Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Родри беше критикуван дека премногу е предвидлив во играта, цело време дава пасови хоризонтално, за напред да пушти топка е научна фантастика.
Млад е и има простор за напредок, вервам дека Пеп ќе го среди.
Па на Пеп тоа и му треба за таа позиција во неговиот систем. Играч што ќе дава кратки хоризонтални и вертикални пасови со висок процент на реализација со топ левел техника и тактичка интелегенција. Креатори на игра има доволно на секоја позиција од средината и нападот.
Тоа му треба за да биде помалку ранлив на тимови што играат агресивен пресинг. Нешто што беше Бускетс, додека Пеп беше тренер во Барса. Проблем со таа Барса беше што немаше слаба точка која противниците можат да ја таргетираат со пресинг. Во Сити тоа често беше Фернандињо, кој е добар техничар ама многу бавно размислува и ради тоа често губеше топки во опасна зона, по притисок на противниците.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
Нема никаков трач, убаво памтам дека имаше еден подолг пост во Драга Кајгана кај што пиша дека не пратиш веќе фудбал, Ливерпул го немаш со месеци гледано и дури ни никот ти нема смисла пошто има LFC во него. (за последново не сум 100% сигурен, ама у главно иам некоја чудна навика да памтам глупости, па вака кога ќе ми остане нешто во главата отприлика значи дека тоа се случило)

Крај краева не е ни битно бе, и да не си гледал, си имал можда некоја твоја причина од кај да знам јас што ти се случувало во приватниот живот и низ каков период си поминал... или пак кој сум па јас да ти кажам што да правиш ти во слободно време, амааа малце знаеш да си арогантен тука во последно време (ете види си ја последнава реченица од постот твој, буквално вреѓаш неколку десетици форумџии) и нормално дека ќе ти дофрли некој од страна "е да бе ти ќе збориш а кој знае од кога не си гледал." А ти одма се лутиш. xD

Едноставно така фунционира форумов, и мене ме нервираше еден период ама тоа е тоа.
У Чернобил моуд улета Рики,се напизди :д
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Си има црно на бело :D
Не гледам веќе ни фудбал искрено, неам изгледано утакмица мислам у новава година (не сум сигурен значи, до толку ми е гајле више), такада и јузернејмот ми нема поента.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.892
Поени од реакции
16.204
Па на Пеп тоа и му треба за таа позиција во неговиот систем. Играч што ќе дава кратки хоризонтални и вертикални пасови со висок процент на реализација со топ левел техника и тактичка интелегенција. Креатори на игра има доволно на секоја позиција од средината и нападот.
Тоа му треба за да биде помалку ранлив на тимови што играат агресивен пресинг. Нешто што беше Бускетс, додека Пеп беше тренер во Барса. Проблем со таа Барса беше што немаше слаба точка која противниците можат да ја таргетираат со пресинг. Во Сити тоа често беше Фернандињо, кој е добар техничар ама многу бавно размислува и ради тоа често губеше топки во опасна зона, по притисок на противниците.
Родри не знае за вертикален пас, џабе
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Челзи ќе се мачи сезонава, апсолутно не постојат во одбрана полоши и од нас се, а немаат играч во напад што ќе ги искористи шансите што ги креираат во периоди кога доминираат во играта за разлика од Арсенал. Многу тешко да бидат во топ 4 со онаква одбрана
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Нема благе везе ова што го пиша првично. Криво ми е само шо си паднал на некој трач муабет од Донеф, Фросе, па и Чемпионс или нз кој, сум кажал нешто и после тоа извртено до макс и претворено у лајно изјава, и сеа ти ја сервираш за мене.

И криво ми е шо така е концесузот на форумов, евидентно од овие 15+ лајкови. А највише криво ми е што ти шо највише ме знаеш мислиш дека ја некад би рекол дека сум „надраснал“ нешто, и сеа сум преголем батко за тоа :)

Ако сакаш некад ќе ти го објаснам цел муабет што беше, али не пред напалениве куртони тука.
Имаш пост у ДК буразеру.

Едноставно така фунционира форумов, и мене ме нервираше еден период ама тоа е тоа.
Тебе те нервираа вакви работи до пред мозочниот удар, после тоа ни ние веќе не ти зиаме за зло на глупостите :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Ете памтам Рики што пишал на форумов пред 2 ипол години, ама затоа успеав да си го заборавам ранецот со пасошот во него, во еден автобус во Мадрид и да се трчкам саат ипол со автобусот после тоа. :toe:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Сега го гледам пак голот на Хари Вилсон иначе и топката уствари се одбила од еден од дефанзивците на Астон Вила, колку само знае да излаже аголот некогаш значи. xD
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.409
Поени од реакции
62.004
Сега го гледам пак голот на Хари Вилсон иначе и топката уствари се одбила од еден од дефанзивците на Астон Вила, колку само знае да излаже аголот некогаш значи. xD
Aма затоа овој агол не лаже.

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom