Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.554
i lani damu ponisteja vaka nemase da bida prvi
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
На овие кокошкиве има да им се врати кармата со ВАР не е могуќе 2 пути по ред да се спасуваат, треќа среќа има да ги пече ВАРот.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Примија ? НЕ ! :)
Не бе, не примија само не се пувај безвезе, дека биле потценети. Да одиграа некоја добра партија, па ајде океј да пишеш, вака стварно нема смисла.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
И без ВАР му поништуваа :D

Сигурно примал терапија за лечење на депресија, сеа ќе мора пак. :D
Мислам дека ова уште боље и мотивационо ќе делува Сити да изгази сезонава, Рики џабе скока од радост до плафон на крај ќе мора пак од отровот.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.230
Чисти поништен погодок. Добро и брзо засега функционира ВАР
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Ми се допаѓа што немс губење време со варов. Во Италија и Германија по 5мин гледаат на тоа екранот.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Видовме лани дека секој бод е битен, ама ако продолжиш вака којзнае дали ќе успееш да го дочекаш крајот на сезоната :D
Брат имам преживеано Хоџсон, Роџерс, Џерард лизгањето, губење у финалиња, Енди Керол, губење титула за милиметар, титула за бод, титула за чекор, невозможни пресврти против Барса, Борусија, Милан и клучни утакмици и уште триста срања. Клубов ми има дадено као животен панцир да ме штити од смрт од стрес.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.279
Поени од реакции
6.536
Правилно поништен гол, дефинитивно не беше намерно, али ептен влијаеше на играта. Иначе по мене, чист пенал не им досудија на Сити у прво полувреме над Родри. Му се обеси кој и да беше ептен, а не беше обострано држење. Плус што и идеше на топката и големи беа шансите да стигне прв до неа.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
па нема премија ама се укопуваш само
што изиграа Тотенхем за да се куропецаш тука као потценети беа?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Кај виде премија премијо една :)
Автоматски споено мислење:

Не бе, не примија само не се пувај безвезе, дека биле потценети. Да одиграа некоја добра партија, па ајде океј да пишеш, вака стварно нема смисла.
Не се пувам бе олабај, пишав дека од кладилничарски аспект потценети се Сити, 1.30 со Тотенхем небаре со Брајтон играат, ете колку треба две шанси два гола за Тотенхем и чао.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Брат имам преживеано Хоџсон, Роџерс, Џерард лизгањето, губење у финалиња, Енди Керол, губење титула за милиметар, титула за бод, титула за чекор, невозможни пресврти против Барса, Борусија, Милан и клучни утакмици и уште триста срања.
Плус отровот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Поништи гол у 92-ра без самиот да прегледа. И со ВАР успеваат да бидат очајни судииве у Англија. Само нови судии, тоа е вајда лекот.
Ne samo ti, gledam i mnogu drugi niz temava ne znaat kako se koristi VAR, odnosno vo koi situacii. Ok i opravdano do negde, narocito ako ne gi pratite drugite ligi kade sto vekje ima VAR. U situacijava, nemase potreba da ide da gleda Oliver koga imase ocigledno igranje so raka i samo mu javija od gore deka golot treba da e ponisten. Sudijata odi da gleda snimka koga sudiite od gore ne se 100% sigurni za dadenata situacija pa mu ostavaat samiot da proceni preku pregleduvanje na snimkata.

Inace kakov smesen moment se zadesi so Pep i Aguero, prvo neli se spukaa koga go izvadi od igra, pa posle Hesus koga dade gol se izguskaa, Pep neso na uvce mu dofrli demek gleas deka e pravilna izmenata hehehehe i na kraj VAR zz mu napravi, izgleda pak se skaraa za da ne vazi smirot. :pos:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.399
Ериксен поплава денес, дух... Овој ќе си оди ми изгледа. Како да не беше со умот на текмата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom