Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Кражба би било да ја имаше Ливерпул освоено а да не му ја доделеа поради недоигрување на сезоната. Вака, нема што да се смета како кражба зошто сезоната не е завршена а ние ја неаме обезбедено титулата. Дали разликата е 2, 10 или 25 бодови не игра улога, за жал.

Нејсе, уште сум оптимист за доигрување.
Не е кражба ама е неетички!
Како и да е треба да има состанок и со гласање да се одлучи дали да му ја доделат титулата на Лузерпул(колку и мене како навивач на Јунајтед да не ми се допаѓа тоа)! Тоа и не е толку стресна одлука, колку одлуката за долниот дел од табелата т.е. кој ќе испадне, што реално треба и таму да се реши. Греота е Лидс, ВБА па и Фулам на таква сезона да бидат казнети, а мртвиот Норич или Вила да бидат наградени со останување во ПЛ.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.657
Поени од реакции
38.839
Кражба би било да ја имаше Ливерпул освоено а да не му ја доделеа поради недоигрување на сезоната. Вака, нема што да се смета како кражба зошто сезоната не е завршена а ние ја неаме обезбедено титулата. Дали разликата е 2, 10 или 25 бодови не игра улога, за жал.

Нејсе, уште сум оптимист за доигрување.
Тебе не би ти сметало да ни ја земат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ќе се доигра ова без публика, не верувам да го остават вака.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Тебе не би ти сметало да ни ја земат.
Не ни е освоена за да ни биде одземена. Би ти рекол „не се прави глуп“ али очигледно не се праиш.
Дали ќе ми биде криво после ваква сезона Ливерпул да остане без титула, секако дека да.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.657
Поени од реакции
38.839
Не ни е освоена за да ни биде одземена. Би ти рекол „не се прави глуп“ али очигледно не се праиш.
Дали ќе ми биде криво после ваква сезона Ливерпул да остане без титула, секако дека да.
ти без да навредиш не можеш поинаку да се изразиш, и ти модератор ќе ми бидеш :popce:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Само што заврши онлајн (Скајп) состанок со Питер Мур (CEO) и навивачите на Ливерпул од светот. Да не умарам за интерни работи ќе спомнам само дека има јасна цел, желба и слика дека фудбалската сезона (повисокоте рангови) треба и ќе се заврши. Тоа е цел на сите клубови во Европа (мислам дека за нив се однесуваше муабетот). На состанокот не присуствував јас, него претседателот на бренчот (Игор).
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Еј Дноев, ми фалеше твојот лош обид од суптилен хумор, жими сфе.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Еј Дноев, ми фалеше твојот лош обид од суптилен хумор, жими сфе.
Па така е, од старт тоа е целта, да се најде начин да се доигра. Но, не можат ништо да планираат уште затоа што не се знае како ќе се развива ситуацијата во Англија. Ете од пред некој ден им почнаа трите недели со посериозни мерки, па веројатно после тоа ќе имаат подобра слика.

Други можеби битни вести од вчера се дека Вилиан е првиот странец од клубовиве на кој му било дозволено да отпатува дома за да биде со жената и децата. Наводно доста играчи го имале побарано тоа, но биле одбивани до сега. Со ова би можело повеќе да притиснат.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.394
Mене ме пече што изгубивме титула на гол разлика, а не пак да не ти дадат титула со 25 бода предност.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Mене ме пече што изгубивме титула на гол разлика, а не пак да не ти дадат титула со 25 бода предност.
А да, Јунајтед беа подобри во меѓусебни дуели таа сезона...


....во примање голови.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom