Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.553
Шубо пишав во избришаната тема дека Тотенхем се распаѓа годинава.

Сега нема како да се фалам :(
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.829
Поени од реакции
24.225
ептен нереален спој ке бидат, што ли му ветил на Мурињо, неверувам овој да е глуп и туку така да иде
иначе Деле Алимке го закова на клупа и тоа сместа


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не е глуп, ама очаен е и затоа ќе прифати било какви услови што ќе му ги сервира Леви. За прв пат во животот Жозе е во подредена позиција, позиција во која не може он да кажува какви ќе бидат условите. Мурињо знае дека никој голем тим веќе не го сака, дури и Баерн е резервиран во поглед на него и дека ова му е единствената можеби и последна шанса да се врати на фудбалската мапа. Леви е куче, стар лисец и човек што многу добро знае како да ја искористи оваа позиција на Мурињо во негова полза.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Исто како Јунајтед што го донесе на прав пат, ептен ќе се согласат со Леви, овој лигавиот кога ќе му бара трансфери а овој нема да му дава.

Ама уште една причина плус за да ми биде еден од најодвратните ликови во фудбалот, затоа ги спомнав тие фанови на Арсенал, наеднаш последниве недели премногу ревизионизам се правеше кон Мурињо, сега сите пак ќе си се вратат на местото.

Туку, да има Арсенал амбициозна управа и човек како Дејвид Дин (а нема) сега ќе направат Сол Кембел потег и ќе го ангажираат Покетино. Aма не, ние ќе му даваме шанса на оној утепаниот да не доотепа до крај на сезона.
Ако сакаат може и од на лето да го договорат, најмал проблем е тоа ако Покетино сака да дојде

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Ako doe Murdzo nikad od prv tim nema da izlezat NdoNbele i Sisoko. :D
Sredina so niv dvajca i WiMgZ, Ali poluspic, Son i Kane u napad, gol razlika 38-1 ke ima do kraj na sezona. :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Inace na Ed Woodward mu se otvora prilika da go spasi United i se shto ima zaebano i mu se zameruva za post Fergie erata brzo da bide zaboraveno, da vidime dali ke ja iskoristi prilikata.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
That was fast.

Стварно мислев дека Тотенхем ке идат по некој надежен Германски тренер, Фавре, Росе, Нагелсман по типот на Покетино.

Жозе е појава, бокс офис, но веќе и самиот сфаќа дека оние А класа тимови, тешко дека ке му дадат работа. Ако заебе ствар и сега со Тотенхем, мислам дека нареден тим би му бил тим од рангот на Евертон или Лил/Лион. Мислам дека му е ветена одредена сума на пари, зашто веќе се изгоре кај Вудвард еднаш.

Мислам дека гостуваат со Тотенхем за 2 недели на Олд Трафорд, сигурно ке има добар прием кај фановите, а Тотенхем ке играат ко на дроги.

За Покетино, мислам дека моментално шансите да го отпуштат Оле и да го донесат Покетино се мали, зашто од бордот се длабоко инвестирани во Солкер, и ке му дадат шанса до крај на сезона барем. Ако и до тогаш Покетино не е ангажиран, се може да се случи летото.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Inace na Ed Woodward mu se otvora prilika da go spasi United i se shto ima zaebano i mu se zameruva za post Fergie erata brzo da bide zaboraveno, da vidime dali ke ja iskoristi prilikata.
Многу интересна ситуација мора да признаам, со тоа што не знам што и како се работи во Јунајтед моментално.

Како што гледам ангажираа неколку нови луѓе кои ги донесе Солскјер, плус постојано се шпекулира за тие некои негови трансфер трагети, на лои демек уште од сеа почнало да се работи.

Ако е ова точно, не ми се верува да прават смена, освен ептен ако не заглават во втора половина од табелата... НО, според мене мора во позадина да ја пратат ситуацијата со Покетино, онака за секој случај.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
The darkest timeline...

П.с. Добро, зошто во 6 и пол сабајле излегуваат со официјално соопштение? :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom