Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
Koja mashina e Mendi bekovska verzija na Adriano se gazi pred nego topovska leva noga plus malce chuknat vo glata
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Е ова е игра од Менди а не она лани кога против Борнмаут го шетаа по сите страни.

Језда Хадерсфилд не е мерило ама ми делува дека не се веќе толку зависни од КДБ како лани.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Најголемо засилување ќе биди Менди оваа сезона за Сити, со оглед на тоа што ланска сезона скоро цела ја пропушти


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
У дефанзива не ми стои баш најсигурен Менди, поготово минатата со Арсенал имаше неколку грешки назад, ама затоа напред е коска, многу добар центаршут има.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Титулава на сити после утакмицава ќе им ја дадат или?
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Многу им фалеше Менди на Сити лани, особено во офанзивниот дел.[DOUBLEPOST=1534683865][/DOUBLEPOST]

Од гол-аут нема офсајд.
Да да, мислев од рака дека ја рогна.
Зашо имаше снимка претходно од шутот на Хадерсфилд и касно уклучи режисерот.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Не е срамно да кажеш послаб тим, пошто и Е послаб. Не те прави помал фан ако си признаеш дека во моментот во твојот клуб нешто не штима. Јас би рекол дека Јунајтед е дури четврти фаворит за титулата оваа сезона. Пред нив би ги ставил Сити, Ливерпул и Челзи. Па и еден Тотенхем е тука некаде по квалитет.

Инаку мене (а и на повеќето од мојата генерација) асоцијација на Премиер лигата ми се Манчестер Јунајтед и Арсенал, а не Ливерпул. ;)
До годините е;)
Јас како навивач на Јунајтед, до пред 10 години кога набројував јаки клубови во ПЛ, почесто прво ќе кажев Ливерпул па после Јунајтед. Иако Арсенал пред десетина години здравје ни земаше, никогаш него, Челзи или па чувај боже Сити не сум ги сметал за елита на ПЛ. Сите они си имаа одреден период на вледеење во ПЛ ама далеку од влијанието на МУ и Пул.:toe:
Што се однесува за оваа година прв фаворит е Сити, иако де Брујне им се повреди, па Ливерпул а натаму сам бог знае. Само знам дека Тотенхем сигурно нема да биде сериозен и до крај да биде во борба за прво место.
Челзи добро тргна и ако остане Азар, може и ќе имаат добар пласман .....
За Јунајтед и Арсенал не би типувал ништо иако лично мислам дека ќе бидат најмалку 4 места разлика.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Да исштампаат маички само...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Агуеро со една нога е појак од Хари Кејн ама не е Англичанец јбг


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom