Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.902
Поени од реакции
80.028
Хахаха, оваа ти е втора Јунајтед реплика у два дена, ама од друга страна конечно ви се остварува желбата да сте тоа што бевме ние до пред 7-8 години, па ајде ќе те оставам да уживаш во чувството. :D
Јунајтед пред 7-8 години не беше ни приближно до ова што е сега Ливерпул, не знам која е потребата да бладаш? :)
Имале Јунајтед далеку појаки состави во последниве 20тина години од оној кој последен пат освои титула со 25 бодови повеќе од тоа што има сега Пул, при што Пул има уште 16 утакмици да изигра :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.037
Поени од реакции
35.675
Јунајтед пред 7-8 години не беше ни приближно до ова што е сега Ливерпул, не знам која е потребата да бладаш? :)
Имале Јунајтед далеку појаки состави во последниве 20тина години од оној кој последен пат освои титула со 25 бодови повеќе од тоа што има сега Пул, при што Пул има уште 16 утакмици да изигра :)
ДО пред 7-8 години Пеџа.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.187
Поени од реакции
3.204
The Red Devils hold the record for the earliest Premier League title win, with Sir Alex Ferguson's men claiming victory in 2000-01 on 14 April.

The earliest Premier League title win by games remaining, rather than by date, is five - a record also set by Manchester United in 2000-01, as well as Manchester City in 2017-18.

Кога прашањето не е “дали“ туку “кога“, може анкетата да се промени.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.529
Поени од реакции
41.212
Ромеро направил сообраќајка утрово. Без повреди.

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.373
Поени од реакции
186.117
До пред скоро имаше од новине фиќовци, наглата промена во коњажата мислам дека е посоодветен изговор :D
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.902
Поени од реакции
80.028
Дали можам некако да дознаам што тренирал Салах за да има волку добар баланс и снага?
Се сеќавам во Челзи беше тешка мифка, во Рома не го гледав, ама од кога дојде во Ливерпул ко тенк е станат.
Трансформација за две години
1579534412163.png
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.208
Поени од реакции
45.684
Бо Челзи кога дојде беше ептен ситен, пола од ова :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.373
Поени од реакции
186.117
Aма и колку години имаше кога дојде во Челзи? Не зезајте, мажите допрва се развиваат на тие години. Исклучок се само генетски монструми како Адама, Руни, Лукаку кои на 15 години се тенкови.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom