Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
Пополекате малце, не знам колку УЕФА е крива во ситуацијава.
УЕФА ги казни Сити 2 години, а Судот за спорт и арбитража или како и да се вика им ја поништиле одлуката и ја намлиле казната.
Причината е тотално смешна и според мене непостоечка. Се вадат на некој вид на застареност на дело.
Еве и целосен statement од УЕФА.

Па у самиот пост всушност исцрта зашто е УЕФА крива, ова е само ебење у здрав мозок и вреѓање на интелигенцијата на сите инволвирани во овој спорт, од клубови до навивачи.
Кој е крив што делово е застарено, кој е крив што не вршел детални инспекции врз работата на клубот тој период иако очигледно беше дека нешто не штима, башка што веќе еднаш беа казнети. :)

Баш убаво погоре објаснија со извршна и судска власт, абе ние све напраивме што можеме ама судот ја преиначи одлуката, не е до нас.

Уствари и едниве и другиве признаваат дека Сити работеле валкано, дека освајале титули додека функционирале со низа нерегуларности и кршеле пропишани правила и закони, ама ете застарено е делото и то је то, идемо даље. Како бе ова за Милан не важеше лани со ЛЕ, или ред други клубови кои редовно беа под контрола, од ден за ден, месец за месец, година за година.

Не знам ПЛ зашто не реагира, зашто и УЕФА и CAS уствари потврдуваат дека Сити не работеле законски во период од 3 години кога мислам имаат 2 или 3 освоени титули у лига, плус некој куп ваљда. Се засилувале, имаа најдобар состав у лига, а све тоа било со кршење на пропишаните правила.

Колку перфидно и педерски од УЕФА, страшно нешто, да се паметни клубовиве сеа и да не идат у Лисабон или кај и да требаше да се игра ЛШ, ете ви ги псж и сити сами нека си играат. Ова заслужува ваков протест.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
РИП ФФП
Тешко дека после ова ќе можат на било кој клуб да му преречат за некакво нелегално трошење. Пет години граделе случај за на крај на суд да испадне дека немаат доволно силни докази дека имало некакво прекршување на правилата.
Официјално Сити ништо не прекршиле. Тие 10 милиони казна се затоа што одбиле да соработуваат при иницијалната истрага :pos:



ПС. Кога ви зборев јас за Доминик Соланке :cool:
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
РИП ФФП
Тешко дека после ова ќе можат на било кој клуб да му преречат за некакво нелегално трошење. Пет години граделе случај за на крај на суд да испадне дека немаат доволно силни докази дека имало некакво прекршување на правилата.
Официјално Сити ништо не прекршиле. Тие 10 милиони казна се затоа што одбиле да соработуваат при иницијалната истрага :pos:



ПС. Кога ви зборев јас за Доминик Соланке :cool:
Го сакаш амблемот од Шефилд да го поносиш малку? Да ти го вратам оти од тебе го зедов?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
РИП ФФП
Тешко дека после ова ќе можат на било кој клуб да му преречат за некакво нелегално трошење. Пет години граделе случај за на крај на суд да испадне дека немаат доволно силни докази дека имало некакво прекршување на правилата.
Официјално Сити ништо не прекршиле. Тие 10 милиони казна се затоа што одбиле да соработуваат при иницијалната истрага :pos:



ПС. Кога ви зборев јас за Доминик Соланке :cool:

Денес ФФП умре, ама и брат му на Серж Орие не се заебава.
Или ту сун?
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Јунајтед вечер со победа си игра ЛШ лаганица следна сезона.
Се надевам дека и Шефилд и Вулвс ќе фатат возот за ЛЕ место сакатиов лестер...
Уефа си сака арапске паре..
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ова го има само кај Челзи, и од нивниот фан клуб му удираат четки на ДонеФ :D
Не се секирајте, не му е ни прв, а ишала нема ни последен пат да му е вака!
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Заебанции со фанови на други клубови го прават следењето фудбал многу поинтересно и воопшто не би ни било исто доколку ги немаше. Не знам зошто гледате различно на тоа. Што повеќе, тоа подобро.
Кога нашиот тим ќе изгуби нема што да правиме освен да ги прифатиме, секако сме биле и на другата страна претходно :D

А јас се извинувам што баш викендов не бев присутен, за да може да ви е поголемо задоволството. Да можев некако однапред да го предвидам поразот, веројатно ќе се потрудев бар на кратко да сум тука.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Заебанции со фанови на други клубови го прават следењето фудбал многу поинтересно и воопшто не би ни било исто доколку ги немаше. Не знам зошто гледате различно на тоа. Што повеќе, тоа подобро.
Кога нашиот тим ќе изгуби нема што да правиме освен да ги прифатиме, секако сме биле и на другата страна претходно :D

А јас се извинувам што баш викендов не бев присутен, за да може да ви е поголемо задоволството. Да можев некако однапред да го предвидам поразот, веројатно ќе се потрудев бар на кратко да сум тука.
Знаеме де, имаше попаметна работа отколку да висиш по цел ден на форумот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom