Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.342
Silva go kiknaa od everton, a koga ke mi tekne kako se tepaa da go zemat, drami pravea so watford pederski go vrbuvaa ...
Vreme e da im se vrati magot Mojs.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Silva go kiknaa od everton, a koga ke mi tekne kako se tepaa da go zemat, drami pravea so watford pederski go vrbuvaa ...
Vreme e da im se vrati magot Mojs.
Имаат Tooffie TV, ко Арсенал Фан ТВ што е (ти праам паралела од најпознатите ахаха) и агресивно умараат за Рафа да бил следен :D
Гостуваа кај РедМенТВ пред дербиво вчера и двајцата што го видат каналот едно 100 пати кажаа дека Рафа им е приоритет на фановите.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Каков срамен гол им признаа на Њукасл.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.229
После голов одговорниве во федерацијава мора да седнат и сериозно да го размислат користењето на ВАРот за следната сезона, ова е срамно што се случува.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Регуларен е голот, линискиот заеба. Се игра дур не се чуе свирче, глуп е Хендерсон шо не ги знае правилата.. Шелви IQ 9000.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.342
Имаат Tooffie TV, ко Арсенал Фан ТВ што е (ти праам паралела од најпознатите ахаха) и агресивно умараат за Рафа да бил следен :D
Гостуваа кај РедМенТВ пред дербиво вчера и двајцата што го видат каналот едно 100 пати кажаа дека Рафа им е приоритет на фановите.
ja onaka go lupnav mojs ama eve citam na sport klub stvarno kandidat bil, i mislam deka e poidealno resenie od rafa, ne deka e bolji, ama on i everton, dobar throwback za pl fanovite.
Na debelkoto dosta mu e caretaker da bide, neka priceka izvesno vreme i mislam deka ke mu se otvori sansa da se vrati tamu kade sto bese najdobar, vo valencia, zaso onoj cebalos im e i onaka privremeno resenie a i za kur ne go biva.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
За тоа колку е мизерен Арсенал моментално не треба да се спомне друго туку само да се види дека имаат исто бодови со Њукасл кој пред сезоната скоро сите го прежалија и го прогласија за второлигаш...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Единствена екипа без победа во последните 5 кола

1575584224901.png
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
За тоа колку е мизерен Арсенал моментално не треба да се спомне друго туку само да се види дека имаат исто бодови со Њукасл кој пред сезоната скоро сите го прежалија и го прогласија за второлигаш...
А само еден бод помалку од Тотенхем и два помалку од Јунајтед. Не дека велам Арсенал не е мизерен, само и тие се вклопија во мид-тејбл екипите.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
ja onaka go lupnav mojs ama eve citam na sport klub stvarno kandidat bil, i mislam deka e poidealno resenie od rafa, ne deka e bolji, ama on i everton, dobar throwback za pl fanovite.
Na debelkoto dosta mu e caretaker da bide, neka priceka izvesno vreme i mislam deka ke mu se otvori sansa da se vrati tamu kade sto bese najdobar, vo valencia, zaso onoj cebalos im e i onaka privremeno resenie a i za kur ne go biva.
Подобро да пробуваат со некој млади надежни тренери отколку да се враќаат 10 години назад со Мојс. Вака можеби ќе убодат некој кој ќе ги препороди. Иако мислам дека таму треба промени во управата, скаутинг системот итн. Трошат доста пари на просеци, ги собират пропаднатите играчи на топ 6 па така ги накотија Делф, Шнајдерлин, Волкот, Ивоби и некој други.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Скај Спортс вика дека главен кандидат е Витор Переира за нов тренер на Евертон, сегашен на Шангај СИПГ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom