Premier League - Season 2016/2017

Кој ќе биде шампион во оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    218
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
http://www.skysports.com/football/news/11743/10916127/harry-arter-on-the-loss-of-his-first-child-grief-and-the-joy-of-parenthood[DOUBLEPOST=1497552030][/DOUBLEPOST]I don't know whether it was the right decision. I just know that, when I was still just a kid, my older sister married a footballer named Scott Parker. When he was playing for West Ham, their kids used to go watch him play with their little Parker kits on, and I thought that was the coolest thing in the world. I always wanted that same feeling that he must've felt. Not that long ago, I was playing fifth-tier football. Now we were playing Manchester United. I just felt like I wanted to make Renee proud of her dad that day.

:facepalm: :(
Каков ролеркоустер имав со емоции кога го читав текстов...не можам ни да замислам како им било на нив. И тој и жена му - људини!

Не го имав видено целото видео со Пеп, кога му кажа "Come and sign me.":pos:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
@Донев

Убаво си кажал се и добри се прогнозите освен таа дека Арсенал нема да заврши у топ4, ќе заврши, тимот воопшто не е лош за топ4 пласман, иако за титула нема сила ни квалитет

За инат наш на сите ќе завршат во топ4, мене лично нема да ми смета тоа да не се случи, да се раздрма статус-кво состојбата, но знам дека на крај ќе се извлечкаат некако како и секогаш.
:cool:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Ако е паметен Клоп сега да земе и двајца квалитетни дефанзивци за прв тим, ќе имаат супер тим со кој ќе може многу посериозно да игра наредна сезона.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Ако е паметен Клоп сега да земе и двајца квалитетни дефанзивци за прв тим, ќе имаат супер тим со кој ќе може многу посериозно да игра наредна сезона.
Па Салах и не е некој вауу играч.
Сезонава го немам гледано и неможам да судам но претходно во Челзи кога беше освен брзина не покажа ништо. Лани го гледав неколку пати за Рома во ЛШ, исти курец ко во Челзи.
Можеби напреднал во последно време не викам не, само мене не ме импресионирал.
Секако клучно е и тренерот колку ќе извади од него.

Слично мислење имав за Мане кога го поврзуваа со Јунајтед па ме демантира во Пул, се надевам овој нема. :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
И сам си кажа денес на интервјуто дека кога дошол во Челзи на 21 година бил дете и неизграден како играч, дека денес е сосема друг момент и реално, треба да си Марио Балотели за да бидеш ист на 20 и 25 години :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom