Premier League - Season 2016/2017

Кој ќе биде шампион во оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    218
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
That is not the answer, video technology and instant replays are the answers and the step that needs to be taking. If you are on receiving end of a potential dive that could cost you, retrospective action will not help you, but could help another team as they might not have to face that player if they are banned.
Paul Clement
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
Не мора да речиш за да те цитирам, алудираше на тоа. Не сме роботи ебаго. :D

Ништо не ни достави кога сме кај тоа, од кога титула се смета шилдот кој што е за хуманитарни цели и може да се прават шест замени, и мики маус купот? Тоа се титули да се тешат лузерите на крајот на сезоната или да бидат шлаг на тортата за вистинските победници, трето нема. Нема потреба ни да проширувам. ЛЕ ќе биде остварување на целта, ама не по предвидениот и договорен план. Тоа е тоа што загрижува. Настрана што имаа огромна среќа конкуренцијата да биде срање оваа година. Против ланските полуфиналисти, немаше ни Шахтјор да го тепа а не па Дортмунд, Ливерпул или Севиља. Осумнаесет ПЛ победи во цела сезона, доволно ти кажува. Нека го мине на Мојс па ќе збориме за другото кога ќе дојде време.
epa greska si, inace ne bi stavil statistika kade united se najlosi u istorija na PL
inaku ako osvoi LE, nema sto da se sporeduva so mojs, podobar ke e, Se koga ke se zeme vo predvid, dostavi LS, osvoi dva nebitni trofei, osvoil i LE, i toa e toa, spasil gz u zaden moment, inaku so neosvojuvanje na LE murinjo ke gi ispolni site uslovi u denesniot fudbal za da bide kiknat, duri i u negovata filozofija toa bi se podrazbiralo, zasto celo vreme jade gomna za wenger.
 
R

red.devil

Гостин
epa greska si, inace ne bi stavil statistika kade united se najlosi u istorija na PL
inaku ako osvoi LE, nema sto da se sporeduva so mojs, podobar ke e, Se koga ke se zeme vo predvid, dostavi LS, osvoi dva nebitni trofei, osvoil i LE, i toa e toa, spasil gz u zaden moment, inaku so neosvojuvanje na LE murinjo ke gi ispolni site uslovi u denesniot fudbal za da bide kiknat, duri i u negovata filozofija toa bi se podrazbiralo, zasto celo vreme jade gomna za wenger.
Не сум грешка, ама не ни можам да докажам оти појќе се работи за начин на кој го пиша тоа а не што пиша, затоа батали.

Не е ништо подобар од Мојс, баш ништо. Како да ти кажам, тоа што игра финале не прави да му се избришат гревовите од сезонава а финалево самото по себе не е нешто wow успех зошто се очекуваше тоа од него, има прејак ростер за тоа натпреварување а и нели, Специјалниот е, па мора да очекуваш ваков исход. ЛЕ не треба да се користи во споредба со Мојс оти Мојс не е крив што играше ЛШ против Баерн а не ЛЕ против Андерлехт па да тепа во 120 мин.

Сезонава му е мизерија. Го знаеме тоа сите а и самиот Мурињо знае, без разлика што ќе изјавува по медиуми и кого ќе пецка. Ќе си остане дека е најголем лузер последниве две сезони и ништо нема да го смени тој факт. Нема ни титула во ЛЕ, а за другите како што реков, не вреди да се арчи тастатурава.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
da de, mizerija mu e, toa i ja go vikam, so samoto toa sto ti stavam takva ocajna statistika, ironicno bese kazano toa they dont call him special one for nothing, sekako mnogu dobro znam sto znacat prvite dva trofei sto gi osvoi, LE ke e spas na sezonata i za nego i za united, vo sprotivno rekov, gi ispolnuva SITE uslovi da dobie kloca.

Ako se plasira vo LS, ke rece, glavnata cel e ispolneta za ovaa sezona :), i na krajot od denot, kako i da ja vrtime, u pravo ke bide, united se plasiral direktno vo LS, bla bla, toa bese celta, bla bla, i ke si istera uste edna godina sigurno tuka. Sezona slicna na ovaa i definitivno ke pokaze deka go izgubil sensot za tituli, bar ne so ekipa koja sekogas neguvala napagacki i ubav fudbal, taka da najdobrata opcija za united ke bide da go nogosa, i da go angazira poketino.
E sea ako padne i vo LE bas ke bide interesno kako bi reagirala upravata, ne znam dal ima klauzuli u dogovor i slicno, za neidenje u LS, mislam deka Mojs imase takvo nesto, pa ne lapase osteta, ako toa ne e slucaj samo visokata oshteta sto bi trebale da ja plakaat united ke go ostavi uste minimum edna godina tuka .
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
Не јаде клоца Мурињо во никој случај според мене на крај на сезона. :)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
glavnata cel e ispolneta za ovaa sezona :)
Не сум баш сигурен дека главната цел е исполнета, зашто после летниот трансфер период, на почетокот на сезоната главната цел беше борба за титула, а не борба за влез во ЛШ. Можно е да сум грешка, нека кажат фановите на Јунајтед, али мислам Мурињо и тимот дека изјавуваа како имале тим спремен да се бори за титулата.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
Не сум баш сигурен дека главната цел е исполнета, зашто после летниот трансфер период, на почетокот на сезоната главната цел беше борба за титула, а не борба за влез во ЛШ. Можно е да сум грешка, нека кажат фановите на Јунајтед, али мислам Мурињо и тимот дека изјавуваа како имале тим спремен да се бори за титулата.
ke glumi ludilo de, inace ekipa ko united sekogas treba da se bori za titulata, toa e fakt, i so ogled deka pravime muabet za murinjo, poveke od evidentno e koja bese pravata cel za ovaa sezona, baska, murinjo nikogas ne vodel ekipa koja bi se zadovolila samo so plasman vo LS, ili pa celela na toa, ok, osven mozebi u leiria, negoviot vtor klub ko glaven trener, posle zaminuvanjeto od benfika poradi nesoglasuvanja so noviot pretsedatel.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Мене ми е чудно колку малку интерес има за Кејн од најбогатите англиски тимови, особено за Јунајтед важи ова, Ибрахимовиќ и да остане и да не остане има уште година најмногу игра во него, неверојатно е што никој досега озбилно не проба за Кејн.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мене ми е чудно колку малку интерес има за Кејн од најбогатите англиски тимови, особено за Јунајтед важи ова, Ибрахимовиќ и да остане и да не остане има уште година најмногу игра во него, неверојатно е што никој досега озбилно не проба за Кејн.
Мислам дека тоа е зш Леви за возврат ќе побара да му го платат Вајт Харт Лејн :D

Сериозно сега, од хеликоптер се гледа дека Јунајтед и Кејн би биле супер спојка но и самиот Кејн веројатно нема зошто да бега од Тотенхем па другите екипи не се ни мачат да пробаат. Квалитетна екипа, играат ЛШ, две сезони по ред се во борба за титула, во тимот од детството е. Со Лукаку ќе го земам за пример е друга ситуацијата, Евертон му беше само отскочна даска.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.493
Поени од реакции
6.119
Па нов трансфер рекорд треба да падне за да се земе Кејн.
Сити и Челзи се добро покриени во нападот Арсенал и Пул не верувам дека би фрлиле толку пари единствено останува Јунајтед но не верувам да загризат за Кејн.
Од другите европски гиганти единствено Реал би можел да го земе доколку се решат од Бензема.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Мислам дека тоа е зш Леви за возврат ќе побара да му го платат Вајт Харт Лејн :D

Сериозно сега, од хеликоптер се гледа дека Јунајтед и Кејн би биле супер спојка но и самиот Кејн веројатно нема зошто да бега од Тотенхем па другите екипи не се ни мачат да пробаат. Квалитетна екипа, играат ЛШ, две сезони по ред се во борба за титула, во тимот од детството е. Со Лукаку ќе го земам за пример е друга ситуацијата, Евертон му беше само отскочна даска.
Мала поправка, Арсенал му е тимот од детството.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мала поправка, Арсенал му е тимот од детството.
Е ако е така и во Вотфорд бил една година како копиљ :D првите договори му паднале со Тотенхем, според тоа се водам...
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom