Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Реално Заха е предобар за екипа како Кристал Палас. Во Јунајтед дојде во многу лош период, ама верувам ако не во топ 6, слободно може да биде топ избор за екипа како Евертон и сличните кои имаат за цел да фатат место во Лига Европа. :)
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
mislam deka palas godinava nema da se borat za opstanok isto i west ham , sauthamthon i newcastle bi trebalo da nemaat problemi so opstanokot , treba mosi da napreme anketa i za koj ispagja ,no godinava mi se cini deka glavni kandidati ke bidat ; kardif, hadesfild,brajton i fulam ,
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
mislam deka palas godinava nema da se borat za opstanok isto i west ham , sauthamthon i newcastle bi trebalo da nemaat problemi so opstanokot , treba mosi da napreme anketa i za koj ispagja ,no godinava mi se cini deka glavni kandidati ke bidat ; kardif, hadesfild,brajton i fulam ,
Според мене Кардиф Хадер и Брајтон испаѓаат, Фулам ќе се тука негде околу зоната ама првиве три мислам дека ќе идат у Чемпионшип.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.338
Реално Заха е предобар за екипа како Кристал Палас. Во Јунајтед дојде во многу лош период, ама верувам ако не во топ 6, слободно може да биде топ избор за екипа како Евертон и сличните кои имаат за цел да фатат место во Лига Европа. :)
Јас мислам дека е доволно добар за топ 6 тим. Во јак клуб и уште повеќе може да се подобри, плус нема целиот тим да мора да го влече на грб. Само во Сити и Ливерпул моментално нема место за него, во Челзи, Јунајтед, Тотенхем и Арсенал одлично би се вклопил десно. Тотенхем и Челзи беа веќе заинтересирани летово, ама нејќеа Палас да слушнат ништо помалце од 75 милиони. Сега со нов 5 годишен договор уште повеќе ќе бараат.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Кај нас никој не му даде сериозна шанса да се докажи. Ми беше интересен играч и имав голема надеж во него. Да останеше САФ ќе беше уште поголем зверотиња од сега. ЛВГ копукот го набрка уште од на припреми, а како ќе ни легнеше сега по десната страна каде сме во дефицит.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.491
Поени од реакции
62.239
Интересно е како би се снашол во поголем клуб со права шанса.

Вака, кога ке изигра потпросечна партија во Палас поминува под радарот, што не би било случај да е во поголема екипа.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.592
Поени од реакции
10.235
И без КДБ би освоиле титула реално.. Бернардо ќе експлодира сезонава.. Немат играч шо неможат да заменат освен голманот
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.572
Поени од реакции
38.702
И без КДБ би освоиле титула реално.. Бернардо ќе експлодира сезонава.. Немат играч шо неможат да заменат освен голманот
Па Гвардиола штом ги води бившиот тренер на барса мора да експлодираат него како
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
КДБ не е играч што страда често од повреди требаше уште еден месец да одмара после СП, се гледаше и таму дека е исцеден, мислам дека најголема минутажа имаше лани во цела екипа на Сити ако го тргнеме Едерсон на страна.

Бернардо не ама Марез може да ја надополни креативната празнина, да им се случеше ова лани мислам дека ќе имаа крах.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom