Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.858
Поени од реакции
13.474
Па не беше ова признат гол?
Признат беше после гледање на ВАР.
Помошникот дигна знаме иако имаат насоки да не сметаат во играта, и да се остави акцијата, па ако е офсајд ќе се прегледа и поништи.

Среќа главниот судија не свирна одма офсајд, а знам и Оле се бунеше зашто дигнал знаме судијата пошто го збунил Јанг :D
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
2.562
Поени од реакции
5.603
Признат беше после гледање на ВАР.
Помошникот дигна знаме иако имаат насоки да не сметаат во играта, и да се остави акцијата, па ако е офсајд ќе се прегледа и поништи.

Среќа главниот судија не свирна одма офсајд, а знам и Оле се бунеше зашто дигнал знаме судијата пошто го збунил Јанг :D
Почнавте да плачите и кога одлуката отишла на ваша страна. :D За момент се збунив, мислев дека овде не е признат голот.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
3.363
Поени од реакции
8.128

За некого мајка, за некого маќеа.

Ама одвај чекам сега УЕФА да го спука јако Силекс и да му забрани десет години учество во европски натпреварувања. Или на Спартак Ждрепчева крв од Суботица, два милиони евра казна за прекорачување на Финансиски Фер Плеј.

ФФП, каква бесмислица.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.076
Поени од реакции
184.823

За некого мајка, за некого маќеа.

Ама одвај чекам сега УЕФА да го спука јако Силекс и да му забрани десет години учество во европски натпреварувања. Или на Спартак Ждрепчева крв од Суботица, два милиони евра казна за прекорачување на Финансиски Фер Плеј.

ФФП, каква бесмислица.
Ајде ок ЛШ ама трансфер бан еден или два периода мораа да си јадат. Испаѓа сите други клубови идиоти испаднаа што си „одлежаа“ казна.
Автоматски споено мислење:

Почнавте да плачите и кога одлуката отишла на ваша страна. :D За момент се збунив, мислев дека овде не е признат голот.
Ни јас не сфаќам зошто упорно го постираат тој гол кога ВАР го поништи. Барем таму одлуката е чиста и ВАР е искористен за тоа што е наменет.
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
18.048
Поени од реакции
37.064
Донев е крив за ваквите реакции,со таа агенда што ја тера дека Јунајтед има судиска помош (демек го гураат судиите),а уствари реалноста е таква да судењето во Англија е катастрофално.
Долга е раката на Донев. Поготово откако прекина леб да јаде, се ојача ептен.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
2.562
Поени од реакции
5.603
Дискусијата ме потсеќа на бламажата на Чампионс, кога тврдеше дека се рамо до рамо со Сити и Ливерпул.
Glory times
За да биде и ова бламажа треба да се почека барем половина година. Трпение, спасение.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
31.954
Поени од реакции
45.138
Дискусијата ме потсеќа на бламажата на Чампионс, кога тврдеше дека се рамо до рамо со Сити и Ливерпул.
Glory times
Па он е уствари Ставро џуниор во тој поглед. Среќа млад е, па има време да се смени.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.107
Поени од реакции
28.931
Па, ептен храбри тврдења се, или ќе го цитираат сите во ноември, или тој ќе им ја вади душата на оние кој сега му одговараат, но тоа ќе биде под нов ник, ќе добие бан кај и да е заради политичките теми :P
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.990
Поени од реакции
35.405
Факт е дека се што пиша Ставро на темава во текот на денешниот ден си е на место. Само ме мрзеше да се вклучувам во дискусијата пошто после ќе треба секоја втора недела да се објаснувам тука за исти глупости.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
31.954
Поени од реакции
45.138
Факт е дека се што пиша Ставро на темава во текот на денешниот ден си е на место. Само ме мрзеше да се вклучувам во дискусијата пошто после ќе треба секоја втора недела да се објаснувам тука за исти глупости.
Ти немало спас уствари. А јас имав надеж...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.990
Поени од реакции
35.405
Ти немало спас уствари. А јас имав надеж...
Ти и за Мората имаше надеж дека ќе стане играч, така да тоа не значи апсолутно ништо. :D
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
18.048
Поени од реакции
37.064
Факт е дека се што пиша Ставро на темава во текот на денешниот ден си е на место. Само ме мрзеше да се вклучувам во дискусијата пошто после ќе треба секоја втора недела да се објаснувам тука за исти глупости.
Не мора да се уклучуваш, ќе сметаме исто ко ти да си кажал и ќе те реметиме ако испадне обратно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom