Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2012
Мислења
31.407
Поени од реакции
62.000
Не, туку доаѓа до израз капитенот. Кин му зеде пенал на Форлан на 3-0 резултат. Ова кај нас, све со мочка правено.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Јунајтед со детска градинка пробува резултати да вади. Премногу играчи ќе фрлат во оган непотребно сезонава. Џејмс, Гринвуд, Рашфорд се премногу млади за на свој грб да ја носат офанзивата на тим со такво име и амбиции. Не се развиваат така таленти.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.180
Поени од реакции
14.434
Јебем ти ВАР за малку ќе поништеа голот на Невес ради милиметарски небитен офсајд 30 метри подалеку :D

Мора да има некоја логика со ова ВАР-ов.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Јебем ти ВАР за малку ќе поништеа голот на Невес ради милиметарски небитен офсајд 30 метри подалеку :D

Мора да има некоја логика со ова ВАР-ов.
Kakov e toj nebiten ofsajd? Ako e makar i milimetar togas e ofsajd, nema veze sto golot bese prejak. Samo smesno bese utvrduvanjeto na situacijata za ofsajd, kako da si igraa na kompjuter tie sto reguliraat so VAR-ot, si crtaa linii, 300 gluposti iznapravija. :pos:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.180
Поени од реакции
14.434
Kakov e toj nebiten ofsajd? Ako e makar i milimetar togas e ofsajd, nema veze sto golot bese prejak. Samo smesno bese utvrduvanjeto na situacijata za ofsajd, kako da si igraa na kompjuter tie sto reguliraat so VAR-ot, si crtaa linii, 300 gluposti iznapravija. :pos:
Па тоа е де, неможе да се утврди милиметарски офсајд, ќе си црткаат линии.
Како она со Стерлинг пред една недела.

 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Iimase kontakt, cist ko solza penal. A nesfatlivo mi e zosti Pogba sutirase koga u prvo kolo Rasford pucase no dobro. Tuka doagja do izraz i avtoritetot na trenerot, treba da se znae koj e glaven penaldzija.
Кажа Оле по мечот. Рашфорд и Погба се пеналџиите. Плус и Марсиал (за кого мислам дека е подобар и посмирен од овие двајца). Кој ќе се чувстува посигурен и поспремен меѓу нив го шутира. Тоа е, се случува и пенал да се промаши. Сепак, мислам дека Погба е послаб пеналџија и од Рашфорд и од Марсиал.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Кажа Оле по мечот. Рашфорд и Погба се пеналџиите. Плус и Марсиал (за кого мислам дека е подобар и посмирен од овие двајца). Кој ќе се чувстува посигурен и поспремен меѓу нив го шутира. Тоа е, се случува и пенал да се промаши. Сепак, мислам дека Погба е послаб пеналџија и од Рашфорд и од Марсиал.
Како е ова паметно? Место кога е доделен пенал да се фокусираш на него, треба да одиш прво да се расправаш дали ти да шутираш.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.407
Поени од реакции
62.000
Како е ова паметно? Место кога е доделен пенал да се фокусираш на него, треба да одиш прво да се расправаш дали ти да шутираш.
Дадоа у кадар, и немаше некоја расправија. Брзо се договорија.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Како е ова паметно? Место кога е доделен пенал да се фокусираш на него, треба да одиш прво да се расправаш дали ти да шутираш.
Не реков никаде дека е паметно, туку прокоментирав дека не се работи за тренерска непослушност.
А дали е паметно да се има еден пеналџија да шутира нон стоп или флексибилен систем во кој оној кој се осеќа дека му оди во мечот и е сигурен, искрено сум во дилема. И едното и другото имаат предности и слабости. За мене е најважно оние кои се во потесен круг да шутираат пенал да се стварно пеналџии. Погба мислам дека кај нас е сигурно зад Рашфорд и Марсиал, а исто и зад Мата.
Марсиал и Рашфорд кај нас мислам дека се топ пеналџии. Првиот е смирен и Хазард тип на пеналџија...доста паметен и знае да процени голманско движење, другиов ги пука јако и прецизно што го прави голманот во тешка ситуација да ја одбрани дури и ако ја погоди страната. Погба е техничар, но досега не ме импресионирал како ги шутира пеналите (дури и оние кои ги погодил) зошто доколку голманот ја погоди страната има голем шанса да го одбрани пеналот.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Дадоа у кадар, и немаше некоја расправија. Брзо се договорија.
Не го видов моментот, ама ептен ми делува како ситуација во која е неизбежна расправија кога тогаш.
Не реков никаде дека е паметно, туку прокоментирав дека не се работи за тренерска непослушност.
А дали е паметно да се има еден пеналџија да шутира нон стоп или флексибилен систем во кој оној кој се осеќа дека му оди во мечот и е сигурен, искрено сум во дилема. И едното и другото имаат предности и слабости. За мене е најважно оние кои се во потесен круг да шутираат пенал да се стварно пеналџии. Погба мислам дека кај нас е сигурно зад Рашфорд и Марсиал, а исто и зад Мата.
Марсиал и Рашфорд кај нас мислам дека се топ пеналџии. Првиот е смирен и Хазард тип на пеналџија...доста паметен и знае да процени голманско движење, другиов ги пука јако и прецизно што го прави голманот во тешка ситуација да ја одбрани дури и ако ја погоди страната. Погба е техничар, но досега не ме импресионирал како ги шутира пеналите (дури и оние кои ги погодил) зошто доколку голманот ја погоди страната има голем шанса да го одбрани пеналот.
Па не да имаш само еден и никој друг да не смее да шутира, туку да имаш главен изведувач, па ако он не се осеќа како што треба, да му го препушти на тој што е втор избор. Така не оставаш простор за недоразбирања.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Не е проблем што го промаши пеналот. И да погодеше и да тепавме, пак ништо позитивно немавме на мечов во офанзива. Завршуваат второ место пред две сезони и две лета по ред се одлучуваат буквално ништо да не се инвестира во тимот.

Само неможе да сфатам како е можно да сум свесен дека со U-23 тимов и топ 4 ни е ебано многу ама пак да се нервирам на секоја мртва утакмица како титула да се решава на неа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.407
Поени од реакции
62.000
Не го видов моментот, ама ептен ми делува како ситуација во која е неизбежна расправија кога тогаш.

Па не да имаш само еден и никој друг да не смее да шутира, туку да имаш главен изведувач, па ако он не се осеќа како што треба, да му го препушти на тој што е втор избор. Така не оставаш простор за недоразбирања.
Не верувам дека Погба ке припари до пенали во скоро време, мислам дека и самиот е свесен дека сите џокери ги искористи. 5 промашени пенали за помалце од година и пол. Апсолутен рекорд.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Тек ќе сфатиш, кога ќе ги издоминирате Сити и ќе изгубите 4-0 :D
Со Сити топка нема да чепнеме реално. Не знам, неможам да се помирам со смешната трансфер стратегија ова лето. Цел Мај зборев како не чека најбитното лето во пост-Фергусон ерата за на крај да го уназадат тимот во целина.

Со кој памет само не ми е јасно влегоа со ваков тим во сезоната, значи јас не викам одма да состават екипа за титула, ама со кој памет одиш со мртва средина и напад составен од Џејмс-Лингард-Рашфорд и Марсијал во нова сезона во ПЛ? Дете на кое и само не му е јасно како се нашло во Јунајтед, Џеси лиглето вечниот талент трчам-како-мува-без-глава Лингард и двајца шпицеви слеш (/) крила кои последниве неколку сезони ги поминаа шалтајќи ги по сите можни позиции напред, а сега треба да ти се лидери во екипата.

Да не се сфатеме погрешно, јас сум да имаш играчи во екипата кои ќе се жртвуваат и ќе дадат се за клубот, ама две прашања: Дали Јунјатед е во ситуација да бира моментално? И дали има една мочана екипа на светов што е составена само и само од такви играчи? Во ред е да ги имаш Флечер и Парк да орат на терен ако другите играчи ти се Сколс, Гигс, Руни и Роналдо... ама вака бееееее?
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Со Сити топка нема да чепнеме реално. Не знам, неможам да се помирам со смешната трансфер стратегија ова лето. Цел Мај зборев како не чека најбитното лето во пост-Фергусон ерата за на крај да го уназадат тимот во целина.

Со кој памет само не ми е јасно влегоа со ваков тим во сезоната, значи јас не викам одма да состават екипа за титула, ама со кој памет одиш со мртва средина и напад составен од Џејмс-Лингард-Рашфорд и Марсијал во нова сезона во ПЛ? Дете на кое и само не му е јасно како се нашло во Јунајтед, Џеси лиглето вечниот талент трчам-како-мува-без-глава Лингард и двајца шпицеви слеш (/) крила кои последниве неколку сезони ги поминаа шалтајќи ги по сите можни позиции напред, а сега треба да ти се лидери во екипата.

Да не се сфатеме погрешно, јас сум да имаш играчи во екипата кои ќе се жртвуваат и ќе дадат се за клубот, ама две прашања: Дали Јунјатед е во ситуација да бира моментално? И дали има една мочана екипа на светов што е составена само и само од такви играчи? Во ред е да ги имаш Флечер и Парк да орат на терен ако другите играчи ти се Сколс, Гигс, Руни и Роналдо... ама вака бееееее?
Проблемот кај Јунајтед како екипа е тоа што не му се погодија Марсијал,Погба,Рашфорд,Лукаку и останатите помлади играчи што ги купија во времето на Ван Гал/Мурињо...општо мислам дека овие фудбалери се малце преценети од тоа што можат да го понудат односно од нивните вистински можности и потенцијал...не дека Марсијал и Рашфорд се лоши,тие се добри/одлични играчи ама клубот како да очекуваше дека тие ќе бидат новите Роналдо/Руни и дека ќе бидат предводници на новиот Јунајтед само што домашниот есап не излегва на пазар.

Јас кога пишев пред две години дека Стерлинг е подобар играч од Марсијал Ставро и останатите фанови на Јунајтед ме направија ретардиран,а од денешна перспектива Стерлинг за Марсијал е Меси..додуша има влијание екипата,соиграчите,тренерот,системот ама сепак треба и фудбал да знајш да играш и плус константен да си.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom