Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    266

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.184
Поени од реакции
12.174
Муабетот за Агуеро пред некоја недела. Пред 3 утакмици човекот што од повреди, што од слаба форма не ни се спомнуваше како можен најдобар стрелец сезонава во ПЛ. После 3 натпревари на само гол од Варди е.
Апсолутна машина.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.811
Поени од реакции
173.667
Муабетот за Агуеро пред некоја недела. Пред 3 утакмици човекот што од повреди, што од слаба форма не ни се спомнуваше како можен најдобар стрелец сезонава во ПЛ. После 3 натпревари на само гол од Варди е.
Апсолутна машина.
Ни на Агуеро ни на РВП не им требаше период да се вратат во форма после повреда. Одма голови. Вака набрзина што ми текнува сличен фудбалер е Робен.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
4.707
Поени од реакции
6.653
Комплет одбрана и среден ред им треба на Арсенал, нападов Обамејанг-Лаказет може да помине, уствари без средина не можеш да знаеш колку се можностите на нападот. Но, со нивните минијатурни буџети толкав број добри играчи не ќе можат да купат следниве 10 години :D
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
2.761
Поени од реакции
1.659
Каква тага од голман е овај Пикфорд то чудо некое. А колку се уште поочајни англичаните покажва и то шо е прв голман на репрезентацијата.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.811
Поени од реакции
173.667
Каква тага од голман е овај Пикфорд то чудо некое. А колку се уште поочајни англичаните покажва и то шо е прв голман на репрезентацијата.
Еве Хендерсон се наметнува како кандидат само прва сезона му е во ПЛ, рано е да судиме
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
3.856
Поени од реакции
10.510
Ваљд атрета рака - пенал.
Нешто ко низ сон ми иди, некоја утакмица кај што некој требаше да добие црвен, а не доби, па после тоа и гол напраи. Ама ваљда иам сонувано, нема шанси такви пропусти да напраат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.811
Поени од реакции
173.667
@Ilumious сега мислам дека е поприкладен твитот за Лежен од Њукасл. :icon_lol:
Да да хахахаа сега отидов на Твитер да ги видам головите и некој под body disposal моментот пишал a man of many talents :pos:
 
На врв Bottom