Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    274

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.564
Поени од реакции
1.059


Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.159
Поени од реакции
181.259
Аман бе, бреј к'смет немање...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Не е до ксмет, до незнаење е. Коска му лебдела, не интервенирале, проблеми со грбот, ќути си, треба против факинг Волвс да играш. (y)

Честитки до Ливерпулци, неверојатно е ова што го играат. Жал ми е само за Рашфорд што не само ЕП, изгледа му се сјеба и кариерата.
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.968
Ситуацијата беше комична од два аспекти.

1. Имаше чист прекршок.
2. Кога веќе не го свирна не смееше да му го поништи голот на Ливерпул бидејќи топката си беше во посед на Јунајтед и си ја изгубија чисто прописно.

На крајот дојде Јунајтед да добие поклон иако беше оштетен.. а Ливерпул оштетен:toe:
Заклучок..судиите не знаат кај тераат дефинитивно.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.006
Дека е слаб на високи топки дa, ама тоа беше чист фаул над него.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.861
Поени од реакции
76.812
Дека е слаб на високи топки дa, ама тоа беше чист фаул над него.
Зошто е чист фаул? Чист фаул е кога штопер или кој и да е ќе го јавне голманот ко да му е дуел игра со друг играч на средина на терен, кога ќе му напраи боди чек и ќе го измести. ВВД ни раце не крена, само скокна на топка, ни со гз не го подбутна.


1579475297373.png
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.861
Поени од реакции
76.812
Стефан Манчевски, Стефан Тарантино, Стефан Спилберг, Стефан Скорсезе, Стефан Иствуд, Стефан Хичкок, Стефан Ален.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.006
Мислам дека скоро секој контакт на голман во воздушен дуел треба да биде досуден како фаул. Голманот има предност у тој случај, ако му смета при собирање на топката во свои раце. Ван Дајк е карпа, па и само да му застане, може да летне голманот. За играч со играч може и да не биде досудем фаул, но голман со играч, во голмански простор, треба да е фаул у напад.

Тоа е мое мислење, иако не го поштувам Де Геа, ни па разбирам како може да лета како пердув на скоро секој скок. Ама ситуацијава за мене е прекршок. :)
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.861
Поени од реакции
76.812
Мислам дека скоро секој контакт на голман во воздушен дуел треба да биде досуден како фаул. Голманот има предност у тој случај, ако му смета при собирање на топката во свои раце. Ван Дајк е карпа, па и само да му застане, може да летне голманот. За играч со играч може и да не биде досудем фаул, но голман со играч, во голмански простор, треба да е фаул у напад.

Тоа е мое мислење, иако не го поштувам Де Геа, ни па разбирам како може да лета како пердув на скоро секој скок. Ама ситуацијава за мене е прекршок. :)
Така де, тоа пробувам и јас да ти го објаснам. Ван Дајк не употреби раце, не направи боди чек или било што, него скокна на топка. Факт е дека ДДГ е слаб на високи топки, секогаш бил и оваа му испадна. Ако можеш да видиш, не само главниот, него ни линискиот не сигнализираше фаул.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.352
Поени од реакции
12.700
Зошто е чист фаул? Чист фаул е кога штопер или кој и да е ќе го јавне голманот ко да му е дуел игра со друг играч на средина на терен, кога ќе му напраи боди чек и ќе го измести. ВВД ни раце не крена, само скокна на топка, ни со гз не го подбутна.


Прегледај го приврзокот 229898
Не се срами со постов, нема потреба. :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.627
Поени од реакции
31.215
Одлична слика Пеја, сликано со микробранова и пред се прекрасен кадар кој точно ја доловува ситуацијата. Пеја фото студио Весна.
....рече Стек и еднаш место принт скрин го прати ова и побара совет од Марио!

1579477073681.png
 
На врв Bottom