Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Голот беше на 2-0 за Сити, практично решена си беше утакмицата од сам старт на второ полувреме. Да било во 90та минута и нерешено да завршиле, па да ви држи вода теоријава, вака стварно не гледам каква врска има дали е Сити, Ливерпул или било која друга екипа.
Забораваш изглеа какви две одбрани имаше Едерсон при 2-0 и доколку беше 2-1 можеше да им направат проблем. Секако, шансите за тоа се мали, скоро и неверојатно, како што и е неверојатно да ја скриеш твојата субјективност према Сити во секоја ситуација во овој период, последниве 2-3 години.
Јас искрено, не би се криел дека повеќе би сакал да освои титула Евертон него Јунајтед, не знам зошто не си олесниш и ти тоа не си го признаеш.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Skokaj be koj ti brani? Ja valgam kaj komsiute niz zid pa :D.Pak isto ke se raduvam ne gleam potreba od dramenje, pogotovo ne sto do lani imase cvicenje za var vo PL.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
А па да заебеше ВАР-ов, среќа за праведна одлука е...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
Забораваш изглеа какви две одбрани имаше Едерсон при 2-0 и доколку беше 2-1 можеше да им направат проблем. Секако, шансите за тоа се мали, скоро и неверојатно, како што и е неверојатно да ја скриеш твојата субјективност према Сити во секоја ситуација во овој период, последниве 2-3 години.
Јас искрено, не би се криел дека повеќе би сакал да освои титула Евертон него Јунајтед, не знам зошто не си олесниш и ти тоа не си го признаеш.
Прво коло е, за каква титула збориш. Го прочита ли најдолниот дел од постот што го пишав? Само и само ради тоа се бунам за ситуацијава.

Башка, си кажав јас дека Ливерпул нема да е ни втор, не знам зошто би го форсирал Сити за титула во тој случај. :D

Skokaj be koj ti brani? Ja valgam kaj komsiute niz zid pa :D.Pak isto ke se raduvam ne gleam potreba od dramenje, pogotovo ne sto do lani imase cvicenje za var vo PL.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Да бе и да ме измочат како Гвадриола во ЛШ против Тотенхем. :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Прво коло е, за каква титула збориш. Го прочита ли најдолниот дел од постот што го пишав? Само и само ради тоа се бунам за ситуацијава.

Башка, си кажав јас дека Ливерпул нема да е ни втор, не знам зошто би го форсирал Сити за титула во тој случај. :D
Прво, седмо, десето, осумнаесетто, се знае кои екипи се број еден и број два фаворити а ниту едно :D :D :D :D вакво емотикон4е нема да те извадат од срамовите кои ги пишуваш на форумов.

:D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
Ме заболе кур мене за вашите Ливерпул и Сити уште во Август. Може да ти гарантирам дека освен со Јунајтед и некое дерби ако имам време и желба, нема ни да ги гледам воошто до Март месец. После тоа единствено ако се борат за титула.

Јас си кажав дека нејќам на секој мочан гол на Јунајтед да се тресам 10 секунди да не им текне да извадат некој офсајд што не го мере ни просечен компјутер, и онака не ги даваат многу. Па вие мислете си што сакате, и за тоа не ме боли многу многу искрено.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502

Официјално не кажуваат дали направил голманот прерано влегување или играчите.

Ако играат на оваа карта дали голманот имал удел во играта или не, секој пенал кој ќе биде одбранет ќе биде поништен, а доколку играчот погоди никому ништо
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516

Официјално не кажуваат дали направил голманот прерано влегување или играчите.

Ако играат на оваа карта дали голманот имал удел во играта или не, секој пенал кој ќе биде одбранет ќе биде поништен, а доколку играчот погоди никому ништо
Mоже така ќе ги научат голманите дека скокање по метар напред со цел да се скрати ширината на голот пред играчот да шутне, треба да го исклучат од навики.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ме заболе кур мене за вашите Ливерпул и Сити уште во Август. Може да ти гарантирам дека освен со Јунајтед и некое дерби ако имам време и желба, нема ни да ги гледам воошто до Март месец.
Па затоа ќе мислиш дека квалитетот на овие две екипи е тука некаде со оној на Јунајтед, затоа што не ги глеаш.

После тоа единствено ако се борат за титула.
Не знам како е возможно да се борат кога рече дека Ливерпул нема шанси да биде второ место.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Подобро да почекаме после гол отколку да се пишуваат 750 страни на форумов. Ексик веќе да се разглаба секоја одлука на судијата а паднал супер фудбал ама никој не спомнува зошто во меѓувреме се искочени 300 мемиња и се тркаат кој попрво ќе постира.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.357
Поени од реакции
19.180
Мноо добар збор ексик : D
Не сам га чуја од како ливерпул осфои енглеску титулу.

Боро не биди плачидунде.Вар е за сфи ист па и за Јунајтед. Тмн еве ти шанса поише да се радуеш зшто којзнае колко голови ке ни поништиф од офсајт после вар.

А приметиле ли сте дека на овј стадион на Кристал увек дува ветар некој заебан.На кое место у Лондон ги е стадион, некое “промаја” место како у Штип,како куде суму у Куманоо,мост ОН у Скопје : D
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Мноо добар збор ексик : D
Не сам га чуја од како ливерпул осфои енглеску титулу.

Боро не биди плачидунде.Вар е за сфи ист па и за Јунајтед. Тмн еве ти шанса поише да се радуеш зшто којзнае колко голови ке ни поништиф од офсајт после вар.

А приметиле ли сте дека на овј стадион на Кристал увек дува ветар некој заебан.На кое место у Лондон ги е стадион, некое “промаја” место како у Штип,како куде суму у Куманоо,мост ОН у Скопје : D
Сиктер бе, како ветар на кокино.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom