 30 години го слушам шурата како биле голем клуб, јајцава цитрони ми ги направи.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.444
Пушти си ги нозете колку што ти е долга чергата, и мислам дека Варди ова многу добро си го знае. Не викам дека е слаб напаѓач, затоа што и бројките го кажуваат спортивното, ама фудбалот што го игра Лестер најдобро му одговара на него, и затоа не ги напуштил до сега. А верувам имал понуди.
Мислам дека не би можел да го игра истото што го игра Фирмино во Ливерпул или Бензема и Суарез во Реал и Барса.
Затоа сите ќе го паметат како огин играч, а не пропо ко жетон. (y)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
De Laurentis (na Napoli gazdata) mu se javil na Alegri za da mu go ponudi trenerskoto stolce ali ovoj odbil, mu rekol ke ide u premier ligata... Arsenal is waiting for you
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.444
De Laurentis (na Napoli gazdata) mu se javil na Alegri za da mu go ponudi trenerskoto stolce ali ovoj odbil, mu rekol ke ide u premier ligata... Arsenal is waiting for you
2A30FE18-90DF-4237-97BE-9DF7AA9CF443.jpeg

Значи слушај ја шо ти кажуем. На две маси од мене беа, Аурелио му вика на Алегри за кај него у Наполи, овој ма каки курац Наполи идам у Арсенал, да го мењам чика Арсен.
Него остај ова фудбалов нема леб од него, нешо пичиња мичиња се наоѓаат да убодеме?
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
De Laurentis (na Napoli gazdata) mu se javil na Alegri za da mu go ponudi trenerskoto stolce ali ovoj odbil, mu rekol ke ide u premier ligata... Arsenal is waiting for you
Да бе, луд е Алегри да иде во средина каде со петпати посмирениот и потрофеен тренер се варат у катран! Апропо Арсенал, ќе го крка како Јунајтед во пост Ферги тајм! Тешко ќе испари миризбата на Венгер наскоро :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Прегледај го приврзокот 224804

Значи слушај ја шо ти кажуем. На две маси од мене беа, Аурелио му вика на Алегри за кај него у Наполи, овој ма каки курац Наполи идам у Арсенал, да го мењам чика Арсен.
Него остај ова фудбалов нема леб од него, нешо пичиња мичиња се наоѓаат да убодеме?
Kоја твитерана муабет :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom