Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.373
Поени од реакции
38.354
не може да се споредува тој антички фудбал со овој денес, анри е диносаурус веќе, а да не збориме за пеле и марадона.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
не може да се споредува тој антички фудбал со овој денес, анри е диносаурус веќе, а да не збориме за пеле и марадона.
Зошто бе вакви небулози, па Арсенал тогаш го играше најатрактивниот фудбал во ПЛ ако не и во Европа, имаш побркано многу работи ти, не сум сигурен дека си го гледал по муабетиве што ги кажуваш

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Добро ај, Анри е бог и батина све остало пичкин дим каков Дрогба, Нистерлој, Агуеро и остала боранија.
Како да ти реплицирам на тоа дека Анри не решавал сезони?
Тоа е таква глупост, знаеш ти дека покрај тоа што Анри секоја сезона беше најдобар стрелец и наjдобар асистент во Арсенал, 4 пати златна копачка од кои 3 во низа на страна тоа што рекордот во асистенции во ПЛ е негов и уште стои и ти на ова викаш дека не решавал сезони

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Како да ти реплицирам на тоа дека Анри не решавал сезони?
Тоа е таква глупост, знаеш ти дека покрај тоа што Анри секоја сезона беше најдобар стрелец и наjдобар асистент во Арсенал, 4 пати златна копачка од кои 3 во низа на страна тоа што рекордот во асистенции во ПЛ е негов и уште стои и ти на ова викаш дека не решавал сезони

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
А како да ти се реплицира тебе кој викаш дека Анри е класа за Агуеро, кој што 8 сезони растура во ПЛ, можеби и једино што не добивал златни копачки е затоа што игра во време на Роналдо и Меси, човек кој буквално во последна секунда им донесе титула на Сити, човек кој кога ке појде во трк противничките дефанзивци се распаѓаат, секоја чест за Анри не дека бил слаб, ама ти го направи на ниво на божество.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Како да ти реплицирам на тоа дека Анри не решавал сезони?
Тоа е таква глупост, знаеш ти дека покрај тоа што Анри секоја сезона беше најдобар стрелец и наjдобар асистент во Арсенал, 4 пати златна копачка од кои 3 во низа на страна тоа што рекордот во асистенции во ПЛ е негов и уште стои и ти на ова викаш дека не решавал сезони

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Значи ако Салах освои златна копачка сезонава во лига (трета по ред) ќе биде на исто рамниште со Анри? :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: S.L
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
А како да ти се реплицира тебе кој викаш дека Анри е класа за Агуеро, кој што 8 сезони растура во ПЛ, можеби и једино што не добивал златни копачки е затоа што игра во време на Роналдо и Меси, човек кој буквално во последна секунда им донесе титула на Сити, човек кој кога ке појде во трк противничките дефанзивци се распаѓаат, секоја чест за Анри не дека бил слаб, ама ти го направи на ниво на божество.
This
Секој нормален би помислил дека за Анри зборуваш, буквално го опиша во 3 збора.
За мене Анри е класа за себе
Автоматски споено мислење:

Значи ако Салах освои златна копачка сезонава во лига (трета по ред) ќе биде на исто рамниште со Анри? :)
Ок е Пеџа, ќе вадиме од контекст реплики и ќе тепаме време...
Пикса вика дрка Анри не решавал сезони, на кој начин попластично да му објаснам?
Дај да не се лажиме, 90% од сите вас би го одбрале Анри пред Кун
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ок е Пеџа, ќе вадиме од контекст реплики и ќе тепаме време...
Пикса вика дрка Анри не решавал сезони, на кој начин попластично да му објаснам?
Дај да не се лажиме, 90% од сите вас би го одбрале Анри пред Кун
И да би го одбрале, не е класИ над Кун, уствари според мене не е ни класА.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Проблемот на навивачите на Арсенал и Челзи е што не виделе подобро од Анри и Азар и затоа мислат дека овие двајца се во класата на Меси, Роналдо, Роналдињо, а Агуеро, Санчез и сличните се класа/класи подоле од нив.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
И да би го одбрале, не е класИ над Кун, уствари според мене не е ни класА.
Ја реков според мене, субјективно мислење не ни имав намера да разубедувам, нормално.


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ја реков според мене, субјективно мислење не ни имав намера да разубедувам, нормално.


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Брат, субјективно мислење е дали Стиви е боље од Лампс или Лампс од Стиви. Според мене Стиви е најдобриот олараунд играч во историја на ПЛ кој играл најдолго време на константно високо ниво ама не можам да кажам дека е класи над Лампард.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Проблемот на навивачите на Арсенал и Челзи е што не виделе подобро од Анри и Азар и затоа мислат дека овие двајца се во класата на Меси, Роналдо, Роналдињо, а Агуеро, Санчез и сличните се класа/класи подоле од нив.
Ја не гледам дека некој го стави Анри во корпа со Меси и Роналдо, за Хазард нека се изјаснат Донев и Драгонски, ја не мислам дека Хазард е најдоброто што го имале

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Брат, субјективно мислење е дали Стиви е боље од Лампс или Лампс од Стиви. Според мене Стиви е најдобриот олараунд играч во историја на ПЛ кој играл најдолго време на константно високо ниво ама не можам да кажам дека е класи над Лампард.
Ама брат реално и двајцата биле доста слични играчи, играа во исто време никогаш немало впечаток дека едниот е надмоќен над другиот, Анри своевремено немаше конкуренција, бог и батина беше и впечатокот барем кај мене, ама знам дека и кај многу е дека ПЛ нема видено таков играч после него.Реков за Кун секоја чест, страшен играч ама за мене не е во исти кош со Анри.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Ама брат реално и двајцата биле доста слични играчи, играа во исто време никогаш немало впечаток дека едниот е надмоќен над другиот, Анри своевремено немаше конкуренција, бог и батина беше и впечатокот барем кај мене, ама знам дека и кај многу е дека ПЛ нема видено таков играч после него.Реков за Кун секоја чест, страшен играч ама за мене не е во исти кош со Анри.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Кои се тие многу кога само ти збориш, и уште еден од Арсенал што се јави ама веќе заклучивте дека е тоа субјективно. Кај се неутралните?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Кои се тие многу кога само ти збориш, и уште еден од Арсенал што се јави ама веќе заклучивте дека е тоа субјективно. Кај се неутралните?
Сигурно ти не, слободно задржи си го твоето мислење апсолутно никој нема против, зошто би имало неутрални кога сечие мислење е субјективно?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom