Premier League - Season 2016/2017

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од the_kop, 26 јули 2016.

?

Кој ќе биде шампион во оваа сезона?

Анкетата е затворена 12 август 2016.
 1. Лестер Сити

  2,8%
 2. Арсенал

  11,9%
 3. Тотенхем

  3,2%
 4. Манчестер Сити

  10,6%
 5. Манчестер Јунајтед

  33,9%
 6. Ливерпул

  13,8%
 7. Челси

  17,0%
 8. Некој друг

  6,9%
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. DaniBMW

  DaniBMW 1 + 1 = 10

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  18.435
  Допаѓања:
  37.808
  Не го гледам Кејн како играч на Реал
  Ќе ја помине кариерата во ПЛ мислам :unsure:
   
 2. mkgunner

  mkgunner

  Член од:
  8 септември 2008
  Мислења:
  6.916
  Допаѓања:
  4.221


  Тука ве чекам, да му наплатам на Венгер за сите паднати влакна од косава :D
   
 3. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  68.052
  Допаѓања:
  129.315
  Баркли изгледа кај кокошките ќе прави трансфер а неговото место во Евертон ќе го пополни Сигурдсон, sorry @DaniBMW :icon_mrgr:
   
 4. DaniBMW

  DaniBMW 1 + 1 = 10

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  18.435
  Допаѓања:
  37.808
  А неговото место во Свонси ќе го пополни Џеј Фултон, па од 2018/19 ќе го пополниме местото на Ипсвич.


  Не е сигурно за Сигурдсон. Баш деновиве доста актуелно е тоа прашање во Велс.
  Задоволен е во Свонси, лани потпиша и нов договор. И Клемент се надева дека ќе ги задржи Љоренте и Сигурдсон следна сезона.
  Џенкинс (ај гитла од Свонси ти) рече не планирал големи реформи, а ако се ослободи од Сигурдсон ќе се неопходни.

  Не дека е незаменлив. Убава пара ќе донесе, може солидна замена да се најде, но проблем е што НЕМА да најде Џенкинс.
   
  На reddevil4ever и Ilumious им се допаѓа ова.
 5. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  26.599
  Допаѓања:
  30.062
  Баш дојдов да пишам дека Баркли најверојанто заминува од Евертон и дека стварно ме интересира каде ќе оди, со оглед на тоа што стагнираше последните година-две и не ми се верува да го собере некоја поголема екипа. Ако оди кај кокошките да нападнеме за Деле Али, дечкото дефинитвно ќе има страшна кариера. :D
   
 6. Invader

  Invader I am not in danger, I am the danger!

  Член од:
  17 ноември 2008
  Мислења:
  16.678
  Допаѓања:
  17.906
  [​IMG]
   
  На Feisty, Scirea, Ashburton Grove и уште 8 други им се допаѓа ова.
 7. K!KI

  K!KI

  Член од:
  28 март 2015
  Мислења:
  2.541
  Допаѓања:
  4.525
  Па на Спарс им треба играч на таа позиција, повеќе можност за ротирање, а не како оваа сезона кога ја испука само со Али, Сон и Ериксен па кога играа и ЛШ се виде дека се папсани. Само дали ќе сака Баркли да биде на клупа во поголем дел од времето.
   
 8. marinetti

  marinetti

  Член од:
  1 септември 2014
  Мислења:
  3.306
  Допаѓања:
  4.431
  [​IMG]
   
  На Feisty, Scirea, Ashburton Grove и уште 7 други им се допаѓа ова.
 9. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  3.761
  Допаѓања:
  5.282
  Никој не пишал, Дани Алвес наводно бил мета на Тотнем.
   
 10. KembaW

  KembaW

  Член од:
  14 декември 2013
  Мислења:
  3.924
  Допаѓања:
  10.577
  Сега ќе имаат 2 и пол пара солидни бекови :icon_mrgr:
   
  На K!KI, alek-stuki, Ashburton Grove и уште 14 други им се допаѓа ова.
 11. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  23.766
  Допаѓања:
  54.821
  Одлични.
   
 12. Bonnie and Clyde

  Bonnie and Clyde

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  3.908
  Допаѓања:
  2.910
  дечкото стварно е голем фан на Руни и е директна замена негова у буквална смисла, до толку што Руни коа падна од форма исто и овој, шо ти значи да си хард кор фан...
  почна некако да ја пимпла многу, враќа топки назад, успорува контри итн итн
  значи ако сака да игра подалеку од топ клубовите поготово од кокошките кои имаат подобар од него, ке го заковаат на клупа за сва времена


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На reddevil4ever и ManUtdChampions им се допаѓа ова.
 13. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  19.120
  Допаѓања:
  28.443
 14. Uli Hoeneß

  Uli Hoeneß Präsident

  Член од:
  6 август 2010
  Мислења:
  9.632
  Допаѓања:
  14.193
  Untitled.jpg

  Make your selection here: http://bbc.in/2qCFpXt

  Само да не земе некој да ми објаснува дека Али и Канте не можат да играат бекови во 3-4-3 формација :D, бидејќи во избор за тим на сезоната не се гледаат тие работи.
   
  На K!KI и DaniBMW им се допаѓа ова.
 15. DaniBMW

  DaniBMW 1 + 1 = 10

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  18.435
  Допаѓања:
  37.808
  premier-league-xi-6024b2ef1578346ad65b585a4f11c45e.jpg
   
  На red.devil му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: