Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
И 6 сезони викаш а?


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Ама што ми вадиш сега статистики, нели друг е муабетот?
И Ширер има 80 гола повеќе од Анри, играл сто сезони подобар е?
Не е се во рекордите и статистиката, впечатокот што го оставаше Анри е неспоредлив. Во секој момент имаше моќ да направи маѓија, како со мали деца си поигруваше со дефанзивците, во полн залет како жежок нож низ путер ги врвеше. Таков впечаток и чувство на надмоќ ни еден играч после него не оставил
Кун е играчиште, секако еден од најдобрите ама Анри е нешто посебно

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261
Дали знаеш Ширер колку сезони има играно во ПЛ?
Апсолутно никој не би се сложил дека Ширер е подобар од Анри

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Да, сите сезони од почетокот на ПЛ како таква до неговото пензионирање.

Не знам дали тоа што има играно повеќе сезони ти е про или контра аргумент.

Пошто за мене баш тоа што цела кариера игра во ПЛ додава плус поени.

Не знам уствари што е дебатава, кој е најдобар ПЛ напаѓач?
Кој е најдобар играч од нападот што играл во ПЛ?
Кој е најдобар стрелец што играл во ПЛ?
Кој е најефикасен стрелец што играл во ПЛ?

Сериозно прашувам иначе, не е заебанција ова, се осеќам ко да упаднав во темава без да знам што уопште зборите, некако пар параметри се сменија во постовиве низ страниве, секој по свое ко да си гледа испаѓа :D
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Ама што ми вадиш сега статистики, нели друг е муабетот?
Како што ти вадљм статистики, ти сљм рече дека Роналдо го правел истото што и Анри 6 години од прикажаното гледаме дека уствати не биле 6. Тој е муабетот кој бил најконстантен, во тој правец замина дискусијата затоа што и Агуеро веќе 8 години е на врвот, а ѕи се убаци со муабетот за Роналдо без да прочиташ што јас напишав, љ реков дека Роналдо замина во Реал баш кога беше во пикот, не остана доволно долго.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Да, сите сезони од почетокот на ПЛ како таква до неговото пензионирање.

Не знам дали тоа што има играно повеќе сезони ти е про или контра аргумент.

Пошто за мене баш тоа што цела кариера игра во ПЛ додава плус поени.

Не знам уствари што е дебатава, кој е најдобар ПЛ напаѓач?
Кој е најдобар играч од нападот што играл во ПЛ?
Кој е најдобар стрелец што играл во ПЛ?
Кој е најефикасен стрелец што играл во ПЛ?

Сериозно прашувам иначе, не е заебанција ова, се осеќам ко да упаднав во темава без да знам што уопште зборите, некако пар параметри се сменија во постовиве низ страниве, секој по свое ко да си гледа испаѓа :D
Дебата е дека Анри и Кун не можат да бидат на исто ниво, ни по талент нити па по прикажано на терен, едноставно статистиката сега е на страна на Кун, за мене како и за 90% од тие што го памтат прајмот на Анри, нема никаква дилема.
Истово важи и за Ширер, статистиката вика најдобар напаѓач, ја викам не, затоа што статистиката не го доловува целосниот впечаток. Ширер има 80 голови повеќе ама и 10 сезони повеќе во ПЛ, како ова е плус незнам, кога баш статистички, што според тебе е главен аргумент во просек тие сезони давал по 8 гола.
Нормално дека сечие мислење е субјективно

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
за мене како и за 90% од тие што го памтат прајмот на Анри, нема никаква дилема.
Си пушташ муабети од рукав :)
Луѓето имаат тенденција да се палат и да го восхитуваат минатото и да се жалат од сегашноста.
Вововово Пеле и Марадона најбоље, вовово нема мушки фудбал и тепање ко у минатото, вововов ова порано не беше фаул, вовово форумов порано имаше боље дискусии.

Индивидуално е, некој повеќе сака напаѓач како Агуеро, некој како Анри, некој повеќе сака фудбал со ќутек, некој сака да има фудбал поубав за око а не крв и скршени нозе на секоја трета утакмица.

Анри е врхунац од играч, перверзија ама да кажеш дека е класи над Агуеро или Анри го ставаш ко најдобар што некад заиграл фудбал или Агуеро на ниво на Фабио Борини.
Автоматски споено мислење:

Иначе, Нистелрој и Дрогба се неправедно заборавени во дискусијава на напаѓачи што орале во свој прајм.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Си пушташ муабети од рукав :)
Луѓето имаат тенденција да се палат и да го восхитуваат минатото и да се жалат од сегашноста.
Вововово Пеле и Марадона најбоље, вовово нема мушки фудбал и тепање ко у минатото, вововов ова порано не беше фаул, вовово форумов порано имаше боље дискусии.

Индивидуално е, некој повеќе сака напаѓач како Агуеро, некој како Анри, некој повеќе сака фудбал со ќутек, некој сака да има фудбал поубав за око а не крв и скршени нозе на секоја трета утакмица.

Анри е врхунац од играч, перверзија ама да кажеш дека е класи над Агуеро или Анри го ставаш ко најдобар што некад заиграл фудбал или Агуеро на ниво на Фабио Борини.
Автоматски споено мислење:

Иначе, Нистелрој и Дрогба се неправедно заборавени во дискусијава на напаѓачи што орале во свој прајм.
Реков секое мислење е субјективно, ама сигурен сум дека не било која анкета Анри би тепал, нормално ако не гласаат тинејџери.
За мене Кун и Анри не се на исто ниво, нити Дрогба и Нистелрој

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Си пушташ муабети од рукав :)
Луѓето имаат тенденција да се палат и да го восхитуваат минатото и да се жалат од сегашноста.
Вововово Пеле и Марадона најбоље, вовово нема мушки фудбал и тепање ко у минатото, вововов ова порано не беше фаул, вовово форумов порано имаше боље дискусии.

Индивидуално е, некој повеќе сака напаѓач како Агуеро, некој како Анри, некој повеќе сака фудбал со ќутек, некој сака да има фудбал поубав за око а не крв и скршени нозе на секоја трета утакмица.

Анри е врхунац од играч, перверзија ама да кажеш дека е класи над Агуеро или Анри го ставаш ко најдобар што некад заиграл фудбал или Агуеро на ниво на Фабио Борини.
Автоматски споено мислење:

Иначе, Нистелрој и Дрогба се неправедно заборавени во дискусијава на напаѓачи што орале во свој прајм.
По мене и овие се далеку покорисни за екипа од Анри, ако се добро сеќавам кога пројде во Барселона беше замена и влегуваше во друго полувреме, а кога правиме за класа фудбалери истите во најаките тимови се незаменливи, рецимо Агуеро како ја има решено сезоната Анри ја нема, Дрогба реши ЛШ кога веќе се се чинеше изгубено дефанзивците меѓу кои и Видиќ во тоа време еден од најдобрите кажа како му е неверојатен проблем да го чува Дрогба, Нистерлој што да се зборува ако докачи топка во 16 метри 99% гол....
Исто така, ако добро се сеќавам Анри во пикот имаше во цела лига само еден конкурент Манчеестер Јунајтед за кој се бореа за титула, Агуеро од кога дојде има минимум 4 конкуренти кои се спремни да освојат титула а тоа се гледа последните 7-8 години никој не ја освои титулата повеќе од 2 пати.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Си пушташ муабети од рукав :)
Луѓето имаат тенденција да се палат и да го восхитуваат минатото и да се жалат од сегашноста.
Вововово Пеле и Марадона најбоље, вовово нема мушки фудбал и тепање ко у минатото, вововов ова порано не беше фаул, вовово форумов порано имаше боље дискусии.
Среќа па немаше :coffee:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
По мене и овие се далеку покорисни за екипа од Анри, ако се добро сеќавам кога пројде во Барселона беше замена и влегуваше во друго полувреме, а кога правиме за класа фудбалери истите во најаките тимови се незаменливи, рецимо Агуеро како ја има решено сезоната Анри ја нема, Дрогба реши ЛШ кога веќе се се чинеше изгубено дефанзивците меѓу кои и Видиќ во тоа време еден од најдобрите кажа како му е неверојатен проблем да го чува Дрогба, Нистерлој што да се зборува ако докачи топка во 16 метри 99% гол....
Исто така, ако добро се сеќавам Анри во пикот имаше во цела лига само еден конкурент Манчеестер Јунајтед за кој се бореа за титула, Агуеро од кога дојде има минимум 4 конкуренти кои се спремни да освојат титула а тоа се гледа последните 7-8 години никој не ја освои титулата повеќе од 2 пати.
Анри немал решено сезона :pos:

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom