Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.237
Поени од реакции
3.463
Мене Салах никогаш не ми се допаѓал, ако му појде може да даде 3 гола без проблем, но кога не му е денот ем што не му оди туку форсира и себичи цело време, во една ситуација денеска можеше комотно Мане да го проигра и овој ке беше во шанса за гол, а тој се реши да шутира од мртов агол со нога со која никако неможеше да даде гол, а претрча голман и ако додадеше практично Мане ке беше во гол шанса.
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
18.030
Поени од реакции
37.027
Салах по минимум 5 зицери промашува секоја утакмица, но знае дека овие роботите околу него ќе му дадат на тацна уште 10, па никој не се замара. Но, во ЛШ може да ги кошта оваа нереализација негова, ќе има мечеви каде што ќе нема 15 чисти шанси за гол.
Среќа нема кренато Салах ЛШ пехар па страв му е да не не го крене никад.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.058
Поени од реакции
184.758
Не е реално ова што го игра Ливерпул, секоја чест и за Клоп што се прилагоди на лигава и не тера инат, под ова мислам на како почна со трансфери чуда и како сето тоа се смени.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
38.027
Поени од реакции
74.318
Маестрална сезона игра Ливерпул, ептен лесно прават да изгледа сево ова.

Да не заборавиме дека Сити од секој аспект има мега-екипа, а Ливерпул лагано водат двоцифрено.


ЛШ, СКП, ПЛ...

Штета што и во Лига купот ги зезнаа можеби ќе атакуваа и таму

Едноставно надреална сезона, ова што го прави Клоп со Ливерпул и дефинитивно го прави еден од најдобрите менаџери на сите времиња, а овој тим на Ливерпул ќе влезе во аналите како еден од најдоминантните англиски шампиони било кога

Без разлика дали би стигнале до 100 поени, би останале без пораз или што и да има друго како реорд за бркање, Ливерпул само треба титула да освои, не е битно дали на 10 или на 3 кола пред крај на сезона
 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.048
Поени од реакции
9.579
Па сега можат да изгубат на било која, ама тешки гостувања се Спарс, Сити и Арсенал. Да не беше оној пораз лани, сега ќе имаа серија од 50 и кусур утакмици без пораз.
Ок и една ПЛ титула плус :D
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.069
Поени од реакции
1.332
Мене најчудно во овој Ливерпул ми е то што многу слабо ротира Клоп. Посебно тројката напред и четворката назад. Задутре со Норич да играат пак Мане, Фирмино и Салах ќе играат. И покрај тоа нема повреди и нема умор до последна минута од сезоната.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.603
Поени од реакции
79.132
Мене најчудно во овој Ливерпул ми е то што многу слабо ротира Клоп. Посебно тројката напред и четворката назад. Задутре со Норич да играат пак Мане, Фирмино и Салах ќе играат. И покрај тоа нема повреди и нема умор до последна минута од сезоната.
Играчи што најмалку ротираат се Робо, Трент, Вирџил и Мане. Другите сите добиваат одмор, дали не се ни на клупа или на клупа и влагаат доцна. Исто, секогаш гледа да вади еден до двајца од напаѓачиве некаде накај 60та минута.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.090
Поени од реакции
28.869
Predpredposledno kolo Arsenal gi dobiva doma :D Ako saka Kloppo da brka invincibles ondak mora da se otkaze od LS.
Не се надевај, почнувај да се припремаш психички, во најлошата сезона откако памтиме за клубот ќе го изгубиме и единственото нешто што не правеше уникатни.

Јас имам некој предосеќај дека ќе успеаат да завршат без пораз.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.476
Поени од реакции
4.821
Уште ќе се преправаме дека борбата за титулата не е решена? :)

Утакмицава на Александер Арнолд инаку е баш пример за перфектно изигран меч.(y)
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
18.030
Поени од реакции
37.027
Ако некој после партијава уште има сомнежи дека Трент не ги шиша оние бековите from the ghost of Christmas past шо ги вртевте тука пред некоја недела, think again.

21 година бтв.
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.984
Поени од реакции
35.348
Ако некој после партијава уште има сомнежи дека Трент не ги шиша оние бековите from the ghost of Christmas past шо ги вртевте тука пред некоја недела, think again.

21 година бтв.
Арнолд не е ни на пола од Ивановиќ во дефанзива. Сепак игра десен бек, а не десно крило па да му се гледа само ефектот во напад.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.903
Поени од реакции
819
TITULA ma daj molimte ima jos da se pita sity osobeno posle zdrebot vo LS , mislam deka real taka dobro ke im go nacuka so ke i natera da igraat ko ludi vo mart i april, a titula bi slavel ako vo 30 kolo bi ja imale ovaa prednost , i ako KDB im se povredi
Автоматски споено мислење:

i dosta mi go zarekvate arnold , posle bekam maliov ima najdobar centarsut sto vo PL e najbitna stvar
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
38.027
Поени од реакции
74.318
Малце оф топик, според Скај Спортс еве ги најдобрите 11 за декадата во Чемпионшип:

1577404833790.png


edit:

1577406878012.png
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom