Premier League - Season 2017/2018

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од ManUtdChampions, 15 јули 2017.

?

#МукиАут

 1. Јес

  31,9%
 2. Ноу

  20,4%
 3. Натинг њу фор дис клаб

  47,8%
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  10.842
  Допаѓања:
  21.972
  Ете, заврши и сезонава што заврши, освен испаѓањето од лига на уште два тимови, не гледам нешто друго да не е веќе одлучено. Сити презаслужено си ја освоија титулата, немаа совршена сезона како што сакаа, ама затоа тука е бунарот без дно, уште 500 милиони на лето и во нови походи.

  Но, следната сезона, ако некој стварно заслужува конечно да стане шампион на Англија, тоа е Ливерпул и мило ќе ми биде они со Клоп да го направат тоа, секако навивачки ја ќе се надевам на Арсенал ама пошто тоа веќе не е ни во домен на научна фантастика, треба Ливерпул конечно да го прекине многудеценискиот пост.
   
  На kazioX, devilko, marinetti и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  9.270
  Допаѓања:
  5.523
  Dur ne stignala treta svetska... Ushte 50 Salasi da kupat toj tim ne ti osvojuva Premier Liga bratche. Sekad ke ima nov Dzerard koj sho ke se lizga, dupki u odbrana ko shvicarsko sirenje, golemi variranja u igrata u sred sezona.
   
 3. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  6.720
  Допаѓања:
  7.239
  Добро барем Челзи ќе има амбиции за ЛЕ и догодина.
   
 4. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  9.270
  Допаѓања:
  5.523
  Go imam proslaveno sekoj mozhen trofej na Chelsea sho postoi i sho mozhe da se osvoi. Od koga navijam za klubot... Taka da... Nekoj kje si cheka za Premier Liga, nekoj Champions League... i taka.
   
  На cholismo му/ѝ се допаѓа ова.
 5. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  2.862
  Допаѓања:
  6.526
  Моментално имаат 87 бода на 5 кола пред крај, технички се во можност и за сезона со 100 поени (мислам рекордот беше 90 на Челси? Така да посекако рекорд би постаивле), а еве и да се опуштат и би имале на крај 95 поени, 95 факинг поени... Ако ова не им е совршена или сезона како што сакале, се плашам каква ќе им е совршената :D
   
 6. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  10.842
  Допаѓања:
  21.972
  Има тимот недостатоци, ама од забеганиот Ливерпул во првата сезона на Клоп до овој кој обезбеди топ4 уште во февруари и кој е на чекор од финале на ЛШ има голема разлика, а кој друг моментално би можел да го предизвика Сити како вистински конкурент освен Ливерпул?

  Јунајтед можеби, но таму предвидувам мелтдаун на Мурињо некаде во октомври-номври во новата сезона, Тотенхем ќе колабираат летово, Челзи уште нема да може да се состави
  --- Споено дупло мислење, 16 април 2018 ---
  Пред се во ЛШ мислев, Гвардиола посебно за тоа беше донесен, они и со Пелегрини титули дома освојуваа
   
  На FilipMKD007 и the_kop им се допаѓа ова.
 7. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  9.270
  Допаѓања:
  5.523
  Okej, u pravo si. Taka e. Ali sekogash fali neshto vo toj tim da zadade kraen udar i da osvoi nesho... Nesho BITNO!

  Junajted? Toa ti se prvite galaktikosi na Real Madrid koga imaa prejaki igrachi, hemija u timot 0 i koj stigneshe gi pleskashe osmina finale LSH.

  Chelsea bolje da ne igra ni liga evropa. Bolje sezona kje istera. Kje sobereme mozhda nekoj usran miki maus/cocacola/heineken/makijato kup.
  --- Споено дупло мислење, 16 април 2018 ---
  Abe da dojden eden Real Madrid kje gi pleska site ko mali deca vo ligava. So City kje se jadat i toa kje bide toa. Pomina odamna vremeto 3 ekipi angliski vo polufinale LSH.
   
  Последно уредено: 16 април 2018
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 8. the_kop

  the_kop Модератор

  Член од:
  14 јануари 2011
  Мислења:
  10.337
  Допаѓања:
  13.477
  Da6ATRdX4AA02RK.jpg
  После поразот од Тотенхем во октомври и "Ловрен шоуто", во 25 кола Ливерпул има примено најмалку голови во цела лига (19), има дадено најмногу (64) и само Сити има 5 бода повеќе освоени.
  Можат до крајот на сезоната да се изрезилат и не знам ти што, ама огромен напредок има цел тим, пред се дефанзивно.
   
  На dragonsky и marinetti им се допаѓа ова.
 9. Топче

  Топче Арсеналиста

  Член од:
  18 септември 2010
  Мислења:
  8.520
  Допаѓања:
  12.607
  Арсенал прв - во примени голови :D
   
 10. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  21.746
  Допаѓања:
  32.370
  Табела од 23-ти Октомври, 23 Октомври, 23 Октомври, 23 Октомври...
   
  На Вујко му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  26.991
  Допаѓања:
  65.705
  Конкретно е после бруките што ни се задесија со Сити и Тотнем, затоа е тој датум :D
  --- Споено дупло мислење, 16 април 2018 ---
  Те молам, неколку децениски :ROFLMAO:
   
 12. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  9.270
  Допаѓања:
  5.523
  Ne e deceniski. Nego nemate osvoeno PREMIER LIGA. 0 tituli.

  Premier League pishi na google. Kje ti otvori koj osvoil.

  City, Blackburn, United, Leicester, Arsenal i Chelsea.
   
 13. red.devil

  red.devil Гостин

  А зошто не од 24-ти или 25-ти или 26-ти....? Океј ми ја сфаќате поентата. :D
  Че се смени нешто табелата? :icon_lol: :icon_lol:
   
  На davidenkou, Morgan Freeman и Peja989 им се допаѓа ова.
 14. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  2.862
  Допаѓања:
  6.526
  Тоа да, иако мислам никој не очекуваше Сити да освои сезонава ЛШ, па колку и да доминирале во лигата, ама елиминацијата од Ливерпул беше неочекувано и неуспех за нив тоа да. Јас сфатив како во лигата да не им е совршена, точно дека освојуваа и со Пелегрини. ама оваа сезона сепак е мислам за во историја да се забележи, за 50 години кога ќе направат листа на најдобри тимови во лигата, покрај нашиот Арсенал 03/04, секако дека ќе стои и тимот на Сити од оваа сезона.
   
  На Peja989 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. the_kop

  the_kop Модератор

  Член од:
  14 јануари 2011
  Мислења:
  10.337
  Допаѓања:
  13.477
  "Табелата" како табела не е битна. Оти табелата се брои од прво коло, не од 23ти септември. Ама е доказ за напредокот на Ливерпул, посебно во одбраната, кој многу го занемаруваат.
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: