Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    278
Член од
16 ноември 2007
Мислења
142
Поени од реакции
195
Добро, ти не си писмен или се правиш глуп?
Во случајов се правам глуп. Јас само ти пишав како тоа функционира наназад низ темава, за рандом други играчи како се извртуваат муабети. Незнам што се рчна , што си наапан?
Некни вакво прашање дури и не вака нападно ми беше избришано сеа твоево нека стои,на власт си.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.064
Поени од реакции
77.410
Во случајов се правам глуп. Јас само ти пишав како тоа функционира наназад низ темава, за рандом други играчи како се извртуваат муабети. Незнам што се рчна , што си наапан?
Не сум наапан, него никаде не кажав дека Вајналдум е подобар од Фернандеш.
И што ако кажам дека е подобар, имам факти и за тоа. Ворк рејтот му е поголем, скоро и да не губи топка кога ја има во посед, кога ќе ги укопа бутовите у земја, играта со глава му е светлосни години подобра од онаа на Бруно. Значи, има предиспозиции во кои што е далеку подобар од Бруно а од друга страна овој си има негови карактеристики на игра кои му се подобри од оние на Џини.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
142
Поени од реакции
195
Не сум наапан, него никаде не кажав дека Вајналдум е подобар од Фернандеш.
И што ако кажам дека е подобар, имам факти и за тоа. Ворк рејтот му е поголем, скоро и да не губи топка кога ја има во посед, кога ќе ги укопа бутовите у земја, играта со глава му е светлосни години подобра од онаа на Бруно. Значи, има предиспозиции во кои што е далеку подобар од Бруно а од друга страна овој си има негови карактеристики на игра кои му се подобри од оние на Џини.
Епа тоа бе брат ти викам, ти не кажа никаде така ама така се вадат од контекст муабети доолго низ темава само пример беше твоето мислење, ти погрешно ме разбра.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.064
Поени од реакции
77.410
Епа тоа бе брат ти викам, ти не кажа никаде така ама така се вадат од контекст муабети доолго низ темава само пример беше твоето мислење, ти погрешно ме разбра.
Извини бро, си праиме муабет, не се лути.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.454
Поени од реакции
5.723
Пеналот беше на 0:0. Не се правете сега и вие на Тошо.

Пред тоа, Вила имаше шанси преку Грилиш и Трезеге кој удри статива. Непостоечкиот пенал беше на нерешен резултат, во моменти кога Јунајтед не покажуваше таква доминација како во продолжението на натпреварот.

Пеналот го ,,скрши" мечот. И тоа како има различно влијание кога ќе се свирне ваков пенал на 0:0. Да го свирнеше на 2:0, ајде, во ред.


@Vladimir1984

Мечот за кој зборуваш е Кардиф - Челзи. Тогаш Лофтус-Чик постигна гол од офсајд. А само две кола претходно, Челзи загуби бодови поради судиска грешка. Ама за тоа не ти се зборува, секако.
Греота е да го ставиш Челзи во контекст како тим што добивал поддршка од судии. Баш греота. Покрај Арсенал, убедливо најоштетувана екипа во ПЛ во тој поглед. За во Европа залудно е да зборувам.
А греота е дополнително, со оглед на фактот дека си фан на Манчестер Јунајтед. Немаме сите кратка меморија. :)
Донев е крив за ваквите реакции,со таа агенда што ја тера дека Јунајтед има судиска помош (демек го гураат судиите),а уствари реалноста е таква да судењето во Англија е катастрофално.
Ужасни грешки има константно,кои се повторуваат и покрај ВАР-от.
Она вчера не е пенал во ниеден случај,НИЕДЕН.
Не знам навивач на Јунајтед што би го тврдел спротивното,ама поентата е дека толку знаат дебилите што треба да свирнат свирче,а не дека некој го турка Јунајтед ,не знам ни каде би го туркал реално,кога сезонава ја изгубивме во 9-то коло.

П.С
Пеја не кур почињај дискусија за мојот човек ВиЏналдум и Бруно!ххх
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
2.883
Поени од реакции
6.951
Донев е крив за ваквите реакции,со таа агенда што ја тера дека Јунајтед има судиска помош (демек го гураат судиите),а уствари реалноста е таква да судењето во Англија е катастрофално.
Ужасни грешки има константно,кои се повторуваат и покрај ВАР-от.
Она вчера не е пенал во ниеден случај,НИЕДЕН.
Не знам навивач на Јунајтед што би го тврдел спротивното,ама поентата е дека толку знаат дебилите што треба да свирнат свирче,а не дека некој го турка Јунајтед ,не знам ни каде би го туркал реално,кога сезонава ја изгубивме во 9-то коло.

П.С
Пеја не кур почињај дискусија за мојот човек ВиЏналдум и Бруно!ххх
Вчера по пеналот, буквално пишав дека не гледам тенденциозност во одлуката и форсирање на Јунајтед, туку гледам кулминација на ужасната арбитража сезонава во ПЛ.

Само кој ќе чита. :)
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
697
Поени од реакции
879
Како што споменав го добивме најновиот испрдок во ПЛ, тој португалецот чие име и презиме не сакам ни да ги знам, дајверско гомно. Се витка, офка, праи фаци, ти се чини кашикара му детонирала во анус. За жал, како што и признаа од ПЛ, и покрај ВАР донесена е погрешна одлука ради очигледен дајв.
Се надевам на некој старт во стил на Шоукрос од некој копач на Барнли па да се витка со причина, повреда која трајно би го елиминирала од бавење со спорт.
Извини вака, ама пошто на два пати му посакуваш крај на кариера, можиш само да му го бричиш со срча од Пелистерка :kuracc:
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
1.143
Поени од реакции
2.448
@Vladimir1984

Мечот за кој зборуваш е Кардиф - Челзи. Тогаш Лофтус-Чик постигна гол од офсајд. А само две кола претходно, Челзи загуби бодови поради судиска грешка. Ама за тоа не ти се зборува, секако.
Тоа беше кога играчот на Челзи беше како 2-3 метра во офсајд? Сериозно прашувам, не се обидувам да провоцирам. Ми остана во сеќавање ситуацијата, ама цело време мислам дека и Аспи беше вмешан.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
2.883
Поени од реакции
6.951
Тоа беше кога играчот на Челзи беше како 2-3 метра во офсајд? Сериозно прашувам, не се обидувам да провоцирам. Ми остана во сеќавање ситуацијата, ама цело време мислам дека и Аспи беше вмешан.
Баш така. Со Кардиф лани, Ворнок имаше ментал брејкдаун после тоа.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
1.143
Поени од реакции
2.448
Баш така. Со Кардиф лани, Ворнок имаше ментал брејкдаун после тоа.


Пак ќе кажам, без желба за провокација, ова е една од најсрамните одлуки што јас ги имам видено во ПЛ.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.799
Поени од реакции
13.313


Пак ќе кажам, без желба за провокација, ова е една од најсрамните одлуки што јас ги имам видено во ПЛ.
Среќа имаше ВАР за овa :icon_lol:

 
Член од
14 април 2012
Мислења
24.921
Поени од реакции
39.643
Само еден тука пишува дека нема тендециозно судење, туку прашање е само која екипа колку ке биде оштетена/наградена. Останативе, секој постира колку неговата екипа била оштетена. :D

@Peja989 со све ке се сложам за вајналдум, ама ова дека има брзина.. де појасни што подразбираш под брз играч. Ке го земам салах за репер на брз играч. Уште мислиш дека вајналдум е брз?
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.064
Поени од реакции
77.410
@Peja989 со све ке се сложам за вајналдум, ама ова дека има брзина.. де појасни што подразбираш под брз играч. Ке го земам салах за репер на брз играч. Уште мислиш дека вајналдум е брз?
Види сега, дупиш и ти, го споредуваш со еден од најбрзите крила во Европа.
По твоја логика, спореди го Вајналдум со Марк Нобл, спор е Вајналдум?

Брз везњак не може да се спореди со брзо крило и во случајов едно од најбрзите и најдобри крила во моментов, не е фер. Џини е брз за позицијата, градбата и предиспозициите кои што ги има (тоа сакав да го кажам, кога кажав дека е брз/пробивен).
 
На врв Bottom