Premier League - Season 2017/2018

#МукиАут


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Henrikh Mkhitaryan je zabeležio isti broj asistencija za 8 utakmica u Arsenalu kao što je za celu epizodu u Mančester Junajtedu!

Није лоше
Можеби нешто подобар е, ама на некои утакмици пак истиот проблем од Јунајтед му се гледа. Не знам кој е поголема мрза само Озил или Михтаријан. Технички се ептен потковани, ама некогаш на терен се влечат ко пензионер до пазар.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Да немавме кловнови во одбрана ко Еванс и Смојлинг до сега Де Геа ќе го имаше на листава.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Да немавме кловнови во одбрана ко Еванс и Смојлинг до сега Де Геа ќе го имаше на листава.
Da go nemavte de gea sea ke se borevte za opstanok
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Можеби нешто подобар е, ама на некои утакмици пак истиот проблем од Јунајтед му се гледа. Не знам кој е поголема мрза само Озил или Михтаријан. Технички се ептен потковани, ама некогаш на терен се влечат ко пензионер до пазар.
Да го имаат Матич, Канте или некој сличен позади има мајки да е.аваат со Озил двајцата позади Оба ама со џака позади редовно тие ќе бидат на тапет.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Мене не ми јасна една работа, што излегува од устата на Карагер, некако многу течност како за обична плунка, или ја збирал цел пат и нашол место и време каде да се истури :ROFLMAO:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Реално - не по негова вина :D
Па делумно е точно ова. Токму за тие сегменти од неговата игра кај нас беше плукан, значи Мики може со топката да направи што сака, исто како Озил како што напоменаа погоре ама оди најди му жар среде утакмица за да го направи тоа. Не памтам вака да сме губеле и него да му текнало да преземе одговорност и да искреира нешто, да повлече.. За истово беше плукан кај нас а и ќе биде и кај вас, ви го напоменав мислам во фан клуб, инаку дека е квалитетен фудбалер, нема збор.

Да ја имаа и Мики и Озил решителноста на Руни, Суарез на пример, кај ќе им беше крајот.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Не може да е преценет кога никој не го цени, сфе му ебам босанско.

Што бе никој ? :)[DOUBLEPOST=1520849444][/DOUBLEPOST]

Фановите на Евертон увек не брукале вака.[DOUBLEPOST=1520849883][/DOUBLEPOST]
п.с. Можно е бе стварно толку да личам на Кејн? Секој шо прати фудбал ова ми го вели. :D
Можно е бе брат. Еве пред некој ден у Гранап случајно ми се отвори твој коментар на фб и касиерката ми вика еј од кај го знаеш Хари Кејн? Одма попусче лапав.
Исто вчера седиме со другарчиња ,едниот фан на Тотенхем и си има страна на фб за Тотенхем. Гледам пишал пост за повредата на Кејн и тебе те стаил.
Му викам абе не е Кејн , он запнал тој е па тој. 30 минути се убедувавме. На крај ме убеди.


Јас и не пратам фудбал па ист си ми, не па на некој што прати.
 
Последно уредено:

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Штета што тогаш капитенот, лидерот, легендата се лизна на банана... хехе
Pa i Barcelona ve dupna 2 pati u finale pa nikomu nishto. A chelsea osvoi u sred Minhen protiv Bayern Minhen!

Se sekjavame na vas Bayern sho vi napravi...

Nesho kako ova na primer:

 
R

red.devil

Гостин
Pa i Barcelona ve dupna 2 pati u finale pa nikomu nishto. A chelsea osvoi u sred Minhen protiv Bayern Minhen!

Se sekjavame na vas Bayern sho vi napravi...

Nesho kako ova na primer:

Јако. Ај најди видео и од Москва. Имаш најразлични компилации со капитенот во главна улога. :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom