Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Бреј ама ја погоди детево браво, ќе биде играч од него
Аууууууу ДДГ, лошо

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Де Хеа мораше да го фати ова.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Рашфорд не мрдна на голов, само крена раце.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Сезонава 5 место им е премија на Јунајтед.
Изгубија дома од Шлуп, Кели, Вард, Мекартур, Кујате, Миливоевич, Кејхил и други небитни играчи. Па овие во втора лига би се бореле за опстанок.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.369
Зошто бе толку слаби МанЈу... вака од око овој состав со оваа игра тешко и до 10та позиција на табела.. жалосно за такво име во фудбалот...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Зошто бе толку слаби МанЈу... вака од око овој состав со оваа игра тешко и до 10та позиција на табела.. жалосно за такво име во фудбалот...
Грешка, апсолутно е заслужено се што се случува. Го купи Џејмс, го бута десно да игра. Кој стигнеме го ставаме десно крило. Фергусон мали на клупа нека научи некоја лекција ама нека ја научи што побрзо.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.320
Зошто бе толку слаби МанЈу... вака од око овој состав со оваа игра тешко и до 10та позиција на табела.. жалосно за такво име во фудбалот...
Затоа што мислат дека уште Ферги е на клупа, и дека екипи ко Палас сами ке се победуваат пред да излезат на терен. Имаат тутурутка за Спортски директор кој допирна точка со фудбал има само кога доаѓа на Олд Трафорд.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Ама имаше еден член тука на П буквата викаше дека Јунајтед сугурни биле за топ 4 :ROFLMAO:
Битно Челзи ги тепаа :) како ни тие не знаат да ги прашаш
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ама имаше еден член тука на П буквата викаше дека Јунајтед сугурни биле за топ 4
Битно Челзи ги тепаа :) како ни тие не знаат да ги прашаш
Како што видовме низ натпревариве, не е некоја тешка работа на Челзи да му дадеш по некој гол.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Затоа што мислат дека уште Ферги е на клупа, и дека екипи ко Палас сами ке се победуваат пред да излезат на терен. Имаат тутурутка за Спортски директор кој допирна точка со фудбал има само кога доаѓа на Олд Трафорд.
Totalna utka e da vlezat vaka desetkuvani u sezona bez zameni vo sredina, napad pa i odbrana.

Krajno neseriozno e i toa da sakaat po sekoja cena da go dadat Sanchez i da ostanat so anonimusi koi ne se spremni za PL.

Moraa so Sanchez da ja opraat rabotata.

Sredinata da ne ja komentiram, Milan ima pojaka sredina momentalno.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom