Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Ливерпул играат нереална сезона. Со дистанцава кои си ја креираа им дава простор и за кризен период да поминат без многу тоа да влијае. Плус во прилог на тоа им оди што и конкурентите не им се на високо ниво (како лани Сити на пр.) за да можат воопшто да користат некаков кикс на Ливерпул до крајот. Јасно е дека сезоната е готова.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.591
Поени од реакции
10.233
Арнолд не е ни на пола од Ивановиќ во дефанзива. Сепак игра десен бек, а не десно крило па да му се гледа само ефектот во напад.
Jas iskreno ne pamtam nekoj golemi utki na Trent vo odbrana pa da recish slab e tamu.. Ama i te kako pamtam kako mu eba mater na Sane vo dvomechot so City vo LS 2018
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Jas iskreno ne pamtam nekoj golemi utki na Trent vo odbrana pa da recish slab e tamu.. Ama i te kako pamtam kako mu eba mater na Sane vo dvomechot so City vo LS 2018
Единствена лоша партија на Стерлинг е онаа против Јунајтед, меѓу првите неколку стартови, Рашфорд кога го изгоре, мамицата му ја заеба. Тоа дека е дупе во одбрана се форсира ваљда затоа што е предобар во напад. Нормално дека ќе има изгубени дуели, нормално дека ќе го поминуваат/дриблаат ама е далеку од тоа дека мора он којзнае колку многу да напредува во дефанзива.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.560
Поени од реакции
38.683
Арнолд е добар у офанзива, дефанзивно не толку, Хендерсон и Гомез/Ловрен му покираат позади
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Арнолд е добар у офанзива, дефанзивно не толку, Хендерсон и Гомез/Ловрен му покираат позади
Тактичката поставеност е таква да колку што Хендерсон му помага на Трент, толку од друга страна Џини му помага на Робо. Затоа и двајцата се толку многу на противничка половина, знаат дека позади нив остануваат играчи со мотор у гз и ја стигаат секоја противничка контра.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Вчера Хендо изигра докторска партија, дисертација по central midfield role.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.114
Поени од реакции
107.348
Единствена лоша партија на Стерлинг е онаа против Јунајтед, меѓу првите неколку стартови, Рашфорд кога го изгоре, мамицата му ја заеба. Тоа дека е дупе во одбрана се форсира ваљда затоа што е предобар во напад. Нормално дека ќе има изгубени дуели, нормално дека ќе го поминуваат/дриблаат ама е далеку од тоа дека мора он којзнае колку многу да напредува во дефанзива.
Od koga Sterling igra bek? Hhhhhhhhhhhhhh
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Единствена лоша партија на Стерлинг е онаа против Јунајтед, меѓу првите неколку стартови, Рашфорд кога го изгоре, мамицата му ја заеба. Тоа дека е дупе во одбрана се форсира ваљда затоа што е предобар во напад. Нормално дека ќе има изгубени дуели, нормално дека ќе го поминуваат/дриблаат ама е далеку од тоа дека мора он којзнае колку многу да напредува во дефанзива.
:icon_lol:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.621
Поени од реакции
14.372
Те боли цеФ, не си купен 80м само за да дадеш два кола (од слободен) против Гимараеш како другарот Пепе.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.621
Поени од реакции
14.372
Некој си игра кур-ташак со моите постови (а претпоставувам и кој е).
Беше напишано "гола", а некој бот, да не речам идиот, ја сменил Г-та во К.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
тест
дсдсадсадсадсаа
Автоматски споено мислење:

Некој си игра кур-ташак со моите постови (а претпоставувам и кој е).
Беше напишано "гола", а некој бот, да не речам идиот, ја сменил Г-та во К.
1577451131856.png

Изменет пост остава опција „Историја“ како кај мене, кај тебе ја нема. Никој не ти изменил, сигурно SwiftKey или што и да користиш ти сменило неприметно, и мене 100 пати ми се случило на форумов.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom