Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Чемпионс како бесплатна меана стана.Кој стигна пијачка ќе му земи. Дај и јас нешто да си порачам :D
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
ТОП 6, редоследно

СИТИ
ЛИВЕРПУЛ
ЈУНАЈТЕД
АРСЕНАЛ
ЧЕЛЗИ
ТОТЕНХЕМ

Сити ќе си гази уште долго, се додека е тука ќелајот нема никој да им земе титула. Ливерпул го ставам пред Јунајтед само поради енергијата што јс имаат во тимот со Клоп, не поради засилувањава. Пола од нив ги имам гледано максимум 3 пати и ќе им треба време за да легнат во екипава, машинерија како Сити не верувам дека можат да сопрат. Јунајтед шта речи, едвај чекам да му ги акнат клоците на Мурињо, што веројатно ќе се деси ама не така драматично како во Челзи. Реално трето место им е максимумот, а испод 4то многу тешко дека ќе завршат, ипак Мурињо е на клупа знае копилето како ( не дека не завршил испод) ќе гребе со сите четири. Од мојве очекувам едно 7 пати поорганизирана игра, трчање, желба, страст за игра. Да ми ја вратат и мене страста што ја изгубив последниве 3-4 години. Има Емери квалитет да догура со овај тим до 4то место, дотолку што Челзи се радпад систем моментално, а Тотенхем неможе и 3та сезона да игра со истиот тим и да држи топ 4, тие ќе лизгаат многу сезонава. Тие 200 седишта плус од Емирати, што btw уште ги немаат наместено има да им се удрат од глава. Таква мрланхолија има да ги зафати што ова што му се дешава на Арсенал ќе им изгледа како Утопија. Челзи реков растур систем се на секое поле, ако замине Хазард никој не ги враќа на колосек.

Од 7мо до 10то очекувам да бидат Евертон, Вест Хем, Палас и Лестер

Долу ќе биде покол, Барнли може да исплива нагоре ако бидат барем блиску до ланска сезона, се останато ќе се бори за оостанок до последно коло
 
B

Beginner

Гостин
Челзи ке изненадат ке освојат оваа сезона. 2018/2019 coming


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.442
незнам зашо мислиш дека Тотенхем ке уназадуваат
со истиот тим и тренер од прошлата сезона плус некој нов играч очекувам добар пласман
од шесткава мислам Челзи ке е последен поготово без Куртоа и Азар ако останат



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
незнам зашо мислиш дека Тотенхем ке уназадуваат
со истиот тим и тренер од прошлата сезона плус некој нов играч очекувам добар пласман
од шесткава мислам Челзи ке е последен поготово без Куртоа и Азар ако останат



Sent from my iPhone using Tapatalk
Таква атмосфера иќе имаат во екипата, сите знаат дека нема да има пари за трансфери сега, ќе им падне мотивација, јасно им е и нив дека неможат да земат титула, ќе почнат да бараат трансфери како што бараше Вокер, Роуз ете го Алдервирњлд на година од договор е ќе си оди најверојатно. Кејн ја држи екипата ама не за долго сигурно, ако тој повлече нога им следи полош период него тој на Арсенал
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.442
Од тоа копиле во Интер до ова сега има огромна разлика. Хајпот не е воопшто кај Ливерпул и Сити. Под дифолт се разбира од Јунајтед дека се очекува да освојат титула т.е. ако не освојат, сезоната се смета за неуспешна. На Мурињо е дали ќе купува или не. Мене барем од ова до сега ми повеќе ми мириса на сезоната со Челзи кога беше 10ти и доби отказ, него на таа во Интер.
ептен си субјективен
под дифолт и Пул треба да освојат на тие трансфери
ако до вчера се збореше дека 2 место е неуспешна сезона за Јунајтед зашо сега не би било тоа и за Пул?
изговори више немате а богами и ремет ке неможете да мавате ако потфрлите
интересното е што мора некој од Клоп и Моу да освои сезонава иначе клоците, барем од моја гледна точка


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.442
Таква атмосфера иќе имаат во екипата, сите знаат дека нема да има пари за трансфери сега, ќе им падне мотивација, јасно им е и нив дека неможат да земат титула, ќе почнат да бараат трансфери како што бараше Вокер, Роуз ете го Алдервирњлд на година од договор е ќе си оди најверојатно. Кејн ја држи екипата ама не за долго сигурно, ако тој повлече нога им следи полош период него тој на Арсенал
Кејн потпиша нов договор теорија нема да си иде годинава
реално и не им требаат многу нови играчи, плус позрели ке бидат
неколку сезони веќе не е тој тотенхем од порано шо беше 6 место закован


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Кејн потпиша нов договор теорија нема да си иде годинава
реално и не им требаат многу нови играчи, плус позрели ке бидат
неколку сезони веќе не е тој тотенхем од порано шо беше 6 место закован


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не реков дека ќе си оди сега Кејн, ама на подолг период кој се шансите да остане во Тотенхем?
Само титула е некаква гаранција за да го задржат и да напредуваат, а тоа моментално е научна фантастика.
Многу добро знаеш кој се не си замина од Арсенал заради таквото "домаќинско" работење. Титулите носат играчи не стадионот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
На два ума ќе биде Цането за идење во иднина, во случај нели Тотенхем да немаат тим за борење за ЛШ и ПЛ. Дали да остане во Тотенхем и да го надмине Ширер или да си замине некаде во странство и да освојува трофеи. Во друг ПЛ клуб нема теорија да игра, го знаеме тоа одамна.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.442
Не реков дека ќе си оди сега Кејн, ама на подолг период кој се шансите да остане во Тотенхем?
Само титула е некаква гаранција за да го задржат и да напредуваат, а тоа моментално е научна фантастика.
Многу добро знаеш кој се не си замина од Арсенал заради таквото "домаќинско" работење. Титулите носат играчи не стадионот.
чекај чекај
јас ти реплицирав за сезонава дека нема они да се баш шесто место
сеа не ми спомињај на долгорочно
реално очекувам тотенхем да е над челзи а може и над арсенал, незнам од емери шо да очекувам искрено


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
Former Aston Villa and Chelsea defender John Terry is set to retire from football and has a choice between taking up a role at Sky Sports or turning to management.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
чекај чекај
јас ти реплицирав за сезонава дека нема они да се баш шесто место
сеа не ми спомињај на долгорочно
реално очекувам тотенхем да е над челзи а може и над арсенал, незнам од емери шо да очекувам искрено


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не ме разбираш. И ја ти кажувам за сезонава дека ќе се шести од која причина и баш заради тоа Кејн ќе ги запали патиките наредна
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Не ме разбираш. И ја ти кажувам за сезонава дека ќе се шести
За ваква изјава треба многу повеќе храброст отколку за на пример „Арсенал ќе се шампиони“.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.442
Не ме разбираш. И ја ти кажувам за сезонава дека ќе се шести од која причина и баш заради тоа Кејн ќе ги запали патиките наредна
голем оптимиста си искрено за да беруваш у ова што го пиша



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
За ваква изјава треба многу повеќе храброст отколку за на пример „Арсенал ќе се шампиони“.
Треба само логички да ги согледаш работите од перспектива на тоа што му се деси на Арсенал.
Патем Арсенал беше триктратен шампион пред да му се деси тоа што му се деси со изградбата на Емирати, во неспоредливо подобра ситуација од оваа на Тотенхем
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom