Premier League - Season 2017/2018

#МукиАут


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2009
Мислења
8.588
Поени од реакции
10.227
Јаја е презаситен, во години е веќе а и неговото во Сити веќе го направи, Гундоган е хроника, клупа играчи се тоа, за Бернардо мене ми е мистерија зошто толку е блед, а лани за Монако палеше.
Па Гундоган лани пред да се повреди веројатно беше и најјак играч за Сити.. Памтам против Барса искина.. Клупа играч не е само шо моментално Силва и КДБ ретко кој би ги седнал на клупа.. А Бернардо ти е 'luxury' играч според мене од типот на Мата, Озил итн.. Во одреден систем можи да бидат играчишта а во друг непотребни.. Монако откако се расклопи сите играчи ко да ја изгубија магијата (освен Мбапе).. И Бакајоко е тежок пацер.. ЛШ лани беше ко Јаја во најдобри времиња
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Па Гундоган лани пред да се повреди веројатно беше и најјак играч за Сити.. Памтам против Барса искина.. Клупа играч не е само шо моментално Силва и КДБ ретко кој би ги седнал на клупа.. А Бернардо ти е 'luxury' играч според мене од типот на Мата, Озил итн.. Во одреден систем можи да бидат играчишта а во друг непотребни.. Монако откако се расклопи сите играчи ко да ја изгубија магијата (освен Мбапе).. И Бакајоко е тежок пацер.. ЛШ лани беше ко Јаја во најдобри времиња
Не, не го деградирам Гундоган, само дека не е играч на кој можеш да се ослониш цела сезона поради повредите, затоа пишав клупа играч.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Па Гундоган лани пред да се повреди веројатно беше и најјак играч за Сити.. Памтам против Барса искина.. Клупа играч не е само шо моментално Силва и КДБ ретко кој би ги седнал на клупа.. А Бернардо ти е 'luxury' играч според мене од типот на Мата, Озил итн.. Во одреден систем можи да бидат играчишта а во друг непотребни.. Монако откако се расклопи сите играчи ко да ја изгубија магијата (освен Мбапе).. И Бакајоко е тежок пацер.. ЛШ лани беше ко Јаја во најдобри времиња
Поминал покрај Јаја Бакајоко со играта од лани. Шибаа покрај него ко да не постои.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Лесно да правиш терминатори од екипата во која само одбрана е купена 300m.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
за Бернардо мене ми е мистерија зошто толку е блед, а лани за Монако палеше.
У страшна форма влегоа Стерлинг и Сане, а и друг тип на играч е Бернардо, левак на десно крило, техничар, кој често влегува према средина, Стерлинг и Сане од друга страна примети колку широко играат по страна, пребрзи се, и со тоа отвараат премногу простор за Де Брујн и Силва, у моментов повеќе им одговараат на стилот на игра :D Иначе топ играч си е Бернардо, би требало повеќе минутажа да добива периодов со згуснатиот распоред
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Троубек сандеј. Да се потсетиме на овој легендарен пост...
(а и на времињата кога имаше посебни теми за дербињата, кои достигнуваа по 70-80 страни)

Ај сеа вака. Одиме со ред.

Првиот црвен - ЧИСТ!
Вториот - дискутабилно, контактот беше минимален.
Голот - Мислам дека ако играчот е зад голманот нема офсајд. @Ilumious нека почепка по правилата, јас неам време :D. А може и @Џони Вајсмилер да ни каже.
И уште една грешка - ЧИСТ ПЕНАЛ ЗА Јунајтед.
:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Грешен е насловот, се мисли на играчи од ПЛ а голови+асистенции од сите натпреварувања.
Како и да е, ептен underrated.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Троубек сандеј. Да се потсетиме на овој легендарен пост...
(а и на времињата кога имаше посебни теми за дербињата, кои достигнуваа по 70-80 страни)


:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
На секои 2 години сакаш да вадиш лајкови од постов :( :(
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
На секои 2 години сакаш да вадиш лајкови од постов :( :(
Прв пат го вадам мислам, драгонски е тој што често ти го спомнуваше. А и со право :D

Отворете темата стварно, има ептен јаки муабети :D

Скоро 5 години подоцна, остана единствениот начин Јунајтед да дојде до победа на СБ. Нерегуларни црвени картони и голови.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Па кој ве научи вака бе племе ви е. ем??!?
ЧЕТВОРИЦА на еден
Стив Боулд пријател, морат да предиш како маче пред Венгер изгледа, за ваква организација не си седнат до него, БРУКИ

https://twitter.com/IanWright0/status/937276921397817344
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307

"I allowed them [Spurs] to self-destruct so all the media, all the people in the world went: 'Tottenham lost the title.'

"If I sent three players off from Tottenham, what are the headlines? 'Clattenburg cost Tottenham the title.' It was pure theatre that Tottenham self-destructed against Chelsea and Leicester won the title."

Asked if he helped to "script" the game, he replied: "I helped the game. I certainly benefited the game by my style of refereeing.

"Some referees would have played by the book; Tottenham would have been down to seven or eight players and probably lost and they would've been looking for an excuse.

"But I didn't give them an excuse, because my gameplan was: Let them lose the title."

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom