Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Зш вртена, беше тренер на тимот за кој навивам, доволно го познавам какво копиле е. :) Реално сите сме свесни дека мора да се појача Јунајтед, и верувам дека ќе биде така, а сигурен сум на Мурџо му одговара да не е фаворит зашо увек кај и да бил тренер пробува да го симне притисокот од играчите на било каков начин, а ова со Пул и Сити му доаѓа како кец на десетка.
Од тоа копиле во Интер до ова сега има огромна разлика. Хајпот не е воопшто кај Ливерпул и Сити. Под дифолт се разбира од Јунајтед дека се очекува да освојат титула т.е. ако не освојат, сезоната се смета за неуспешна. На Мурињо е дали ќе купува или не. Мене барем од ова до сега ми повеќе ми мириса на сезоната со Челзи кога беше 10ти и доби отказ, него на таа во Интер.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.374
Поени од реакции
42.565
Од тоа копиле во Интер до ова сега има огромна разлика. Хајпот не е воопшто кај Ливерпул и Сити. Под дифолт се разбира од Јунајтед дека се очекува да освојат титула т.е. ако не освојат, сезоната се смета за неуспешна. На Мурињо е дали ќе купува или не. Мене барем од ова до сега ми повеќе ми мириса на сезоната со Челзи кога беше 10ти и доби отказ, него на таа во Интер.
Како жити се ти мириса дека Јунајтед ќе биде 10ти? :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Па би било чудно ако не му пукне нешто во третата сезона :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не може да тепаш 1-0 со Смолинг и Џонс како опции во одбраната а со оглед на тоа дека Баји мака мачи со повредите и првотимци. Тоа може со стопери како Фердинанд, Видиќ, Карваљо, Тери, Лусио, Самуел итн.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Од тоа копиле во Интер до ова сега има огромна разлика. Хајпот не е воопшто кај Ливерпул и Сити. Под дифолт се разбира од Јунајтед дека се очекува да освојат титула т.е. ако не освојат, сезоната се смета за неуспешна. На Мурињо е дали ќе купува или не. Мене барем од ова до сега ми повеќе ми мириса на сезоната со Челзи кога беше 10ти и доби отказ, него на таа во Интер.
Како бе не е хајпот кај Ливерпул и Сити? Па глеј што све купи Ливерпул летово, а Јунајтед само Фред до сега. Секако дека хајпот ќе е кај нив и први ќе бидат на тапет кај медиумите. Нормално, и Мурџо ќе си биде ама ти викам сега за сега во сенка е на Ливерпул и Сити, а тоа него му одговара.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Од Јунајтед секоја година се очекува да освои ПЛ и така и треба да биде, можностите се друга работа ама ни јас не се согласувам дека кај Сити и Ливерпул не бил хајпот. Ливерпул си ги пополнија сите дупки за кои се пишуваше дека им фалат а Сити си го купија Марез на и онака одлично скоцканата екипа кој ќе го одмара КДБ како плеј.[DOUBLEPOST=1532175417][/DOUBLEPOST]@Chazzspaz другар во смешни слики ставај вакви слики
 
Последно уредено:
S

silmarillion

Гостин
Сити ќе си измеље пак и уште у фебруар ќе се одделат за титула ко едини контендери. Рестото ќе остане боранија што ќе губи од некој што завршил четврт у Шпанија или гнасна жабарска екипа.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Види го Чемпионс плива у пари чим со сите се клади, дај некој динар отвори нова лига на сокер менаџер.:D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.374
Поени од реакции
42.565
Види го Чемпионс плива у пари чим со сите се клади, дај некој динар отвори нова лига на сокер менаџер.:D
Не ти требаат пари за да се кладиш дека Јунајтед ќе заврши пред Ливерпул. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom