Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
За Мартинели ништо лошо не реков туку ти викам дека не гледам разлика од Пепе кој е платен 80 мил. со играч земен од Итуано. Не си ме разбрал.
За Мартинели се слагам дека има голем потенцијал и за такви играчи никогаш не се потсмевам.
Пепе ем не е прилагоден ем е во мртва екипа и пак е најдобар играч после Оба, не викам дека е wow треба мн да се подобри ама екипава нема никаква игра не е до него проблемот. Прво немаме но дрсен ни лев бек, т.е имаме ама Емери не ги игра а Пепе многу зависи од бекот по десна страна. Ќе видиме онаму Мај месец па ќе праоме муабет
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Пепе ем не е прилагоден ем е во мртва екипа и пак е најдобар играч после Оба, не викам дека е wow треба мн да се подобри ама екипава нема никаква игра не е до него проблемот. Прво немаме но дрсен ни лев бек, т.е имаме ама Емери не ги игра а Пепе многу зависи од бекот по десна страна. Ќе видиме онаму Мај месец па ќе праоме муабет
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Пепе ем не е прилагоден ем е во мртва екипа и пак е најдобар играч после Оба, не викам дека е wow треба мн да се подобри ама екипава нема никаква игра не е до него проблемот. Прво немаме но дрсен ни лев бек, т.е имаме ама Емери не ги игра а Пепе многу зависи од бекот по десна страна. Ќе видиме онаму Мај месец па ќе праоме муабет
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Ама од кој играч ние сме немале нервози, па види сега кој е капитен прво, дрвосекач од шкипериа, другиот Фортнајт легенд што зема 350к неделно, Шкодран од Гостивар платен 35м, "Хелен" што незнае колку се 3х2, Халк, и да не ги редам 80% од тимов. Превари од играчи платени во дебели пари ни се "лидери" во клубов. Покрај Оба, Лака, Гендузи бе ти на Џака да му дадеш капитенска што треба повеќе, па уште и ги собрале играчиве на youtube као тие така сакале, жими к. ров сакале. Ако Емери свесно носи вакви одлуки од на лето сигурно ќе имаме нов тренер

Епа тоа е доказ дека нема ниту С од сериозност. Еј од екипа која играше константно ЛШ паднаа на ЛЕ, ама важно Амерот се напуни со пари. Инаку постои шанса, Емери да добие клоца во текот на неделата. Доколку се случи тоа Љунгберг ќе бил привремено решение.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Добро сфативме дека Арсенал е мртва екипа, не мора да се повторуваш.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Епа тоа е доказ дека нема ниту С од сериозност. Еј од екипа која играше константно ЛШ паднаа на ЛЕ, ама важно Амерот се напуни со пари. Инаку постои шанса, Емери да добие клоца во текот на неделата. Доколку се случи тоа Љунгберг ќе бил привремено решение.
Тешко да се деси ова мислам ама ако Љунберг би го заменил има логика, сите млади играчи ги знае
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Тешко да се деси ова мислам ама ако Љунберг би го заменил има логика, сите млади играчи ги знае
Имало некој состанок денес на кој се разговарало така прочитав на една од групите на Арсенал по социјалните мрежи.

 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Имало некој состанок денес на кој се разговарало така прочитав на една од групите на Арсенал по социјалните мрежи.

Ако извор е Sun, пиши икс
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ова со Манлестер Сити и инфлуенсерите ако е точно е стварно жална работа...

Мене вака и не ми е јасно како клубот не привлекува нови фанови. Зборам за тука во Македонија. Кога Абрамович го зеде Челзи еден куп млади деца почнаа да навиваат за нив. Кај Сити тоа не го приметувам или па ја сум остарел па може не познавам нивни навивачи. Без никаква зафрканција, познавам двајца на кои омилен клуб им е Њукасл, еден за Вест Хем, а нула за Сити.
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
492
Поени од реакции
937
Ова со Манлестер Сити и инфлуенсерите ако е точно е стварно жална работа...

Мене вака и не ми е јасно како клубот не привлекува нови фанови. Зборам за тука во Македонија. Кога Абрамович го зеде Челзи еден куп млади деца почнаа да навиваат за нив. Кај Сити тоа не го приметувам или па ја сум остарел па може не познавам нивни навивачи. Без никаква зафрканција, познавам двајца на кои омилен клуб им е Њукасл, еден за Вест Хем, а нула за Сити.
Треба време, знам мали дечиња од колеги што идол им е Агуеро, и мн пати се нервирам и си викам...е не факинг Лингард ќе им биде...
Треба стратегија и тука...за мене лично Бекам е причината да се вљубам во Јунајтед..

Затоа треба и маркетинг играчи во тимот...пример Погба, Нејмар..си влечат нови навивачи од мали нозе...
Ние многу не ги поднесуваме ама за малите се топ..
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.115
Поени од реакции
35.018
Треба време, знам мали дечиња од колеги што идол им е Агуеро, и мн пати се нервирам и си викам...е не факинг Лингард ќе им биде...
Треба стратегија и тука...за мене лично Бекам е причината да се вљубам во Јунајтед..

Затоа треба и маркетинг играчи во тимот...пример Погба, Нејмар..си влечат нови навивачи од мали нозе...
Ние многу не ги поднесуваме ама за малите се топ..
Ја го гледав Кин како крши коски, и Ван Нистелрој како мава мрсни голчиња, а сега Погба и Нејмар со фризурите и дабовите им се идоли, хк пу тибам Фортнајт генерациите...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom