Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    270

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.459
Поени од реакции
75.477
Зар на некој не му беше јасно ова? :unsure:
Навистина не начека коментари по интернетов а и на форумов како void and null е единствена и изгледна опција? :D
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.678
Поени од реакции
42.649
Навистина не начека коментари по интернетов а и на форумов како void and null е единствена и изгледна опција? :D
Не за тоа, секако уште може да дојде до тоа крајно сценарио. Туку дека клубовите на своја рака може да донесат таква одлука.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.678
Поени од реакции
42.649
"Senior representatives from the PFA, Premier League, EFL and LMA met today and shared a constructive meeting regarding the challenges facing the game as a result of the COVID-19 pandemic.

"The meeting reiterated that the overriding priority is the health and well-being of the nation - including that of players, coaches, managers, club staff and supporters - and everyone agreed football must only return when it is safe and appropriate to do so.

No decisions were taken today with discussions set to continue in the next 48 hours with a focus on several high-profile matters, including player wages and the resumption of the 2019/20 season."
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.733
Поени од реакции
73.518
Денеска АТП турнеата е суспендирана до 13ти Јули т.е. и Вимблдон е откажан

Мислам дека како поминува времето се повеќе се зголемува шансата да се откажеме од тоа дека ќе се доигра сезонава, најпаметно ќе биде изгледа да се доиграат тие мечеви што останаа или преку сила ете и уште едно коло да се одигра
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.233
Поени од реакции
69.151
Го аплоудирале ова на СК:


Кој знае кога пак ќе добиеме ваква завршница на некоја лига
Сеа да се деси ова ќе му отидам на ноуморгејмс со трубачи под прозор и ќе му ја пеам Чудесен е овој свет цел е плаво бел.

Иначе да, сите сме за да се поништи сезоната и да гледаме rare videos од Пеџа, Томи и Рики како талкаат низ градот осамени, убиени од очај и беда. :D

Peja tuka bac?
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.459
Поени од реакции
75.477
Во Ливерпул, пред секоја домашна утакмица има foodbanks, каде што се оставаат храна и сретства за домаќинства за семејствата кои не можат да си дозволат (во Ливерпул) и потоа се' тоа се распределува.

Еве баш видеа од Трент и Робо кога беа дел од акцијатаЕве и од Корбин


Е сеа, затоа што не се играат утакмици играчиве самоиницијативно (мислам дека и клубот плус) донираа пари во фудбенкс поради ситуацијава, за да има можност да им се донира на семејствата во овие моменти. Најново е дека Хендерсон го започнал ова со NHS, ги контактирал капитените од ПЛ за да пренесат на своите тимови и да се помогне на оние кои им е најпотребно.

Jordan Henderson has contacted his fellow Premier League captains to organise a coronavirus fund that will raise millions of pounds for the NHS


 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
578
Поени од реакции
737
Па и не е лоша идејата, само зависи колку е изводлива. Замисли колку би се расфрлале со пари кинезите ова да се случи, со парите што би ги добиле клубовите колку толку ќе искомпензираат за загубите од периодот, посебно и те како ќе значи за помалите клубови.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
24.529
Поени од реакции
38.508
Рашфорд е активно вклучен во собирање на донации за бездомници во Манчестер во последните 2 години. Мило ми е што го користат фактот што се познати, за да бидат пример во околината.
 
На врв Bottom