Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Најчистиот гол што може да го дадат ни го поништуваат. Каков срам се судиите
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ofsajd cist bese za arsenal, zasto aubamejang koga ja podade do lakazet, on bese u ofsajd, i toa e svireno, inace i ja odma se uletav da pisam tuka kakov grabez im se desi ali cela sreka ova t-home vraka, pa se gleda po liniite na teren deka lakazet prvicno bese vo ofsajd i tuka e krenato znameto.
Pa so cekase sto godini da go svirne

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.530
Pa so cekase sto godini da go svirne

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
epa glavniot taa rabota, kasnese, ama bese ofsajd, nema sto da se bunite, ne se glupi sudiite vidoa deka igracov na hadersfild si podade do golman i ja zaeba ali ne go svirea toa taka da si teraa by the book.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Sudiive se za smrtna kazna,sve najmilo da im iznaebam mamiceto nivno,Lakazet ne ja dopira topkata Zanka ja prima i ja gresi nema tuka ofsajd nikakov.Sega i cist penal ne sviri za Arsenal dava zut karton za simuliranje.Sve najmilo da mu iznaerbam na ovoj Tierney
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Не бе, не требало ВАР, ќе се уништел духот на лигата.... абе клошари од наредно коло да се стаа тоа камерете!
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.616
Поени од реакции
12.425
Ај за офсајдот, да, ќе речам каснеше, ама пеналот ?
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
И со Јунајтед покрадоа и сега све да им изнаебам бе све англиско племе необразовано у пичка,тоа егото у гз да си го стаите мочковци
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.530
Sudiive se za smrtna kazna,sve najmilo da im iznaebam mamiceto nivno,Lakazet ne ja dopira topkata Zanka ja prima i ja gresi nema tuka ofsajd nikakov.Sega i cist penal ne sviri za Arsenal dava zut karton za simuliranje.Sve najmilo da mu iznaerbam na ovoj Tierney
druze, aubamejang koga podavase do lakazet, ovoj bese u ofsajd, taka da tuka ofsajdot se aktivira, pomosnikot kreva zname i toa se sviri spored site mozni pravila.
Za penalov na kraj ne vidov tuka moze i ste osteteni ama za ofsajdov nema sto da se bunite najiskreno, a i bolje, zasto dokolku ne bese ofsajd ova ke bese teska krazba sto ke vlijae i psihicki vrz igracive a vaka uste u soblekuvalni ke vidat deka sve bese cisto i regularno. Sea doaga vtoro u koe arsenal gazi taka da cemu nervoza, 2 gola davate i toa e toa.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
druze, aubamejang koga podavase do lakazet, ovoj bese u ofsajd, taka da tuka ofsajdot se aktivira, pomosnikot kreva zname i toa se sviri spored site mozni pravila.
Za penalov na kraj ne vidov tuka moze i ste osteteni ama za ofsajdov nema sto da se bunite najiskreno, a i bolje, zasto dokolku ne bese ofsajd ova ke bese teska krazba sto ke vlijae i psihicki vrz igracive a vaka uste u soblekuvalni ke vidat deka sve bese cisto i regularno. Sea doaga vtoro u koe arsenal gazi taka da cemu nervoza, 2 gola davate i toa e toa.
1-3 прво 1-3 второ бајо,се да им изнаебам мило.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
druze, aubamejang koga podavase do lakazet, ovoj bese u ofsajd, taka da tuka ofsajdot se aktivira, pomosnikot kreva zname i toa se sviri spored site mozni pravila.
Za penalov na kraj ne vidov tuka moze i ste osteteni ama za ofsajdov nema sto da se bunite najiskreno, a i bolje, zasto dokolku ne bese ofsajd ova ke bese teska krazba sto ke vlijae i psihicki vrz igracive a vaka uste u soblekuvalni ke vidat deka sve bese cisto i regularno. Sea doaga vtoro u koe arsenal gazi taka da cemu nervoza, 2 gola davate i toa e toa.
Ако го гледаше помошниот судија, го дигна знаменцето кога противникот му подаде на Лаказет. Пред тоа не крена знаме. Очигледно е дека не сака Арсенал да води на полувреме. Друго објаснување немам.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
druze, aubamejang koga podavase do lakazet, ovoj bese u ofsajd, taka da tuka ofsajdot se aktivira, pomosnikot kreva zname i toa se sviri spored site mozni pravila.
Za penalov na kraj ne vidov tuka moze i ste osteteni ama za ofsajdov nema sto da se bunite najiskreno, a i bolje, zasto dokolku ne bese ofsajd ova ke bese teska krazba sto ke vlijae i psihicki vrz igracive a vaka uste u soblekuvalni ke vidat deka sve bese cisto i regularno. Sea doaga vtoro u koe arsenal gazi taka da cemu nervoza, 2 gola davate i toa e toa.
Се сеќаваш на голот на Алексис кога играше за Арсенал во ФА Купот?И тука имаше офсајд према Рамзи ама не ја допре топката,па Алексис утрча и збибери гол.Може не е иста ситуацијата ама и тука Лаказет нема никаков допир со топката,ја остава и Занка ја додава назад и греши и судијат свири офсајд?Како жити се.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.530
Ако го гледаше помошниот судија, го дигна знаменцето кога противникот му подаде на Лаказет. Пред тоа не крена знаме. Очигледно е дека не сака Арсенал да води на полувреме. Друго објаснување немам.
тоа е зашто чекаше да види како ќе се одвива целата ситуација, условно речено, даде и он предност, ама со оглед дека грешката на играчов од хадерсфилд се случи веднаш после пасот на аубамејанг, офсајдот сеуште си беше активиран.
Фактот што не кренал офсајд одма не значи и дека не било, еве да речеме да имаше ВАР, секако голот ќе беше поништен така да џабе е ова бунење.
Инаку реков погоре, и ја се улетав одма ко вас ама после репетицијата го променив својот став, и мене инаку ми одговара да водите и тоа со 2 гола минимум у мрежа на хадерсфилд. :)
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Ејди,ејди чист гол на Лаказет му поништи еј :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom