Premier League - Season 2018/2019

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од dragonsky, 11 јули 2018.

?

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?

 1. Манчестер си ти такав сам и ја

  20,3%
 2. Мурињо тепа бајо мој, секад у втора сезона растура он.......

  10,9%
 3. Хеви метал фудбалот на Клоп, Салах и друштвото

  34,8%
 4. Кејн е надреален. Време е за Тотенхем!

  4,3%
 5. Челзи. Донев ме лажеше дека знаеле што прават.

  9,8%
 6. Унаи Емери - шампион у прва сезона. Гранит Џака МВП. Ќе летаат високо топџиите!

  13,7%
 7. Лестер! Малце заспаа последниве 2 сезони али сега се враќаат!

  6,3%
 1. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  1.352
  Допаѓања:
  2.129
  Ако Сити победат се’ до крај ќе имаат низа од 14 победи по ред. :eek: Поимпозантно освојување на титула - здравје. Само не ми стои дека ќе биде така. Мислам ќе се лизнат баш против Јунајтед. Ливерпул после оваа победа би требало самодовербата да им рипне до плафон и да изгазат се’ до крај ама ајде да не ги урочам...
   
  На Bateman му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  28.264
  Допаѓања:
  68.856
  Нормално дека сакам да освои Ливерпул ама па и 14 победи по ред, нема да биде незаслужено дефинитивно.
   
 3. placeb

  placeb place_b

  Член од:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  1.481
  Допаѓања:
  1.157
  Знае ли некој што е финтата со прославата на Салах.... 56927358_2414064525291578_8382274727124664320_n.jpg
  Изгледа гледал Ејс Вентура :
  (издржливост)
   
 4. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  28.264
  Допаѓања:
  68.856
  У пост меч кажа дека му дошло од никаде да прослави така, нема никаква заднина.
   
 5. placeb

  placeb place_b

  Член од:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  1.481
  Допаѓања:
  1.157
 6. Invader

  Invader I am not in danger, I am the danger!

  Член од:
  17 ноември 2008
  Мислења:
  17.020
  Допаѓања:
  18.948
  Да да, затоа два пати прослави на исти начин. Инстинктивно :icon_mrgr:
   
 7. Krk1

  Krk1

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  3.352
  Допаѓања:
  4.831
  Нешто заради тоа што му викаа дека е терорист навивачите на Челзи, па контра на тоа.
   
 8. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  28.264
  Допаѓања:
  68.856
  Контра од терорист е некој што практикува јога?
   
 9. Krk1

  Krk1

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  3.352
  Допаѓања:
  4.831
  I'm reaching. :icon_mrgr:
   
 10. placeb

  placeb place_b

  Член од:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  1.481
  Допаѓања:
  1.157
  Ма, која јога:neetaka:....по теренот страв и трепет...велел дека плука за да повеќе лизга кога прославува голови: 0_JS168151658.jpg
  А од кај му дошла идеја ?
  Еве од каде :

  P.S. И фризурата му е како на Ејс, така да, да не ја спамаме темата...Се ' се знае за Салах. (не е од вчера)
   
 11. mkgunner

  mkgunner

  Член од:
  8 септември 2008
  Мислења:
  8.769
  Допаѓања:
  5.998
   
  На Teknologix му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ВардарскиМКД

  ВардарскиМКД

  Член од:
  3 ноември 2009
  Мислења:
  1.597
  Допаѓања:
  3.509
  Сака да каже дека ќе гласа за Сиљановска. Претседател на МК Александрија, кој ве ебе комуњари Салах е наш. :ojeaa:
   
  Scirea, Peja989, Che59 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. K!KI

  K!KI

  Член од:
  28 март 2015
  Мислења:
  3.009
  Допаѓања:
  5.244
  Ете до некни плукавте по имигрантите сега ги возвишувате. :kuracc:
   
  На ВардарскиМКД му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ВардарскиМКД

  ВардарскиМКД

  Член од:
  3 ноември 2009
  Мислења:
  1.597
  Допаѓања:
  3.509
  Ни земаат работни места. :D
   
 15. mkgunner

  mkgunner

  Член од:
  8 септември 2008
  Мислења:
  8.769
  Допаѓања:
  5.998
  Ајде дома

  Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
   

Сподели преку: