Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Не беше асистентот на голов во офсајд????
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.491
Поени од реакции
62.239
Не е можно што прави овој бе...
Автоматски споено мислење:

o_O

Андре Гомес. Секоја чест за закрепнувањето...
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
15.094
Поени од реакции
16.467
Леле овај Бернард да сум Анчелоти ќе го извадам за врат, од кога влезе сите шанси ги поеба
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Колку само шанси имаше Евертон, Бибис и Батхед не знсат кај тераат назад

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.761
Поени од реакции
14.019
По Арсенал - Евертон не можеше да биде утакмицава :D

Иначе и мене ме изненади Гомес кога влезе, се си мислев дека нема да заигра до следна сезона после повредана...секоја чест (y)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Не беше асистентот на голов во офсајд????
Ај нека пушти некој пак риплеј или што ти знам

Да беше Челзи-Јунајтед сигурен сум 25 минути ќе имаше прекин да се мери дали харизмата на играчот била во офсајд или не, ама тука онака еднаш беше пуштено и тоа е тоа

(не викам дека имало или не, ама го пуштија еднаш и изгледаше сомнително, сигурен сум имало некој играч што доцнел тука)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.094
Поени од реакции
16.467
Ричарлисон е оган играч, ама џабе кога другите се дрва, Бернард не интересира колку грешни паса имаше, одбраната пак мизерија.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.123
Поени од реакции
107.366
По Арсенал - Евертон не можеше да биде утакмицава :D

Иначе и мене ме изненади Гомес кога влезе, се си мислев дека нема да заигра до следна сезона после повредана...секоја чест (y)
Vo princip mnogu polesno se zakrepnuva od skrsenica otkolku od kinenje ligamenti. Koskata zarasnuva i toa e toa, dodeka so ligamentite e mn pozaebana rabotata i sekoj sto skinal ligamenti znae deka vekje nikad nema da go ima istoto koleno ili zglob, seedno.

Stek Orovcanec.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.491
Поени од реакции
62.239
Vo princip mnogu polesno se zakrepnuva od skrsenica otkolku od kinenje ligamenti. Koskata zarasnuva i toa e toa, dodeka so ligamentite e mn pozaebana rabotata i sekoj sto skinal ligamenti znae deka vekje nikad nema da go ima istoto koleno ili zglob, seedno.

Stek Orovcanec.
Све тоа ок, ама од тоа што читав, за повреда каква што имаше Гомес, стандардно време на закрепнување е 6 до 12 месеци. Братов назад на терен за 3 месеци и недела дена. Секоја чест, не знам што друго да кажам.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.123
Поени од реакции
107.366
Све тоа ок, ама од тоа што читав, за повреда каква што имаше Гомес, стандардно време на закрепнување е 6 до 12 месеци. Братов назад на терен за 3 месеци и недела дена. Секоја чест, не знам што друго да кажам.
Ne ne, nema zbor deka se vrati pobrzo od ocekuvanoto, ne mi bese toa muabetot. Samo sakav da kazam deka polesno se zakrepnuva od skrsenica otkolku od kinenje ligamenti.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.034
Поени од реакции
57.162
Формацииве на Мојс, боли глава!

Минатото коло Снодграс и Антонио му беа напаѓачи. Денес само Антонио како единствен "напаѓач".

Антонио уште како голман го немаат пробано во Вест Хем.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.094
Поени од реакции
16.467
Формацииве на Мојс, боли глава!

Минатото коло Снодграс и Антонио му беа напаѓачи. Денес само Антонио како единствен "напаѓач".

Антонио уште како голман го немаат пробано во Вест Хем.
Денес барем Андерсон игра, не знам оној Халер зошто не го играат баш солидно ја започна сезоната
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.815
Поени од реакции
24.136
Што се деси со овој Ланзини, до толку потона?
Не дека бил некоја класа, ама двоеше малце од просекот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom