Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.887
Поени од реакции
10.509
Тешко таа работа bace, досадни ми се веќе за глеање утакмици кај што освајаме 3 бода. Ќе репризирам утакмица каде што ќе изгубиме бодови, да видам нешто ново.
абе тандеровци гомна да јадат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Сеа сфаќам колку ми е глупо форсирањево уствари, пошто Пеџа им влага ко Бред Хангеланд од Фулам на времето со две нозе, нема потреба од ништо поише.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.305
По промашениот пенал на Абрахам, и Погба нападнат од расисти. Малку е смешен овој обид на kick it out, за да го намалат расизмот, мене ми се чини дека што повеќе се мачат, толку повеќе го има.

Не памтам кога последен пат во рок од недела дена, вака да биле нападнати 2-ца играчи.
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.662
Многу драми прават за глупости. Утре трет црнец да промаши исто ќе биде. Идиот може да го сопреш ако го игнорираш, вака коклу повеќе му даваш значење толку повеќе ќе замара за иста работа. И да сакаат нема да можат да ги банираат сите од трибина.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
По промашениот пенал на Абрахам, и Погба нападнат од расисти. Малку е смешен овој обид на kick it out, за да го намалат расизмот, мене ми се чини дека што повеќе се мачат, толку повеќе го има.

Не памтам колко последен пат во рок од недела дена, вака да биле нападнати 2-ца играчи.
Има една филозофска теорија (мртов озбилен сум), дека обидот да се искорени еден негативен тренд кулминира со експлозија на истиот и контра-ефект, али само моментално и краткотрајно. Откако тој момент ќе помине, трендот е искоренет и се остава во минатото.

Така што се надевам дека ова е тоа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Многу драми прават за глупости. Утре трет црнец да промаши исто ќе биде. Идиот може да го сопреш ако го игнорираш, вака коклу повеќе му даваш значење толку повеќе ќе замара за иста работа. И да сакаат нема да можат да ги банираат сите од трибина.
Можат, сезонските летаат одма и прашање на време е од полиција кога ќе те приберат но тоа е само за на тлото на UK. Во другиве земји за убиство е дискутабилно дали ќе јадеш казна не па за расизам :D

Да го вреѓаш човек на расна основа зошто утнал пенал, не знам што да кажам, тоа е страшна фрустрација и животна неисполнетост.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Џеси игра топ и дава голови само на 2 натпревари цела сезона. Дома и на гости против вас :icon_lol: :icon_lol: . Така да не го предизвикувајте:D
Ај шо дава голови, ама и тие моронските денсови што ги прави, тоа повеќе иритира.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ај шо дава голови, ама и тие моронските денсови што ги прави, тоа повеќе иритира.
Опоменет е за такви глупости ама тоа е најмал проблем кај него. Откако Биди и Бади доживеаа комплетна алиенација од составот, имам надеж дека и тој ќе си пречека на своја глава.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Ovoj peja poleka pocna da se sili nesto, klupceto so 30 godini koj nema ligaska titula. :D

Toa e, sega pusti nekoja fora za Megvaer :pos:

66 > 61 :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom