Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Чист пенал ко солза.
Во ред е,разбравме дека Арсенал годинава не освои титула ради судиите

Sent from my SM-A920F using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.522
Што кур е бе со овој Гринвуд, многу потсеќа на Адриано бразилецот, он вака ги рокаше на времето со 300 на саат. :D
u nikoj slucaj ne potseka na adriano, ne ni igraat na ista pozicija, plus ovoj igra dobro i so leva i so desna. Ne znam na koj bi mozel da potseka najiskreno, ama ogromen talent e, plus sto bi rekle anglicanite, versatile profil na fudbaler e, u napad pokriva sve.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.571
Што кур е бе со овој Гринвуд, многу потсеќа на Адриано бразилецот, он вака ги рокаше на времето со 300 на саат. :D

Се надевам дека за неколку години нема да заврши исто ко него, со златен калаш во некое англиско гето. :D

Прегледај го приврзокот 258426
Иначе фала брат што е покриена фацата на овој другиов до Адриано, сепак ова е јавен форум и се е можно.

Ојдумрем дошло ми зло
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.900
Поени од реакции
10.525
u nikoj slucaj ne potseka na adriano, ne ni igraat na ista pozicija, plus ovoj igra dobro i so leva i so desna. Ne znam na koj bi mozel da potseka najiskreno, ama ogromen talent e, plus sto bi rekle anglicanite, versatile profil na fudbaler e, u napad pokriva sve.
Поставеноста на телото и елеганцијата кога шутира плукнат е на РВП


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Топка на 20 метри, шут. Многу сакам такви играчи.
Можеби грешам, но доаѓање на Санчо во Јунајтед и не е толку нужно. Малиов е подготвен за прв тим.
Нека зајакнат средина и одбрана и нека земат некое евтино крило за ротација само.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Топка на 20 метри, шут. Многу сакам такви играчи.
Можеби грешам, но доаѓање на Санчо во Јунајтед и не е толку нужно. Малиов е подготвен за прв тим.
Нека зајакнат средина и одбрана и нека земат некое евтино крило за ротација само.
една повреда на Гринвуд и Лингард пак се враќа десно :( затоа мора Санчо да се купи или пак Грилиш како уште поверсатилна опција. Може секаде во форот да игра Гринвуд, ќе се најде место.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
една повреда на Гринвуд и Лингард пак се враќа десно :( затоа мора Санчо да се купи или пак Грилиш како уште поверсатилна опција. Може секаде во форот да игра Гринвуд, ќе се најде место.
Ама, ако земеш некое коректно крило од типот на Бога (иако не е баш десно, ама се разбираме), не мора да се врати Лингард. :)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.839
Поени од реакции
24.266
u nikoj slucaj ne potseka na adriano, ne ni igraat na ista pozicija, plus ovoj igra dobro i so leva i so desna. Ne znam na koj bi mozel da potseka najiskreno, ama ogromen talent e, plus sto bi rekle anglicanite, versatile profil na fudbaler e, u napad pokriva sve.
Не знам, може си у право. Али последниве неколку натпревари многу ме потсеќа на Адриано кога играше во Интер сезоната пред да почине татко му, пред мрак да го изеде и да пропадне скроз.
Поготово кога станува збор за шутот, башка ваков јак шут на 18 години, свака част.
Иначе фала брат што е покриена фацата на овој другиов до Адриано, сепак ова е јавен форум и се е можно.

Ојдумрем дошло ми зло
Хаххахаха се да ти ебам таква ја најдов на Google. :D
Башка доста опасни фаци има на форумов, мора да го заштитам братот. :D
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Da ne go dusudea penalot ja stvarno ne znam kako ke ja pobedevme utakmicava

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.549
Поени од реакции
52.342
Da ne go dusudea penalot ja stvarno ne znam kako ke ja pobedevme utakmicava

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Баш затоа срамно е такви работи да судат. Две шанси на Вила на почеток и одма паника кај судиите, не издржаа.






:pos:
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.427
Поени од реакции
19.589
Навивам за Јунајтед од 95'-6' незнам
Кантона и компанија
Понепенал не смо имале у мој живот
Иако си гу фати двојка и три плус.
Реалност.
Ферплеј.
Фудбал.
Људи смо пред сфе.
Хехе.
Идемо у лш.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Топка не стигна до Кејн, топка.. Не е толку до резултатот колку до пристапот на натпреварот, тоа не може да му го нацртаат на човеков.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom