Premier League - Season 2016/2017

Кој ќе биде шампион во оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    218
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.059
Поени од реакции
57.305
Па нов трансфер рекорд треба да падне за да се земе Кејн.
Сити и Челзи се добро покриени во нападот Арсенал и Пул не верувам дека би фрлиле толку пари единствено останува Јунајтед но не верувам да загризат за Кејн.
Од другите европски гиганти единствено Реал би можел да го земе доколку се решат од Бензема.
Не го гледам Кејн како играч на Реал
Ќе ја помине кариерата во ПЛ мислам :unsure:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147

Тука ве чекам, да му наплатам на Венгер за сите паднати влакна од косава :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Баркли изгледа кај кокошките ќе прави трансфер а неговото место во Евертон ќе го пополни Сигурдсон, sorry @DaniBMW :icon_mrgr:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.059
Поени од реакции
57.305
Баркли изгледа кај кокошките ќе прави трансфер а неговото место во Евертон ќе го пополни Сигурдсон, sorry @DaniBMW :icon_mrgr:
А неговото место во Свонси ќе го пополни Џеј Фултон, па од 2018/19 ќе го пополниме местото на Ипсвич.


Не е сигурно за Сигурдсон. Баш деновиве доста актуелно е тоа прашање во Велс.
Задоволен е во Свонси, лани потпиша и нов договор. И Клемент се надева дека ќе ги задржи Љоренте и Сигурдсон следна сезона.
Џенкинс (ај гитла од Свонси ти) рече не планирал големи реформи, а ако се ослободи од Сигурдсон ќе се неопходни.

Не дека е незаменлив. Убава пара ќе донесе, може солидна замена да се најде, но проблем е што НЕМА да најде Џенкинс.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Баш дојдов да пишам дека Баркли најверојанто заминува од Евертон и дека стварно ме интересира каде ќе оди, со оглед на тоа што стагнираше последните година-две и не ми се верува да го собере некоја поголема екипа. Ако оди кај кокошките да нападнеме за Деле Али, дечкото дефинитвно ќе има страшна кариера. :D
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Баш дојдов да пишам дека Баркли најверојанто заминува од Евертон и дека стварно ме интересира каде ќе оди, со оглед на тоа што стагнираше последните година-две и не ми се верува да го собере некоја поголема екипа. Ако оди кај кокошките да нападнеме за Деле Али, дечкото дефинитвно ќе има страшна кариера. :D
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Па на Спарс им треба играч на таа позиција, повеќе можност за ротирање, а не како оваа сезона кога ја испука само со Али, Сон и Ериксен па кога играа и ЛШ се виде дека се папсани. Само дали ќе сака Баркли да биде на клупа во поголем дел од времето.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Баш дојдов да пишам дека Баркли најверојанто заминува од Евертон и дека стварно ме интересира каде ќе оди, со оглед на тоа што стагнираше последните година-две и не ми се верува да го собере некоја поголема екипа. Ако оди кај кокошките да нападнеме за Деле Али, дечкото дефинитвно ќе има страшна кариера. :D
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Никој не пишал, Дани Алвес наводно бил мета на Тотнем.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.900
Поени од реакции
10.525
Баш дојдов да пишам дека Баркли најверојанто заминува од Евертон и дека стварно ме интересира каде ќе оди, со оглед на тоа што стагнираше последните година-две и не ми се верува да го собере некоја поголема екипа. Ако оди кај кокошките да нападнеме за Деле Али, дечкото дефинитвно ќе има страшна кариера. :D
дечкото стварно е голем фан на Руни и е директна замена негова у буквална смисла, до толку што Руни коа падна од форма исто и овој, шо ти значи да си хард кор фан...
почна некако да ја пимпла многу, враќа топки назад, успорува контри итн итн
значи ако сака да игра подалеку од топ клубовите поготово од кокошките кои имаат подобар од него, ке го заковаат на клупа за сва времена


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Untitled.jpg

Make your selection here: http://bbc.in/2qCFpXt

Само да не земе некој да ми објаснува дека Али и Канте не можат да играат бекови во 3-4-3 формација :D, бидејќи во избор за тим на сезоната не се гледаат тие работи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom