Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Копи пејст утакмица како со Јунајтед. Толку немање желба за победа то чудо некое. Милнер влезе за џабе влезе, Лалана не знам зошто уште постој во Ливерпул. Никој не ни е крив, Евертон дури во второт полувреме зеде залет и тргна на победа, правилно во секој случај со онаква игра на Ливерпул.

Никаква идеја, Матип беше главен организатор на сите акции и само тој повлекуваше напред.

Мора малце консолидација, Барнли е многу битна утакмица сега, а и со Баерн за 10 дена.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Им фали креативец/техничар од средниот ред, Хендерсон,Фабињо и Вајналдум појма немаат во напад, веќе прочитана книга станаа со долгите топки кон Салах,Мане и Фримино, евентуално бековите да нафрлат од страна.
Повредата на Чемберлејн многу ги кошта на тактички план, Шакири и Лалана кога играат во средина ништо не прават.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
им се деси Вишко вс Јунајтед


Sent from my iPhone using Tapatalk
ааааа епа нека си осетат барем една утакмица како ни е нас :D Секој гол на Јунајтед против Ливерпул офсајд му беше :D

Иначе S.L. намали со жалопојките зошто ако освои Ливерпул на глава ќе ни се качуваш.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Штета неможиш поќе да се курчиш на навивачи на друг клуб, како до пред месец дена...
шо знаеш може ќе се курчим на крај од сезона пак.
пре Лпул 97 бода сити 94 шо викаш?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Вие па ја направивте како 38 коло да е, еден бод разлика, фудбал е да го ебам.

Фановите на Ливерпул треба убаво да си ги запамтат коментарите сега што се пишуваат, ако случајно освојат ќе има сеир.
Секако имаат уште добра шанса да освојат, ама оправдано е да се нервираат и да пцујат. Пред само два месеци имаа директен дуел со кој можеа да имаат 10 бода предност, а сега се бод зад Сити. Нормално е секој тим да има слаб период дури и кога ќе освои, ама некако предолго не играат како што треба. Натпревариве против Јунајтед и Евертон едноставно мораа некако да ги добијат, без разлика на играта.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Добро бе полека, има уште многу до крајот. Кога влегов во темата си помислив последно коло се играло
Лелеле па и стекот ти го лајкнал постот, имал спремен курч пост у драфтс и чекал да заврши 0-0 и сеа као демек се согласува со твојов муабет. Брука од просечен коцкар крф ти ебам Стек ја на тебе, разбра?

Бриј, нервен слом, Рики и тебе се да ти ебам, разбра?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Ке имаат уште по кој кикс и двете екипи до крај, само што, кај пул е премногу видливо потпаѓањето под притисок, за разлика од Сити. милнер, најискусен, влегува денес да смени нешто, еден пас не погоди, не ми се веруваше колку лошо изигра. ван дајк уште у прво полувреме им се раздра и на матип, и на робертсон, фабињо, скоро на сите, а обично, тој е најсмирен.

клоп го бодри фабињо и хендо у 93-та, а овој салах. Евертон беа зрели за пораз денес, играа баш онака како што сака пул да им игра секоја екипа, високо и отворено, ама ептен лоши во завршниот пас.

 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
853
Поени од реакции
451
Евертон vs Ливерпул - 2 работи:

1. Броеше ли некој колку "живи топки" му фати Пикфорд на Салах?

2. А, на врвот...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Натпревариве против Јунајтед и Евертон едноставно мораа некако да ги добијат, без разлика на играта.
Koga mu zboram na Peja deka Pool nemaat takov igrac on me prai budala. Salah trebase da im bide takov ama ocigledno covekot ne e za golemi utakmici. Posledni takvi igraci im bea Suarez i Kutinjo, edniot magii pravese so topkata a drugiot znaese so udar od daleku da resi mec.

Premnogu zavisi od momentumot Pool, ako dadar prvi gol mozat uste 5 da dadat za 20 minuti, ama ako zapne rabotata togas doagja teskoto. Se slagam so Mad Coko deka im fali kreativen igrac od sredinata, nekoj koj ke gi vrze sredniot red i napadot.

Krivo ke mi bide ako ne osvojat ama samite ke si se krivi, imaa se vo svoi race.[DOUBLEPOST=1551637842][/DOUBLEPOST]
Лелеле па и стекот ти го лајкнал постот, имал спремен курч пост у драфтс и чекал да заврши 0-0 и сеа као демек се согласува со твојов муабет. Брука од просечен коцкар крф ти ебам Стек ја на тебе, разбра?

Бриј, нервен слом, Рики и тебе се да ти ебам, разбра?
Toa sto te dupam tebe i Tomi ne znaci deka sum nepismen i deka ne znam oti moze da se smenat rabotite uste vo slednoto kolo i pak Pool da bide prv. Rano e za skokanje ama vo mnogu los moment padnaa vo forma Pool.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Кур мој ќе ти биде криво те заболе цеф тебе за Пул, прф ќе доеш со канцерогени досетки у темава. Иди таму на фб расправај се со тој педерот кај Пецо брат ми на профил, не кур ми кревај притисок крф ти ебам :kuracc:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Лелеле па и стекот ти го лајкнал постот, имал спремен курч пост у драфтс и чекал да заврши 0-0 и сеа као демек се согласува со твојов муабет. Брука од просечен коцкар крф ти ебам Стек ја на тебе, разбра?

Бриј, нервен слом, Рики и тебе се да ти ебам, разбра?
@Клипче
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom